Zakup RX z lat 2008-2009

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu RX

Zakup RX z lat 2008-2009

Postprzez vitara1 » 1 lip 2018, o 10:24

Witajcie. Dziś zagościłem na forum więc witam wszystkich i się przedstawiam. Mam na imię Mateusz.
Obecnie jeżdżę Toyotą Rav4 III 2.0 vvti i chce ją zamienić na Lexusa RX II z lat 2008-2009.
( nie wiem czy to dobry pomysł gdyż RX II wydaję się konstrukcją starszą od Rav4 III dlatego chętnie przeczytam wasze opinie)
dodam jeszcze dlaczego RX.
W samochodzie zależy mi głównie na komforcie podróżowania, na tym by silnik i dźwięki zawieszenia nie męczył ucha. A wsiadanie i wysiadanie nie zastępowało przysiadów. No i rzecz jasna żeby ograniczyć do minimum kontakt ze warsztatem.

Mam kilka pytań odnośnie tego modelu.

1. Czytałem, że w RX zdarzały się wpadki z niewygodnymi fotelami. Czy dotyczy to modeli z konkretnych lat, konkretnych egzemplarzy czy zwyczajnie w RX fotele są niewygodne?
2. Czy silnik 3.0 oraz 3.3 nadają się do LPG ( czy jest konieczność montażu LPG która co jakiś czas wtryskuje benzynę?
3. Jak wygląda sprawa hybrydowych wersji i LPG?
4. Jeżeli brać pod uwagę hybrydy to jak wygląda sprawa akumulatorów w autach 10 letnich? Czy te akumulatory jeszcze się do czegoś nadają? Ewentualnie jaki może być koszt ich wymiany
5 Na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach RXa?
6. Czytam, że serwis co ileś tam. Czy poza wymianą oleju, filtrów, klocków, ewentualnie pasków rozrządów, wielorowkowych trzeba serwisować?
vitara1
Nowy lex user

Model Lexusa: RX

Powrót do Lexus RX