RX400h jakie przebiegi

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu RX
L3x
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 16 wrz 2021, o 12:18
Model Lexusa: RX 400h
Skąd:: dolnośląskie
Kontakt:

Re: RX400h jakie przebiegi

Post autor: L3x »

Bardzo cenne informacje. Ale ciekawostka Kolego. Nieźle. Taki bezawaryjny samochód z tego RX 400h niby, a głowice pękają. No jestem w szoku. Ja po zakupie sprawdziłem poziom płynu i był kilka milimetrów (jakieś 3mm) pod takim ząbkiem który jest widoczny po zdjęciu korka chłodnicy. Wczoraj dolałem żeby było na równo z ząbkiem i teraz ja mam zagwozdkę, bo znowu jest jakieś 3mm poniżej tego ząbka. Dolać musiałem dosłownie 2ml. Strzykawką dolałem. Zrobiłem to tylko po to, żeby mieć pewność dokąd było... Mam nadzieję, że mi nie pobiera płynu. Dokąd powinno być zatem wlane i jak ustalać czy coś się dzieje czy nie? Bo myślałem, że mam wszystko OK, a teraz zaczynam się martwić :mda:
Możesz zrobić fotkę tego drutu przy korku? Nie mogę sobie wyobrazić tego.
Raz jeszcze wielkie dzięki za tak cenne info i chęć rozwijania tego wątku i dzielenia się doświadczeniem z mniej doświadczonymi. Jeśli o mnie chodzi, to dopiero z tą marką się zapoznaję.
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: RX400h jakie przebiegi

Post autor: carinus »

Samochód ogólnie jest bezawaryjny, jedynie te nieszczęsne głowice ma zbyt delikatne. Nie oznacza to że każdemu musi pęknąć głowica. Drucik miedziany o średnicy 1,5mm jest wygięty w kształcie litery U z bocznymi zagięciami żeby utrzymywał się w gnieździe termostatu.
Takie różnice poziomów u Ciebie to żadne ubytki. Każda zmiana temperatury to zmiana objętości płynu w układzie.
L3x
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 16 wrz 2021, o 12:18
Model Lexusa: RX 400h
Skąd:: dolnośląskie
Kontakt:

Re: RX400h jakie przebiegi

Post autor: L3x »

W pierwszej wiadomości pisałeś że drucik jest tam gdzie korek chłodnicy a teraz w miejscu termostatu. Czy korek chłodnicy jest termostatem?
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: RX400h jakie przebiegi

Post autor: carinus »

Przepraszam, nie wiem dlaczego wspomniałem o termostacie, chodzi o korek chłodnicy.
L3x
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 16 wrz 2021, o 12:18
Model Lexusa: RX 400h
Skąd:: dolnośląskie
Kontakt:

Re: RX400h jakie przebiegi

Post autor: L3x »

OK już zdurniałem czyżby tu była jakaś kosmiczna technologia, że termostat jest w korku chłodnicy :biggrin2:
Tylko nie rozumiałem jak miałby on działać, bo nie widziałem żeby ten korek choć trochę przypominał termostat.
A jeszcze żebym doprecyzować. Kiedy ubytek płynu pod korkiem chłodnicy jest sygnałem że jest lipa z głowicą?
Ogólnie rozumiem że teoretycznie każdy ubytek ale w normalnych sytuacjach jak jest zbiorniczek wyrównawczy to łatwiej mieć pod kontrolą płyn bo nawet jak coś powoli ubywa to można dolać na spokojnie bo jest w zbiorniczku pewien zapas.
A tutaj jest taka mała dziupla i kilka mililitrów płynu, że prawdę powiedziawszy łatwo o to żeby wciągnęło i po ptakach. Więc podsumowując: z doświadczenia umiesz określić przy jakich ubytkach jest już kaplica?
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: RX400h jakie przebiegi

Post autor: carinus »

Jak padnie głowica to ubytki idą w litrach, tak było w moim przypadku. Uwrażliwiłem żonę żeby profilaktycznie sprawdzała poziom płynu w zbiorniczku. Sam też zaglądam pod korek chłodnicy czy jest widoczne lustro płynu. Na razie jest spokój od dłuższego czasu, ale czujność bywa wskazana.
L3x
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 16 wrz 2021, o 12:18
Model Lexusa: RX 400h
Skąd:: dolnośląskie
Kontakt:

Re: RX400h jakie przebiegi

Post autor: L3x »

To znaczy zatem, że u mnie jest idealnie. Cieszę się i życzę Ci Kolego bezawaryjnej jazdy!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus RX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość