Kupujemy NX 300H vs RX 450H IIIgen

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu RX
Awatar użytkownika
zender
Lex user
Posty: 180
Rejestracja: 6 sty 2014, o 23:35
Model Lexusa: RC300h
Skąd:: Sosnowiec
Kontakt:

Kupujemy NX 300H vs RX 450H IIIgen

Post autor: zender »

Witam

Stoję przed dylematem :LEXUS: NX 300H 2015-2016r vs RX 450H III gen po lift. Auto dla zony potrzebna hybryda ze-względu na krótkie przebiegi max 1,5km Przebieg max 50 kkm ,założenia zakup od osoby prywatnej lub dilera , może być demo może być wyprzedasz rocznika. Fajnie by było kupić do końca grudnia tego roku aleee tutaj jakieś nowe tematy akcyzy sie pojawiają :scratch: tak ze zdecydowałem ze najpóźniej do końca czerwca należy sie wywiązać z tego zadania. Na pierwszy test idzie NX300h na weekend zobaczymy .... :hobby:


Test 2 osoby dorosłe , dwoje dzieci (foteliki) + owczarek niemiecki :ok:

zender


05/11/2016

Test NX 300H wersja sport, spalanie 7,7 l- mieszane . Zawieszenie AVS twarde w opcji normal. Przy porównaniu z standardowym zwieszeniem GS 300 3gr wypada mało komfortowo, podskakiwanie na dziurach i głuche odgłosy zawieszenia w aucie za ponad 200tys ! nie bardzo nam się to podoba. Auto wcale nie takie ciche ale nie czuć prędkości 120km Duzo miejsca z tylu i przodu, mila w dotyku wykładzina, szkoda ze nasza testowa wersja to czarne wnętrze skorzane z małymi czerwonymi wstawkami. Plastik udający aluminium nie fajne, fakt ze robi to dobrze. Jutro :hobby: 220km w drodze zobaczmy jak to wyjdzie. cdn....
Awatar użytkownika
Thorgal1
Moderator
Posty: 785
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:14
Model Lexusa: GS300 mkII '02 / GS450H mkIII '12.09
Skąd:: Śląsk, Chelsea
Lokalizacja: Śląsk Chelsea
Kontakt:

Re: Kupujemy NX 300H vs RX 450H IIIgen

Post autor: Thorgal1 »

nx jest głośny, rx będzie pod wieloma względami lepszy - ale w porównaniu z gs mk3 to krowa z dużymi przechyłami na zakrętach .... ale żona może szybko nie pokonuje zakrętów :)
jezdziłem tym wszystkim i ogólnie cieszę się że mam sedana
w nx najlepsze co jest to fotele
Obrazek

http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=86&t=8457

steam: aegirsson1, https://www.facebook.com/InsomniaSystem/
Awatar użytkownika
zender
Lex user
Posty: 180
Rejestracja: 6 sty 2014, o 23:35
Model Lexusa: RC300h
Skąd:: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Kupujemy NX 300H vs RX 450H IIIgen

Post autor: zender »

Witam

Tak jak Thorgal1 napisał fotele nieziemskie, po blisko 3 godzina jazdy tam i z powrotem czułem sie jak bym takowej podroży nie odbyl. Czyli jednak komfort jest czuć ze lexus maczał palce w tym aucie jeżeli można tak powiedzieć. Co mnie zaskoczyło to przy bardzo"grudkowej" nawierzchni asfaltowej dziwek z opon wbija sie do kabiny koszmarnie, za to dźwięk od pędu powietrza czy tez lusterek już nie ( dodam ze padał również deszcz i tutaj również jakoś głośno z tego powodu nie było)
Audio - wersja sport - radio pioniera w bardzo ubogim wyglądzie zewnętrznym do tego 10 głośników, no cóż kolejny raz Mark Levinson z gs 3gr wygrywa zdecydowanie no ale to chyba nie jest zaskoczenie . Jeżeli ktoś lubi SUV to może byc to dla niego fajne rozwiązanie.

Napęd awd potrafił sie dołączyć kilka razy, auto zdecydowanie nie przechyla sie przy prędkościach dozwolonych +20 ;-) (w normalnej opcji zawieszenia!) Niestety ponoć ze względu na masę pojazdu EV mode za często nie działa sam ! Za to często widziałem iz niby auto jechało na samej elektryce ale motor i tak chodził na biegu jałowym tzn cos 1000 obr. to wydało mi sie dość dziwne , wyglądało jak by czekał czy zejdę poniżej 80km/h , powyżej owej 80 tego reglanie napędzał koła. Średnie spalania z 325 km to 7.5 ltr komputer oraz paragon :ok:


Co do RX 405h nie udało nam sie znalesc używanego auta do jazdy testowej za to sprawdziwszy RX350 który zona odrzuciła ze względu na wielkość. Zatem reasumując Nx 300H odpada za brak komfortu zawieszenia oraz słabe osiągi w trybie normal (uwaga małżonki) Auto ma dużo również innych zalet i widać ze jest popularny na drodze.

