Lexus CT z dużym przebiegiem - dylemat.

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu CT
ODPOWIEDZ
miksell
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 11 maja 2021, o 11:22
Model Lexusa: ct
Skąd:: Krakow
Kontakt:

Lexus CT z dużym przebiegiem - dylemat.

Post autor: miksell »

Od jakiegoś czasu rozglądam się za samochodem. Szukam kompaktu do miasta/trasa dla żony w automacie. Auto będzie raz na miesiąc robić trasę 1000km po Polsce, reszta to miasto ok 500km/mc. Z racji tego iż na codzień jeżdżę hybrydową Rav, wybór padł na CT.

Mam jednak dylemat gdyż na rynku nie ma zbyt dużego wyboru CT a nie chcę wydawać na drugie auto w domu zbyt dużej kwoty. Zakup CT sprowadza się do:

1. stary (2011-2013) CT z dużym przebiegiem za ok 40 tyś zł
2. nowszy (2015) lexus z mniejszym przebiegiem za ok 60 tyś zł.
(W każdej opcji zakładam zakup samochodu bezwypadkowego, zadbanego z polską historią)

Cenowo podoba mi się opcja za ok 40 tyś zł, jednak jest to auto 10 letnie z przebiegiem podchodzącym pod 200 tyś km. Czy taki przebieg i wiek w tym aucie jest czymś czego trzeba się obawiać? (W mojej hybrydowej Ravce z 2017 mam przebieg 160 tyś km a auto jest bezawaryjne). Czy z uwagi na pokrewieństwo technologii można liczyć na to samo? Czy może lepiej dołożyć te 20 tyś i kupić młodsze auto z przebiegiem w okolicy 100 tys i mieć spokój. Jakie macie doświadczenia w tym temacie?
member
Lex user
Posty: 82
Rejestracja: 27 paź 2014, o 21:08
Model Lexusa: 3.5 5.0 5.6 6.2
Skąd:: gliwice
Kontakt:

Re: Lexus CT z dużym przebiegiem - dylemat.

Post autor: member »

Jeśli jeszcze nie kupiłeś - spokojnie znajdziesz 6-latka za 50 z przebiegiem bliższym 100tys. Potrzeba tylko troche cierpliwości. Zawsze to pół młodszy niż 2011 i dłużej posłuży. Ja też miałem ten dylemat i kupiłem fsporta 15. Biały, idealny, ładniejszej wersji nie ma :)
Awatar użytkownika
Andek
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 20 wrz 2020, o 01:51
Model Lexusa: RX400h 2005
Skąd:: Malaga
Lokalizacja: Malaga, Hiszpania
Kontakt:

Re: Lexus CT z dużym przebiegiem - dylemat.

Post autor: Andek »

miksell pisze:Od jakiegoś czasu rozglądam się za samochodem. Szukam kompaktu do miasta/trasa dla żony w automacie. Auto będzie raz na miesiąc robić trasę 1000km po Polsce, reszta to miasto ok 500km/mc. Z racji tego iż na codzień jeżdżę hybrydową Rav, wybór padł na CT.

Mam jednak dylemat gdyż na rynku nie ma zbyt dużego wyboru CT a nie chcę wydawać na drugie auto w domu zbyt dużej kwoty. Zakup CT sprowadza się do:

1. stary (2011-2013) CT z dużym przebiegiem za ok 40 tyś zł
2. nowszy (2015) lexus z mniejszym przebiegiem za ok 60 tyś zł.
(W każdej opcji zakładam zakup samochodu bezwypadkowego, zadbanego z polską historią)

Cenowo podoba mi się opcja za ok 40 tyś zł, jednak jest to auto 10 letnie z przebiegiem podchodzącym pod 200 tyś km. Czy taki przebieg i wiek w tym aucie jest czymś czego trzeba się obawiać? (W mojej hybrydowej Ravce z 2017 mam przebieg 160 tyś km a auto jest bezawaryjne). Czy z uwagi na pokrewieństwo technologii można liczyć na to samo? Czy może lepiej dołożyć te 20 tyś i kupić młodsze auto z przebiegiem w okolicy 100 tys i mieć spokój. Jakie macie doświadczenia w tym temacie?
Pytanie czy na pewno przy 100 tys przebiegu bedzie "spokoj" a przy 200 tys np. nie mialoby go byc... Moj RX400h ma juz prawie 300 tys i jest spokoj, jezdzi nawet wciaz na oryginalnej baterii trakcyjnej, zatem roznie to bywa. Nawet ewentualna regeneracja baterii za jakis czas przy wiekszym przebiegu nie powinna byc przesadnie droga i na pewno tansza niz wspomniana roznica w cenie. Jesli to auto nr2 i ma robic przebiegu rzedu ponizej 20 tys rocznie, to ja bralbym raczej tanszy po sprawdzeniu systemu oczywiscie przed zakupem.
madzix97
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 11 sie 2021, o 18:09
Model Lexusa: LS
Skąd:: Pomorskie
Kontakt:

Re: Lexus CT z dużym przebiegiem - dylemat.

Post autor: madzix97 »

A jak wygląda awaryjność tego modelu przy przebiegu powyżej 100 tyś?.. chcę zakupić właśnie
Awatar użytkownika
refurbished
Lex user
Posty: 27
Rejestracja: 30 lis 2016, o 11:53
Model Lexusa: CT200h
Skąd:: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Lexus CT z dużym przebiegiem - dylemat.

Post autor: refurbished »

Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Lexus CT z dużym przebiegiem - dylemat.

Post autor: legato97 »

CT to chyba najbardziej bezobsługowy lex że wszystkich modeli.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus CT”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość