Zanim kupię RX400h

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu RX

Zanim kupię RX400h

Postprzez LKR » 4 lut 2020, o 20:28

Witam
    Planuje zakup RX400h + instalacja LPG lub sam ją zamontuję
    Moje pytania ?
    Jak w RX400H z korozją ?
    Jak silnik sobie radzi z LPG ? Dotyczy silnika 3,3
    Jak się w nim reguluję zawory ?
    Jak działa ten system baterii - Ruszam autem na baterii i dopóki nie przekroczę obrotów lub prędkości lub zużyje baterii to silnik spalinowy się nie włączy?
    Jak sprawdzić stan baterii ?
    czy lepiej szukać zawieszenia pneumatyczne czy klasyczne ? (zależy mi na mniejszych kosztach serwisu i możliwości samemu naprawić)
    Czy auto naprawdę jest ciężkie i w zakrętach jest nadsterowne ?
    Czy w rx400h aktywny tempomat działa OK czy to tylko bajer w tym aucie i strach na tym jeździć?
    Jak odróżnić wersję USA od Europejskiej ?
    Proszę mi napisać na co zwracać uwagę przy zakupię ?
    Dziękuje za miłe odpowiedzi.

LKR
Nowy lex user

Model Lexusa: jeszcze nie mam

Re: Zanim kupię RX400h

Postprzez bulikcbr » 4 lut 2020, o 23:15

LKR napisał(a):
    Witam
    Planuje zakup RX400h + instalacja LPG lub sam ją zamontuję
    Moje pytania ?
    Jak w RX400H z korozją ?
    Jak silnik sobie radzi z LPG ? Dotyczy silnika 3,3
    Jak się w nim reguluję zawory ?
    Jak działa ten system baterii - Ruszam autem na baterii i dopóki nie przekroczę obrotów lub prędkości lub zużyje baterii to silnik spalinowy się nie włączy?
    Jak sprawdzić stan baterii ?
    czy lepiej szukać zawieszenia pneumatyczne czy klasyczne ? (zależy mi na mniejszych kosztach serwisu i możliwości samemu naprawić)
    Czy auto naprawdę jest ciężkie i w zakrętach jest nadsterowne ?
    Czy w rx400h aktywny tempomat działa OK czy to tylko bajer w tym aucie i strach na tym jeździć?
    Jak odróżnić wersję USA od Europejskiej ?
    Proszę mi napisać na co zwracać uwagę przy zakupię ?
    Dziękuje za miłe odpowiedzi.
    Korozja na sankach sporadycznie miejsca na podnośnik
    Radzi sobie bardzo dobrze przy dobrze dobranej i wystrojonej instalacji
    Rusza zależnie od temp.na zewnątrz i np.ustawionej temp.na klimie.Nie drąż tematu bo działa zawsze tak jak ma i nie ma z tym problemów
    W ASO
    Tylko klasyczne
    Nie ma aktywnego tempomatu w RX400
    Większość wersji USA ma pneumatykę resztę róznic nie znam
    Użytkuję RX400 od 3 lat w LPG obecnie mam 276k przebiegu

bulikcbr
Lex user

Model Lexusa: był IS 200 jest RX 400

Postprzez Paweł rx400h » 5 maja 2020, o 12:11

Nie polecam gazu auto kilka razy na sekundę potrafi zmienić napęd bęzyna- elektryk, dlatego pali 10 litrów nawet wyszło mi w trasie 7,8l raz, gaz niszczy cylindry nierówno napełnia, potem remont silnika za 4000 zł, do tego instalacja minimum 6 tys, podobno tylko jeden facet robi w Polsce i nie łamie przy tym plastików bo podobno mało miejsca. Jeżdżę rok na benzynie, po to jest hybryda, mniej spala o 3 litry mi to wwystarczy, teraz zrobić gaz miasto wyjdzie 15-16 litrów gazu, plus rozgrzewa na benzynie, potem wyjdzie 17 l trasa, wyliczyłem po 3,5 roku pierwsza złotówka zysku.
Paweł rx400h
Nowy lex user

Model Lexusa: rx 400h

Postprzez carinus » 5 maja 2020, o 16:30

Bez urazy,ale pieprzysz jak potłuczony jakieś bzdurne historie zasłyszane od kogoś,kto zielonego pojęcia nie ma na temat instalacji gazowych i tego samochodu.
carinus
Lex Master

Model Lexusa: IS200 SC Turbo,RX400h,IS220d

Postprzez ledziu » 5 maja 2020, o 17:33

Paweł rx400h napisał(a):Nie polecam gazu auto kilka razy na sekundę potrafi zmienić napęd bęzyna- elektryk, dlatego pali 10 litrów nawet wyszło mi w trasie 7,8l raz, gaz niszczy cylindry nierówno napełnia, potem remont silnika za 4000 zł, do tego instalacja minimum 6 tys, podobno tylko jeden facet robi w Polsce i nie łamie przy tym plastików bo podobno mało miejsca. Jeżdżę rok na benzynie, po to jest hybryda, mniej spala o 3 litry mi to wwystarczy, teraz zrobić gaz miasto wyjdzie 15-16 litrów gazu, plus rozgrzewa na benzynie, potem wyjdzie 17 l trasa, wyliczyłem po 3,5 roku pierwsza złotówka zysku.

To opowiedz tą historię o lpg kierowcom korporacji co na lpgh mają zrobione po 300k.km. i silniki żyją :biggrin2:
ledziu
Lex Master

Model Lexusa: gs

Postprzez bigmic » 5 maja 2020, o 22:43

Kierowca korporacyjny ma w d... co będzie dalej z samochodem i jakie koszty będzie musiał ponieść jak się nie uda, jednym się udaje przejechać te 300k.km a innym pewnie nie.
Ja u siebie nie zaryzykuje gazu bo uważam, że lepiej więcej płacić z km i mieć święty spokój i mało awarii co w dłuższej eksploatacji i tak wyjdzie na plus.
bigmic
Lex user

Model Lexusa: GS450H

Postprzez RealLife » 5 maja 2020, o 23:01

A to nie lepiej dać auto w rozliczeniu w salonie i wyjechać nową hybrydą, która pali o połowę mniej benzyny, a różnicę zamiast wlać do starego do baku to ratę do banku wpłacić i cieszyć się nową zabaweczką?
RealLife
Lex user

Model Lexusa: RX

Powrót do Lexus RX