RX mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu RX
ODPOWIEDZ
piotrek1000
Lex user
Posty: 45
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:09
Model Lexusa: es 330
Skąd:: Tarnów
Kontakt:

Re: RX mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: piotrek1000 »

lukisw87 pisze: jaki koszt rozrządu w 330?
czy te z usa to poważnie aż taka lipa?
330 to ten sam rozrząd co w 300 więc około 1000 za OEM części jak dobrze pamiętam. Zmiana nie wiem jak w RX bo mam es330 ale u mnie 3-4 godzinki w garażu i mruczał z nowym rozrządem. I spokój na 150000 albo 6 lat.
kondzio.k1
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 1 wrz 2018, o 18:21
Model Lexusa: w drodze
Skąd:: Słupsk
Kontakt:

Re: RX mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: kondzio.k1 »

giereg
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 10 kwie 2018, o 13:32
Model Lexusa: gs
Skąd:: lubelskie
Kontakt:

Re: RX mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: giereg »

czy któryś z kolegów oglądał ten egzemplarz ??
https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-rx- ... fd35770f21
papagorgio
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 26 sie 2018, o 11:23
Model Lexusa: RX 300 II, CT
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: RX mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: papagorgio »

giereg pisze:czy któryś z kolegów oglądał ten egzemplarz ??
https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-rx- ... fd35770f21
To ogłoszenie pojawia się co jakis czas,chyba od kwietnia lub maja czasami w innej konfiguracji zdjęć. Sam kiedyś nad nim myślałem ale nie zdecydowałem się jechać
santis
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 27 lut 2016, o 18:36
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Śląsk
Kontakt:

Re: RX mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: santis »

Cześć, też szukam RX 2-gen, złotego z Warszawy przez chwilę widziałem, zderzak przód i tył źle spasowane (i to widziałem i mi nie przeszkadzało, jako, że potencjalnie można było to poprawić) - być może że zaczepy puściły, wewnątrz wygląda w miarę OK. Aż zamówiłem raport z jednej z firm które się specjalizują w weryfikacji pojazdu. Nie zdradzając szczegółów weryfikacji... powiem inaczej - nie szukam auta w stanie idealnym, jak z salonu - zakładałem pakiet startowy do ~10k PLN (i to głównie na mechanikę), ale tego egzemplarza nie kupię ;) Z ciekawostek, sprzedający zapomniał poinformować iż zajmuje się handlem samochodami.
Przy okazji, oglądałem (ale tylko z zewnątrz), RX350 za 45k PLN w Bluecar - jak komuś pasuje, że przedni zderzak i lewy błotnik źle spasowany (podobno dzik), a do tego malowana lewa strona (tego akurat nie przyuważyłem), to może być dobra sztuka. Co do granatowego RX300 z Toycars, to na moje oko nie wart swojej ceny - może jak go porządnie zrobią (wgniecenie na klapie), jak obiecali - wyczyszczą, usuną check engine, poprawią działanie kamery cofania, zlikwidują liczne ogniska korozji, to po drobnych negocjacjach będzie dla kogoś ok.
Może miałem pecha, ale na 3 auta które pojechałem zobaczyć w Warszawie, pierwsze jak pytam co było z lewym przodem, to pierwsza odpowiedź, żę tu nic, ale prawa (tu mogę nie pamiętać dokładnie, czy prawa czy lewa) strona była robiona, po czym korekta, że dzik, drugi cytując 'nie jest jeszcze przygotowany do sprzedaży', a trzeci... bardzo dobrze przygotowany do sprzedaży, ale chyba dla kogoś, kto nawet na SKP nie podjedzie... Tyle narazie... jak będę dalej RX'a szukał i trafię na podobne przypadki, to dam znać.