Wygląda na to ze tak o to sie skończy nasza krótki spoktanie z NX / RX wracamy do sedanów i tutaj bedziemy psrawdzac RC oraz GS ..... a moze nawet mercedesa CLA shooting brake ale o tym w innym poście.

pozdrawiam
zender.
kuskus83
Lex user
Posty: 176
Rejestracja: 1 maja 2015, o 08:33
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Warm - Maz
Kontakt:

Re: Kupujemy NX 300H vs RX 450H IIIgen

Post autor: kuskus83 »

Popieram wypowiedzi wyzej wypisane i nie chcialbym urazic uzytkowninkow SUVÓW
Miałem przyjemnosc pojezdzic zastepczym RXem 2013 r 450h przez krotki okres czasu
I co do komfortu to moze i ok ale wyciszenie kabiny i trzeszczace plastiki to juz jakis dramat a nalotu mial tylko 70 000 tys km
Czy to na kostce czy na szutrze czy na dziurach trzeszczy niemilosiernie
Nie jestem zwolennikiem aut terenowych badz tez suvów tylko sedanow
Wiec moze i dlatego szukalem wiecej minusow jak plusow
Jedyne co mnie zaskoczylo to jednostka napedowa
Hybryda rzadzi chociaz juz po pierwszym wejsciu do auta poczulem ten dziwny zapach baterii ale po tym co mi udowodnila na pierwszej prostej szybko o tym zapomnialem a przypomne ze auto wazy ponad 2200 kg :fiu: a zbieralo sie niezle wiec o czym tu mowic
Spalanie 11l przy maksymalnym kopie i nie chcialo wzrastac za wiele :szok:
WSR
Lex user
Posty: 118
Rejestracja: 6 lis 2016, o 17:03
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Kupujemy NX 300H vs RX 450H IIIgen

Post autor: WSR »

Odświeżę nieco wątek, od dłuższego czasu rozglądam się za RX450h mk3, najpierw platonicznie, teraz coraz bardziej realnie, niestety krajowy rynek tych aut jest zdecydowanie za mały i nie za bardzo jest w czym wybierać, a jak już pojawia się coś względnie ciekawego, to na drugim końcu Polski. Brałbym GS300/450h, ale z 3 dzieci się zwyczajnie nie zmieszczę, co zresztą zaważyło na sprzedaży poprzedniego 430. Przymierzyłem się do RAVki, ale to trochę drynda, choć przyznam, że osiągi hybrydy jak do codziennej jazdy na pierwszy rzut oka wydały się w miarę wystarczające.

Co jakiś czas wraca więc myśl "a może NX300h", proszę więc wybijcie mi go z głowy. Ma ktoś jeszcze jakieś przemyślenia albo zamienił Rx-Nx lub odwrotnie?
Awatar użytkownika
kliMati
Lex user
Posty: 168
Rejestracja: 31 gru 2015, o 17:34
Model Lexusa: LS400
Skąd:: 2Bi
Kontakt:

Re: Kupujemy NX 300H vs RX 450H IIIgen

Post autor: kliMati »

co tu dużo pisać - rozumiem Twój dylemat :scratch: Przewrotnie napiszę, że NX300h najsłabiej przyspiesza, Rav4 jest najgłośniejsza, RX450h najwięcej spali paliwa. Nie wiem co dla Ciebie poza spakowaniem 3 dzieci jest ważne, bo z tego wywiążą się wszystkie auta, ale zapewne jakiś detal, który Ci nie przypadnie do gustu zadecyduje o wyborze. U mnie Rav4 odpadła z uwagi na słabe wyciszenie (w porównaniu z Lexusami), choć dynamiką nie ustępuje RX-owi i najmniej spala. Rx to najwyższe koszty, ale też i największe auto, a NX już za chwilę będzie miał następcę, więc może .... poczekaj jeszcze chwilę ;)
d_artanian
Lex user
Posty: 57
Rejestracja: 28 paź 2011, o 14:24
Model Lexusa: NX300h
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Kupujemy NX 300H vs RX 450H IIIgen

Post autor: d_artanian »

Zmieniłem niedawno GS450h mk3 na NX300h. Miałem kiedyś na dwa dni RAV4 hybrid FWD. Podczas deszczu trudno jej ruszyć z miejsca. Brak w niej było takiej kultury jazdy jaką znamy z Lexusów. Rzeczywiście powyżej 110km/h zapomnijmy o komforcie. Wyciszenie jest tak słabe że słychać wyraźnie kiedy silnik elektryczny napędza auto, a kiedy ładuje baterie :) Wydaje się jeszcze taka "pusta" w środku. Jak ktoś lubi to uczucie jak samochód go otacza to na pewno nie tutaj.

NX300h to taka RAV4 do której przyszedł wesoły Japończyk i powiedział - chodź zrobimy z Ciebie ludzi :)

Ale oczywiście zapomnij o przyspieszeniu z GS-a, wyciszeniu(choć względem RAV bardzo poprawione) i jakości materiałów wnętrza. Jednakże nic nie trzeszczy, kompletnie. E-Four dba o trakcje, a dobre opony nie hałasują. Nawet na autostradzie Cię nie zmęczy. Zawias mógłby lepiej wybierać poprzeczne nierówności, bo na torach masz wrażenie że jedziesz na profilu 30 a nie 60. Spala 7.8 w mieście.

Masz zagwostkę, to fakt. Od siebie dodam że to był wybór rozsądny i na pewno wrócę do GS'a ale już IV. Mimo to doświadczanie SUVa po sedanie jest w swojej istocie ciekawe i w przyszłości moze będziesz chciał to połączyć np. w Porsche Cayenne :) Pozdro
WSR
Lex user
Posty: 118
Rejestracja: 6 lis 2016, o 17:03
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Kupujemy NX 300H vs RX 450H IIIgen

Post autor: WSR »

Powiedzmy, że za niemieckimi jakoś nie przepadam, na Audi się przejechałem, 124 było fajne, ale nowe mietki z rozrządami przy skrzyni to delikatnie mówiąc nie to.

No właśnie chodzi raczej o komfort, miejsce dla pasażerów, bagażnik i bezproblemowość (bez szczególnego nacisku na którąkolwiek cechę), osiągi też mile widziane, ale nie muszą być rakietowe. RAVka ma tę przewagę nad NXem, że ma większy bagażnik, ale raczej odpada za to co napisaliście. W tym tempie poszukiwań zapewne doczekam do premiery nowego NXa bez problemu, a stare będą miały ceny jak najtańsze RXy :D

I jeszcze jedno, NX ma sporo słabych opinii na autocentrum, rozumiem to po części jako rozczarowanie klientów którzy sądzili, że kupują produkt super premium, dobrze myślę?
d_artanian
Lex user
Posty: 57
Rejestracja: 28 paź 2011, o 14:24
Model Lexusa: NX300h
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Kupujemy NX 300H vs RX 450H IIIgen

Post autor: d_artanian »

Według mnie wynika to raczej ze źle podjętych decyzji zakupowych. Biorąc takie auto na weekend, robiąc 1000km możesz ocenić 80% rzeczy które są dla Ciebie ważne. Reszta za bardzo nie jest w stanie zaskoczyc, na przykład awarie(Ich brak), które powinny znacząco podwyższać rating samochodu. No ale ludzie nie dają rady z "wyciem" skrzyni CVT za to nie stanowi dla nich problemu remont DSG czy innego hydrokinetyka za kilka tysięcy PLN. Na te oceny też wpływa wysokie spalanie 200t i mały bak w obu. No ale nie wiedzieli jak kupowali? Premium to określenie marketingowe, trzeba oceniać samemu, racjonalnie, wg swoich upodobań. Za kilka lat może jeżdżenie rowerem będzie Premium bo będziemy piętnowani w swoich SUV'ach za zajmowanie miejsca na drodze :)

A może RX MK IV? Można kupić w cenie dobrego NXa, to ciągle świeże auto i spory wybór w przeciwieństwie do mk III. Nowy NX natomiast będzie też hybrydą plug-in z mocą około 300km i oznaczeniem NX450h - tak dla ciekawostki.
Ostatnio zmieniony 21 kwie 2021, o 12:28 przez d_artanian, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
klaus
Lex user
Posty: 44
Rejestracja: 15 wrz 2011, o 00:08
Model Lexusa: RX400h
Skąd:: Wawa
Kontakt:

Re: Kupujemy NX 300H vs RX 450H IIIgen

Post autor: klaus »

Jest duża szansa że nowy RX również będzie z + (plug in), ciekawe tylko jaki napęd (jak mocny) do niego włożą, na logikę powinno być coś mocniejszego niż w toyocie.
Jak komuś się nie spieszy i może zaczekać rok to może być ciekawa opcja.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus RX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość