[IS200] FOTY INSTALEK , PODPOWIEDZI I CIEKAWE ROZWIĄZANIA

Wybór instalacji, pomoc techniczna, oraz wszystkie informacje związane z zakładaniem LPG do Lexusa IS
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [IS200] FOTY INSTALEK , PODPOWIEDZI I CIEKAEW ROZWIĄZANI

Post autor: carinus »

Lex pisze:wszystko fajnie ale na tej focie nie widzę jak i do czego są przymocowane wtryski :angry:
Tutaj wtryski sa dosyć kompaktowe i mogą swobodnie lezec na silniku,mając Hana 2000 można zapomniec o takiej lokalizacji.
Lex

Re: [IS200] FOTY INSTALEK , PODPOWIEDZI I CIEKAEW ROZWIĄZANI

Post autor: Lex »

dorzucam fote jak to u mnie wygląda bo o to chodzi w tym temacie żeby zadać tu foty jak są zamocowane i gdzie wtrynki itd. z chęcią je przewieszę pod obudowę filtra ale potrzeba sprawdzonych rozwiązań

Obrazek
Awatar użytkownika
konik_80
Lex Driver
Posty: 426
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:13
Model Lexusa: kiedyś IS200 obecnie Avensis T25
Skąd:: Szkocja
Lokalizacja: Szkocja / Stargard Szczec
Kontakt:

Re: [IS200] FOTY INSTALEK , PODPOWIEDZI I CIEKAEW ROZWIĄZANI

Post autor: konik_80 »

No niestety zgadzam się z przedmówcą, musisz to LEX szybko poprawić. Aby dać wtryski (które i tak są do wymiany) blisko kolektora to trzeba podnieść pokrywę filtra.
Ja zrobiłem to tak:

http://img803.imageshack.us/img803/6200/dsc0183y.jpg

Gdzieś już pisałem, że podwyższenie zrobiłem z rury ściekowej (plastikowej), dodałem uszczelnienia i na koniec aby się trzymało "czarna taśma X" - miało to być rozwiązanie tymczasowe ale jak się okazało świetnie się sprawdzało to tak zostało do końca.

Ciekaw jestem gdzie masz zrobione wkrętki w kolektorze.
Lex

Re: [IS200] FOTY INSTALEK , PODPOWIEDZI I CIEKAEW ROZWIĄZANI

Post autor: Lex »

konik_80 pisze:No niestety zgadzam się z przedmówcą, musisz to LEX szybko poprawić. Aby dać wtryski (które i tak są do wymiany) blisko kolektora to trzeba podnieść pokrywę filtra.
Ja zrobiłem to tak:

http://img803.imageshack.us/img803/6200/dsc0183y.jpg

Gdzieś już pisałem, że podwyższenie zrobiłem z rury ściekowej (plastikowej), dodałem uszczelnienia i na koniec aby się trzymało "czarna taśma X" - miało to być rozwiązanie tymczasowe ale jak się okazało świetnie się sprawdzało to tak zostało do końca.

Ciekaw jestem gdzie masz zrobione wkrętki w kolektorze.
konik_80 nam wszystko odpowiada jeśli chodzi o użytkowanie tej instalki kosztowała nas 2.000zł tak więc mogę co nie co przy twojej pomocy poprawić , a zadowolenie wynika z :
za około 100zł robimy w mieście prawie 300km (uważam to za dobry wynik) , tylko wydają mi się że te volki są trochę za głośne z tond ten temat ,w gs miałem taką samą instalkę i te same wtrynki ale auto było lepiej wygłuszone i ich nie słyszałem .
Fota którą zapodałeś to chyba nie to o co prosiłem :biggrin2: , jak możesz napisz mi priva co byś i jak poprawił i o co chodzi z "wkrętki w kolektorze "
Awatar użytkownika
konik_80
Lex Driver
Posty: 426
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:13
Model Lexusa: kiedyś IS200 obecnie Avensis T25
Skąd:: Szkocja
Lokalizacja: Szkocja / Stargard Szczec
Kontakt:

Re: [IS200] FOTY INSTALEK , PODPOWIEDZI I CIEKAWE ROZWIĄZANI

Post autor: konik_80 »

LEX aby cokolwiek poprawić potrzebne będą fotki po zdemontowaniu obudowy filtra powietrza. Musimy w pierwszym etapie obadać w którym miejscu się gazownik wkręcił w kolektor.
Poniżej fotka poglądowa na której zaznaczyłem wkrętki które są dobrze zrobione (resztą się nie sugerować bo to robota pewnego druciarza).
http://img811.imageshack.us/img811/1284/wkrtki.jpg
Kolejną sprawą są wtryski - raz, że wolne i mało precyzyjne a dwa głośne o czym sam wiesz. Najtańsze wtryski niemalże "bezszelestne" to Magic Jety (dysza optymalna do Lexa IS200 to 2.4mm) i to też tania opcja - lepszą byłyby Hany ale to cenowo x2 w stosunku do MJ. Oczywiście mówię o MJ pojedynczych - nie w listwach. Do wtrysków by trzeba było dać rozdzielacze 2sztuki po 3 wyjścia i mniej więcej skopiować to co wkleił carfun.
Na koniec podwyższenie coś ala takie jakie wkleiłem poprzednio aby wtryski podeszły jak najbliżej kolektora (około 4-5cm - a nie tak jak teraz ponad 30cm), na koniec dobre strojenie i byłoby tak jak być powinno.
To tak w skrócie - reszta na PW ;)
Awatar użytkownika
sztanga1000
Lex user
Posty: 51
Rejestracja: 30 lis 2010, o 00:54
Model Lexusa: is200
Skąd:: Toruń
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: [IS200] FOTY INSTALEK , PODPOWIEDZI I CIEKAWE ROZWIĄZANI

Post autor: sztanga1000 »

ja sam chowalem swoje wtryski opd obudowe filtra i nie musialem go wcale podnosic... moze nie wyglada to estetycznie ale nie widac bo pokrywa zaslania i co najwazniejsze dziala wszystko ok, jak zrobie foto to wrzuce, dodam ze w kabinie nie slysze cykania (no moze jak nie chodzi nawet nawiew i sie dobrze wslucham to cos tam uslysze)
Lex

Re: [IS200] FOTY INSTALEK , PODPOWIEDZI I CIEKAWE ROZWIĄZANI

Post autor: Lex »

sztanga1000 pisze:ja sam chowalem swoje wtryski opd obudowe filtra i nie musialem go wcale podnosic... moze nie wyglada to estetycznie ale nie widac bo pokrywa zaslania i co najwazniejsze dziala wszystko ok, jak zrobie foto to wrzuce, dodam ze w kabinie nie slysze cykania (no moze jak nie chodzi nawet nawiew i sie dobrze wslucham to cos tam uslysze)
i o to mi własnie chodzi żeby zminimalizować cykanie i dać poglądowe foty , sztanga1000 czekam na fotosa chetnie skorzystam z podpowiedzi foto
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [IS200] FOTY INSTALEK , PODPOWIEDZI I CIEKAWE ROZWIĄZANI

Post autor: carinus »

Juz nachodziły mnie pomysły żeby zrezygnować z tradycyjnej obudowy filtra powietrza na rzecz dolotu ze stozkiem i wtedy zamocować wtryski w poblizu wkretek.Mam Hany na listwach i trochę to sporo mierzy na średnicy,więc nie wiem czy wejdzie na podniesioną do maxa obudowę filtra.W nastepną niedzielę lub nawet sobotę postaram sie luknąć ile miejsca mozna wygospodarować,chyba że ktoś zrobi to wcześniej to prosiłbym o relację.Pierwsze 3 cylindry mają poprowadzone dosyć krótkie odcinki wężyka,pozostałe musiały miec nieco wiecej cm i to mnie męczy.
Awatar użytkownika
konik_80
Lex Driver
Posty: 426
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:13
Model Lexusa: kiedyś IS200 obecnie Avensis T25
Skąd:: Szkocja
Lokalizacja: Szkocja / Stargard Szczec
Kontakt:

Re: [IS200] FOTY INSTALEK , PODPOWIEDZI I CIEKAWE ROZWIĄZANI

Post autor: konik_80 »

carinus pisze:Juz nachodziły mnie pomysły żeby zrezygnować z tradycyjnej obudowy filtra powietrza na rzecz dolotu ze stozkiem i wtedy zamocować wtryski w poblizu wkretek.Mam Hany na listwach i trochę to sporo mierzy na średnicy,więc nie wiem czy wejdzie na podniesioną do maxa obudowę filtra.W nastepną niedzielę lub nawet sobotę postaram sie luknąć ile miejsca mozna wygospodarować,chyba że ktoś zrobi to wcześniej to prosiłbym o relację.Pierwsze 3 cylindry mają poprowadzone dosyć krótkie odcinki wężyka,pozostałe musiały miec nieco wiecej cm i to mnie męczy.
U siebie jak skróciłem odcinki pomiędzy wtryskami a wkrętkami to dałem dolot rurowy ze stożkiem - który ciągnął powietrze mniej więcej z tego miejsca co dolot oryginalny. Niestety takie rozwiązanie miało same minusy i jeden malutki plus. Minusy: wyższe spalanie- nieznacznie ale zawsze, mniejsza prędkość maxymalna, niedające się wytrzymać na autostradowej jeździe buczenie - które akurat było tym malutkim plusem podczas butowania na 2 pierwszych biegach - dawało rasowego charakteru. Postanowiłem wrócić do ori doloty ale bez podwyższenia się nie dało - przy Hankach trzeba by było podwyższyć jeszcze bardziej bo Hanki grubsze od MJ.
Awatar użytkownika
sztanga1000
Lex user
Posty: 51
Rejestracja: 30 lis 2010, o 00:54
Model Lexusa: is200
Skąd:: Toruń
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: [IS200] FOTY INSTALEK , PODPOWIEDZI I CIEKAWE ROZWIĄZANI

Post autor: sztanga1000 »

ja tez mam hany wtryski ale nie na listwach tylko pojedynczo i dodam ze wszystkie sa w poziomie ale to nie wplywa na ich prace...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacje Gazowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości