Zawieszenie w RX450h 2020

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu RX

Postprzez droplet » 19 lut 2020, o 20:32

Cześć wszystkim.
Dosyć poważnie przymierzam się do zakupu RX450h, wersja z 2020 po lifcie bądź ta poprzednia.
Generalnie wszystko już ogarnąłem, w tym jazdy próbne itd.
Niestety, jak do tej pory żaden ze sprzedawców nie był w stanie odpowiedzieć na kilka moich wątpliwości.
Przesiadam się z Mazdy 6 GJ. Chciałbym mieć pewność, że nie będę miał podobnego problemu jak w Mazdzie 6, która nota bene jest stosunkowo jak na tą klasę wysoko zawieszona.
Problem mam zawsze przy wyjeździe 4 osoby z bagażem na tydzień oraz bagażnik rowerowy na haku z czterema rowerami: 2 dorosłych plus dwójka dzieci. Dzieci rosną, rowery też, a już teraz tylne zawieszenie ledwo wydała, a samochód siedzi na d....
W przeszłości RX miał pełną pneumatykę. Teraz już nie ma. Jestem ciekawy, czy mimo tego jest jakieś rozwiązanie pośrednie, np. jak w VAG (nivomat), albo Subaru Outbacku, które pomimo zwiększonego obciążenia nie powoduje dramatycznego obniżenia tylu samochodu? Żaden z samochodów na jeździe próbnej nie miał haka, więc nie miałem jak tego w praktyce przetestować.
Czy który to już przerabiał? Szczególnie w wersji 450h, bo taką rozważam. Będę wdzięczny za info!
Dodatkowo, rozważam wersje F-Sport z adaptacyjnym zawieszeniem. Nadal nie jest to ww. pneumatyka, ale może dodatkowo usztywnia/wspomaga zawieszenie pod tym kątem. Nie mam na myśli pełnego poziomowania, ale tak żeby dramatu nie było a RX miał jeszcze w miarę przyzwoite właściwości jezdne. Ktoś wie może czy maksymalny nacisk na hak to to samo co maksymalna masa bagażnika na haku z obciążeniem np 4 rowery po 15kg plus bagażnik 20 kg. Taki RX da radę?
Druga kwestia to koła zimowe i łańcuchy. Czy w napędzie eFour Lexus wymaga łańcuchów (zakładając, że warunki tego wymagają) na obydwu osiach? Czy może tylko na przedniej wystarczy? Tak, żeby nie uszkodzić napędu.
Ostatnia kwestia dotyczy kół zimowych do wersji FSport. Czy taka felga musi mieć jakaś specjalną homologację do wersji F Sport? Tak żeby była kompatybilna z adaptacyjnym zawieszeniem? Czy łańcuchy śniegowe można zakładać do FSport?
Z góry dziękuję za miłe odpowiedzi!
Pozdr
Rafał
droplet
Nowy lex user

Model Lexusa: RX

Postprzez gregski » 20 lut 2020, o 12:27

Dlaczego mialbys uszkodzic naped zakladajac lancuchy tylko na przod?
Tryb “hybrid snow” - tak sie u mnie (‘12) nazywa awd wymusza stale dzialanie silnika elektrycznego z tylu, ale w zaden sposob nie spina napedu przedniego z tylnym. Nie powinno wiec z tym byc zadnego problemu.
Jezdzilem ostatnio w trudnych warunkach w gorach i naped bardzo dzielnie poradzil sobie na oponach calorocznych michelin.
W temacie zawiasu w RXIV nie podpowiem, sm szukalem pneumatyki.
Jesli masz porownanie z subaru to bedziesz milo zaskoczony wywazeniem auta, szuwary sa raczej podsterowne, rx jest blizszy neutralnemu rozkladowi wagi 50/50 co mega pozytywnie zaskakuje. Mozna szybko zapomniec, ze jedzie sie ponad 2tonowa krowa.. wielowahacz z tylu naprawde robi robote. Naped mial byc duzo slabszy niz w subaru, a wcale nie jest w normalnych warunkach, jak juz opanujesz tryby i zrozumiesz ideologie napedu to da sie z niego sporo wycisnac. Jedynie tryb ECO mozna sobie darowac na mokrym, tyl nie dogania przodu, ale po wylaczeniu wszystko jest jak nalezy.
Enjoy!
gregski
Lex user

Model Lexusa: RX450h

Re: Zawieszenie w RX450h 2020

Postprzez droplet » 20 lut 2020, o 16:17

Dziękuję za super szybką odpowiedź. Apropos łańcuchów tak właśnie myślałem.
Porównania z Subaru raczej nie mam. Wspominając Subaru chodziło mi bardziej o poziomowanie tylnej osi np w Outbacku, mimo tego, że nie ma pneumatyki.
Obecnie jeżdżę Mazda 6, wcześniej C klasa kombi. Obydwa samochody mocno siadały przy 4 osobach i bagażu na 1-2 tygodniowe wakacje. Nigdy wcześniej nie miałem SUVa. Może nie ma się czego obawiać bo zawieszenie w takim RX to zupełnie co innego...
droplet
Nowy lex user

Postprzez gregski » 21 lut 2020, o 09:58

Pytalem kumpla ktory jezdzi RXem 2018, mowi, ze nie zauwazyl problemu. Ale nie jezdzi zrowerami, a te 100kg na dlugim ramieniu od tylnej osi moga faktycznie dociagac zad w dol..
gregski
Lex user

Model Lexusa: RX450h

Postprzez Kubar » 21 lut 2020, o 19:52

nie wiem jak jest w rx450h ale w rx450hl nie da sie zalozyc haka zwory uwagę. ja mam dwa rx jeden z 10roku zawsze po sufit na haku 3 rowery na platformie a na dachu często pak. tyl siada ale jest ok ale mocy wtedy brakuje:) za to rxhl po sufit i tez siada ale bez haka wtedy wszystko na dachu bez paka
Kubar
Nowy lex user

Model Lexusa: Rx450h

Postprzez droplet » 21 lut 2020, o 20:07

Hmmmm. Dzięki za feedback. Chyba się w przyszłym tygodniu wybiorę na kolejna jazdę próbną i doładuję testowego RX w garażu:)
droplet
Nowy lex user

Postprzez clanpapa » 30 maja 2020, o 12:37

Witam.Posiadam starsza wersje Lexus / a rok 2009 ale nie spotkałem sie z problemem zawieszenia a jedziemy w alpy dość regularnie.Co do obciążenia Lexus RX450H nie ma problemu ani z zawieszeniem ani z mocą.W zimie ten model który Ty posiadasz mile Cie zaskoczy. Jeździłem w trudnych warunkach zimowych w Rosji i w Austrii bez problemu-aaaaaaaaaaaaaaaa przepraszam!!!!!!!!!będzie na 100% jeden problem taki ze uśmiech nie będzie zchodzil Ci z twarzy kiedy będziesz wsiadał do niego.
clanpapa
Nowy lex user

Model Lexusa: RX450H

Powrót do Lexus RX