RX350 2GR-fe kontra Murano i inne SUVy

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu RX

Postprzez WSR » 18 sie 2017, o 09:30

Hej, ma ktoś może porównanie, doświadczenia?

Macie jakieś pomysły na przestronnego, bezawaryjnego i wygodnego SUVa (koniecznie 4x4)?
WSR
Lex user

Model Lexusa: GS

Re: RX350 2GR-fe kontra Murano i inne SUVy

Postprzez Janczur » 18 sie 2017, o 12:34

Kwestia czego i do czeka potrzebujesz auta. Lexus to lexus, murano odrzuciłem za cvt. Suv-ów jest od cholery, całkiem sprytne to hyundai santafe lub kia sorento,bmw x?, mb ml, grand cheeroky. Co się komu podoba i czy czy ma być premium czy dużo młodszy budżetowy. Diesel czy benzyna, automat czy dopuszczasz manual?
Janczur
Lex user

Model Lexusa: RX300

Postprzez WSR » 18 sie 2017, o 13:13

Ha, póki co to luźne dywagacje, posprzedawałem wszystko co miałem 4x4 i jednak trochę mi brakuje napędu, generalnie założenia:
- 4WD,
- wygodny,
- przestronny,
- możliwie bezawaryjny,
- z solidną blacharką,
- bezpieczny,
- benzyna albo diesel,
- raczej automat,

Fajny byłby ML gdyby nie blacha, myślałem też o rextonie ale odpada ze względu na osprzęt silnika.

Generalnie GSem jeździ mi się bardzo dobrze, więc zastanawia mnie jak wypada RX na tle reszty.
WSR
Lex user

Postprzez pkobierecki » 18 sie 2017, o 16:15

Murano drugiej generacji to niesamowity szmelc, nawet go nie rozważaj. Mamy to w firmie, samochód nie ma 200 tysięcy przebiegu a na okrągło mamy awarie w wielu obszarach samochodu. Dodatkowo jest dziadowsko wykonany, rdzewieje jak szalony, plastiki odpadają, plastikowe chromy matowieją, wydech spawany, generalnie szmelc jakich mało. Zawieszenie nijakie, anie stabilne na szybką jazdę ani wygodne, więc nie wiem czy mam nim zasuwać, czy delektować się jazdą, bo do żadnej z tych opcji się nie nadaje. Napęd 4x4 to porażka, jedno zakopane koło w zaspie 30 cm mokrego śniegu unieruchamia samochód. Napęd dołączany 4x4 jak na moje oko nie posiada żadnego inteligentnego sterownika który pomagał by zarządzać mocą na kołach. Bagażnik jak na taki gabaryt samochodu jest dramatycznie mały.

Z zalet można z czystym sumieniem rzec, że jest bardzo wygodny z tyłu, ma niespotykanie dużo miejsca i bardzo wygodną kanapę. Przestronność wnętrza jest zdecydowanie większa niż w RX poprzedniej generacji a zwłaszcza tylna część kabiny. Kanapa i ilość miejsca na nogi wydaje się w Murano zdecydowanie większa.

My akurat mamy na swoje nieszczęście diesla 2.5 dCi więc w tej konfiguracji samochód jest mało dynamiczny i brakuje mocy. Za to wersja 3,5 benzyna posiada skrzynię CVT, nie wiem czy odpowiadało by to Tobie.

Może z japończyków pomyśl o jakimś Infiniti QX 70, czy FX w benzynie? One chyba mają pozytywne opinie.
pkobierecki
Lex user

Model Lexusa: CT 200H+GS540h

Postprzez Janczur » 18 sie 2017, o 17:13

Najpierw określenie potrzeb a potem dywagacje, bo land cruzer i murano to 4x4 a jednak różnica jest w napędzie.

Generalnie rx na tle konkurecji wypada pewnie podobnie jak gs na tle swojej konkurencji. Niezawodny, cichy, dość niszowy, ale uboga paleta silników i konfiguracji. Do jednych przemawia a inni szukają gdzieś indziej.
Janczur
Lex user

Postprzez One Fifty » 19 sie 2017, o 00:45

Na temat Land Cruisera 150 mogę dużo podpowiedzieć. Jeżdżę tym autem od 7 lat. Najpierw był grzechotnik, teraz 1GR-FE. Aktualny Diesel 2.8 to porażka. No chyba, że ktoś emeryturę chce w nim spokojnie spędzić....
One Fifty
Lex user

Model Lexusa: Jeszcze żaden

Postprzez WSR » 21 sie 2017, o 08:31

Infiniti FX też mi się podoba, nawet bardziej niż RX, chociażby ze względu na wzdłużnie ustawiony silnik, ktoś wie jak jest tam rozwiązany napęd 4x4?
LJ 150 fajna, ale jeszcze nie ten pułap cenowy.
WSR
Lex user

Postprzez janek963 » 21 sie 2017, o 08:41

Noo nie powiem bo FX rzeczywiście kozacko się prezentują :)
janek963
Nowy lex user

Model Lexusa: IS 250

Postprzez sandr » 21 sie 2017, o 12:09

Potwierdzam, założenia podane przez WSR w całym zakresie spełnia Toyota LC. W zależności od budżetu LC120/150, jak za ciasno to LC 100/200 i będzie OK. Po za trwałością są to bardzo wygodne i wbrew pozorom ekonomiczne (w stosunku do możliwości i gabarytów) samochody.
sandr
Lex user

Model Lexusa: GS300 II

Postprzez Janczur » 21 sie 2017, o 12:20

Z FX jest tylko problem z jakością, wnętrze jest poprostu podle amerykańskie, skóry i plastiki to porażka.
Janczur
Lex user

Powrót do Lexus RX