Parę pytań odnośnie instalacji

Wybór instalacji, pomoc techniczna, oraz wszystkie informacje związane z zakładaniem LPG do Lexusa IS
n0rek
Lex user
Posty: 242
Rejestracja: 29 lip 2015, o 10:51
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Przemysl
Kontakt:

Re: Parę pytań odnośnie instalacji

Post autor: n0rek »

wlasnie wymieniam obudowy wezy bo strzelila opaska i sie lekko przytopily od silnika i chyba przebuduje wtryski bo sa na gorze i mam wrazenie ze pokrywa je dociska, regulacja swoja droga bo auto jest tyle co po wymianie reduktora i troche musi byc wyregulowane
dzieki za info!
Awatar użytkownika
DanLexus
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 15 sie 2014, o 21:16
Model Lexusa: SC300
Skąd:: Tarnów
Kontakt:

Re: Parę pytań odnośnie instalacji

Post autor: DanLexus »

n0rek pisze:ja kupilem z zamontowana instalacja Stag300 za ktora poprzedni wlasciciel w Wawie zaplacil 6 lat temu 2500zl, dziala do dzis bez zarzutu, spalanie rzedu 15l na 100km

troche mnie dziwia kwoty ktore tutaj podajecie, zanim kupilem Lexa chcialem wziac mondeo 3.0 v6 230km i instalacja do niego w jednym z najbardziej polecanych warsztatow 3100-3300zl, wiec nie rozumiem dlaczego do lexusa musialaby kosztowac tysiac wiecej
STAG 300 to tylko sterownik, a nie cała instalacja. Co tam siedzi poza STAGiem?

Nikt nie mówi o 1000zł. Myślę że w 3500-3700zł można śmiało się wyrobić na dobrych częściach i przy na prawdę dobrym montażu i strojeniu. Dlaczego tak dużo? Bo mimo że w IS200 jest dużo miejsca pod maską to trzeba się napocić żeby np zmieścić wtryski pod plastikową osłoną..., nie wspominając o reszcie instalacji.
Supras are just a hatchback SC300
n0rek
Lex user
Posty: 242
Rejestracja: 29 lip 2015, o 10:51
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Przemysl
Kontakt:

Re: Parę pytań odnośnie instalacji

Post autor: n0rek »

moja instalacja byla robiona w Warszawie bo w mojej okolicy nikt nie chcial sie podjac tego w 2009 roku, koszt niecale 2500zl, wszystko smiga do dzis, silnik zdrowy, spalanie rzedu 13-15l
aktualnie zmienialem weze na nowe bo tamte stwardnialy, co siedzi jeszcze w srodku napisze jak wroce do domu

rowniez zalecam sprawdzone serwisy do montazu ale nie popadajmy w paranoje, 3700zl za instalacje to moim zdaniem troche duzo - choc to oczywiscie moja indywidualna opinia :)
Awatar użytkownika
DanLexus
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 15 sie 2014, o 21:16
Model Lexusa: SC300
Skąd:: Tarnów
Kontakt:

Re: Parę pytań odnośnie instalacji

Post autor: DanLexus »

Żebyś mnie źle nie zrozumiał: Ja też uważam że to dużo pieniędzy za instalację LPG, szczególnie jeśli koszt części to - strzelam - 60% tej kwoty. Jednak jeśli ktoś przykłada się do swojej pracy to montażu z regulacją nie zrobi w ciągu jednego dnia. Potrwa to co najmniej dwie dniówki. A biorąc pod uwagę że trzeba jeszcze zrobić darmowy przegląd i regulację po tysiącu km i ewentualnie zrobić coś na gwarancji to już co najmniej 3 dniówki. Dlatego za montaż LPG nie można skasować 500-600zł. Jednak jeśli ktoś robi szybki montaż LPG i ustawi autokalibracje w jeden dzień, a później po otrzymaniu kasy olewa wszystko i wszystkich to może sobie policzyć 500-600zł. I pozornie klientowi w kieszeni zostaje tysiak który później i tak najczęściej wyda na poprawki.
Dlatego ja ze swojego punktu widzenia wolę "przepłacić" i mieć samochód dobrze zrobiony (mieć spokój).
Sam też wykonuje instalację - nie LPG - i potrafię zrozumieć że ktoś ceni swoją fachowość :ok: .
Najgorzej jeśli ktoś się ceni a jest druciarzem ale to już inna inszość...
Supras are just a hatchback SC300
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Parę pytań odnośnie instalacji

Post autor: owczar »

Same graty odpwoedmiej jakości do 6 cylindrów to już jakieś 2k. Jak gazownik to robi za 2,5k to wrzuca wszystko co najtańsze...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacje Gazowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości