RX300 2021

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu RX

RX300 2021

Postprzez memes1 » 14 maja 2022, o 17:51

Witam
zadatkowałem nowego RX300, lecz mam jeszcze szansę na wycofanie - proszę pomóżcie w przekonaniu mnie, że nie warto dopłacać 70k do rx450 ( samochodem w 90% będzie jeździła żona) i mimo 2.0 silnika cena, cena i jeszcze raz cena wystarczająco przemawia za rx300.
Jeżeli są posiadacze powyższego modelu, ewentualnie rx200t proszę wypowiedzcie swoje opinie
Pozdrawiam
memes1
Nowy lex user

Model Lexusa: RX300

Re: RX300 2021

Postprzez machony79 » 15 maja 2022, o 09:34

Mam co prawda ten silnik w lżejszym NX i jest bardzo dynamiczny.Auto katapultuje się z napędu AWD do 100 km/h w czasie poniżej 7 sek. Niestety jest przy tym paliwożerny.Jazda miejska to 11-12 litrów ale nie zamieniłbym go nigdy na hybrydę z CVT.
Zachęcam do oglądnięcia:
https://www.youtube.com/watch?v=0yYgR5vDtbQ&t=11s
https://www.youtube.com/watch?v=mf0dZk-MJwQ&t=1264s
machony79
Lex Driver

Model Lexusa: NX200t

Postprzez memes1 » 15 maja 2022, o 13:44

Test p. Łukasza oglądałem i to było pierwsze co skłoniło mnie do zainteresowania się tym modelem - wcześniej rozważałem tylko i wyłącznie 450 h.
Pewnie odbiorę samochód w przyszłym tygodniu i będę się do niego przekonywał - rozmawiałem również z serwisantem z toyoty, można wgrać mapkę na 280 kucy i wtedy samochodzik śmiga, że aż miło. Zobaczymy
memes1
Nowy lex user

Postprzez memes1 » 28 maja 2022, o 18:35

Samochód odebrany
Zrobione pierwsze 600km, wrażenia ogólne na plus
Wbrew opiniom samochód dość żwawo sobie radzi, przy jeździe dwie osoby dorosłe + dwójka dzieci nie zauważyłem, żeby mocy mu brakowało - zarówno na autostradzie jak i w mieście. Zawieszenie pierwsza klasa.
Spalanie jak na razie wyszło blisko 15litrów, lecz trzeba pamiętać, że jak na razie to połowa km była zrobiona przy okazji rundek dookoła komina ( co ktoś z rodziny wpadł to przejażdżka) i ze spokojną jazdą nie wiele miało to wspólnego.
Zobaczymy dalej
memes1
Nowy lex user

Postprzez plejadek » 29 maja 2022, o 11:43

Witam wszystkich,
memes1 napisał(a):Samochód odebrany
- Gratulacje.

W zeszły roku kupiliśmy RX 300, jako auto dla żony i z myślą o wspólnych rodzinnych wyjazdach. Rozważaliśmy jeszcze NX 300h i RX450h. NX rozczarował brakiem miejsca na tylnej kanapie i słabą dynamiką. Dostaliśmy NX-a na weekend i mieliśmy okazję do odbycia 100 km przejażdżki w 5 osób. Początkowe zachwyty szybko przerodziły się w narzekania trójki pasażerów z tylnej kanapy na komfort. Mi trochę przeszkadzała przecięta dynamika - ale myślę, że do tego można się przyzwyczaić.

Po doświadczeniu z NX byliśmy właściwie zdecydowani na zamówienie RX 450h, ale nas podkusiło i dodatkowo odbyliśmy jazdę próbną RX 300. I o dziwo, po tej jeździe nie za bardzo znajdowaliśmy argumenty do wydania dodatkowych 50 tyś. za V6. Myślałem, że 2.0 turbo nie będzie wystarczająco mocny do tak dużego i ciężkiego auta. Dynamika i elastyczność okazała się wystarczająca. Jazdę autami odbyliśmy jednym po drugim. Trasa liczyła około 20 km po Krakowie. Nie zauważyłem różnicy w dynamice, hybryda jedynie robiła wrażenie bardziej elastycznej. Różnica w spalaniu wyniosła 1.8 litra na korzyść 450h - 11.2 do 9.4 l/100. Brak V6 i zestawu hybrydowych silników rekompensuje w RX 300 bardziej wydajny napęd 4x4, odczuwalnie mniejsza masa i klasyczna skrzynia automatyczna. Nam to, plus duża różnica w cenie, wystarczyło do zmiany decyzji.

Przez rok RX 300 przejechał 17 tys km, średnie spalanie spadło do 10.3 l/100 km. Żonie w mieście (lublin) wychodzi między 10.5-11.5, droga szybkiego ruchu - 9.0, autostrada - 10.6, krajówki 8.4. Zalety: przestronność, komfort jazdy, bardzo dobre zawieszenie, wyciszenie wnętrza, spasowanie i jakość użytych materiałów, możliwość podpięcia i-phona i korzystanie z google maps na monitorze samochodowym.
wady: bagażnik mógłby być większy, aby zapakować się na rodzinny wyjazd, w 4 osoby trzeba zostawić w garażu roletę i stawiać walizki pionowo. Sensowne spalanie uzyskuje się podczas spokojnej relaksacyjnej jazdy. Gwałtownie wzrasta podczas dynamicznej jazdy.
Nie przerażało nas to, że kupiliśmy model, powoli schodzący z rynku, dla nas to akurat zaleta, auto sprawdzone, pozbawione usterek wieku "dziecięcego" - dobrze znane mechanikom. Ostatnim autem - subaru Outback 3.6 jeździliśmy przez 9 lat. Mamy nadzieję, że RX również będzie nam służył bezproblemowo przez następnych kilka dobrych lat.
plejadek
Nowy lex user

Model Lexusa: RX

Powrót do Lexus RX