Generalnie... Na obejrzenie różnych samochodów (nie tylko RX'ów) w ostatnich miesiącach poświęciłem sporo czasu i mogę stwierdzić, że w zakresie w którym sam jestem w stanie to zweryfikować, jakieś 10% ofert jest uczciwych (w sensie, że nie ma rażących niezgodności z ogłoszeniem), reszta... no coż... kłamstwa, niedopowiedzenia, lub celowe 'nie wspomnienie' w opisie o wadach wychodzących po pierwszych 2 min. oględzin osoby średnio obeznanej z tematem...
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Re: RX mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: legato97 »

Mam jedna czarna sztuke godna polecenia. RX350 z USA nie bity, maly przebieg. Cena 50k.
Mahashi
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 24 wrz 2016, o 16:58
Model Lexusa: IS
Skąd:: Wawa
Kontakt:

Re: RX mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Mahashi »

santis pisze:Cześć, też szukam RX 2-gen, złotego z Warszawy przez chwilę widziałem, zderzak przód i tył źle spasowane (i to widziałem i mi nie przeszkadzało, jako, że potencjalnie można było to poprawić) - być może że zaczepy puściły, wewnątrz wygląda w miarę OK. Aż zamówiłem raport z jednej z firm które się specjalizują w weryfikacji pojazdu. Nie zdradzając szczegółów weryfikacji... powiem inaczej - nie szukam auta w stanie idealnym, jak z salonu - zakładałem pakiet startowy do ~10k PLN (i to głównie na mechanikę), ale tego egzemplarza nie kupię ;) Z ciekawostek, sprzedający zapomniał poinformować iż zajmuje się handlem samochodami.
Tak z ciekawości, co tam mu dolega? Jakoś więcej szczegółów?
santis
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 27 lut 2016, o 18:36
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Śląsk
Kontakt:

Re: RX mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: santis »

legato97 pisze:Mam jedna czarna sztuke godna polecenia. RX350 z USA nie bity, maly przebieg. Cena 50k.
Niestety, szukam tylko wśród europejczyków, i nie ma sensu pytać dlaczego ;) Ale dziękuję za propozycję/ofertę.
Mahashi pisze:Tak z ciekawości, co tam mu dolega? Jakoś więcej szczegółów?
No właśnie szczegółów nie mogę zdradzić, jako że mógłbym tym naruszyć regulamin dostawcy raportu. Jedyne co mogę napisać (tego w raporcie nie napiszą, bo 100% pewności niegdy nie ma), to że na podstawie dostarczonych mi danych z raportu uważam, że hasło bezwypadkowy powinno zniknąć z ogłoszenia (i nie mam tu na myśli bezwypadkowości w rozumieniu kolizji, tylko bezwypadkowość w rozumieniu kolizja prowadząca do istotnego naruszenia konstrukcji pojazdu) - i podkreślam, nie jestem ekspertem, dane można różnie interpretować, a to jest tylko moja opinia. Jak pisałem, nie szukam auta bezkolizyjnego, ale bezwypadkowe tak.
Mahashi
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 24 wrz 2016, o 16:58
Model Lexusa: IS
Skąd:: Wawa
Kontakt:

Re: RX mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Mahashi »

santis pisze:No właśnie szczegółów nie mogę zdradzić, jako że mógłbym tym naruszyć regulamin dostawcy raportu. Jedyne co mogę napisać (tego w raporcie nie napiszą, bo 100% pewności niegdy nie ma), to że na podstawie dostarczonych mi danych z raportu uważam, że hasło bezwypadkowy powinno zniknąć z ogłoszenia (i nie mam tu na myśli bezwypadkowości w rozumieniu kolizji, tylko bezwypadkowość w rozumieniu kolizja prowadząca do istotnego naruszenia konstrukcji pojazdu) - i podkreślam, nie jestem ekspertem, dane można różnie interpretować, a to jest tylko moja opinia. Jak pisałem, nie szukam auta bezkolizyjnego, ale bezwypadkowe tak.
ok dzięki

A kojarzy ktoś tego Lexa?
https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-rx- ... 3fad3760f8

Widziałem, że już miał paru właścicieli, i jest dość tanio (chyba tanio), więc ciekawy czy coś z nim nie tak.
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Re: RX mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: legato97 »

Sam sobie chyba odpowiadasz. Widzialem rozbitki i po ponad 40k jak szukalem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus RX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości