[IS200] FOTY INSTALEK , PODPOWIEDZI I CIEKAWE ROZWIĄZANIA

Wybór instalacji, pomoc techniczna, oraz wszystkie informacje związane z zakładaniem LPG do Lexusa IS
Awatar użytkownika
konik_80
Lex Driver
Posty: 426
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:13
Model Lexusa: kiedyś IS200 obecnie Avensis T25
Skąd:: Szkocja
Lokalizacja: Szkocja / Stargard Szczec
Kontakt:

Re: [IS200] FOTY INSTALEK , PODPOWIEDZI I CIEKAWE ROZWIĄZANI

Post autor: konik_80 »

sztanga wklej fote - z chęcią zobaczę jak to jest u ciebie podłączone
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [IS200] FOTY INSTALEK , PODPOWIEDZI I CIEKAWE ROZWIĄZANI

Post autor: carinus »

Zbyt póżno zorientowałem się zeby wybrać rozdzielacz zamiast listwy i może wtedy mogłbym upchać to bliżej kolektora.Teraz już trochę za póżno żeby zmieniac i kupować nowe wtryski,chyba ze znajdę chętnego na moje obecne.Gdyby dało się okroić obudowę filtra dla zrobienia miejsca nad kolektorem to byłoby świetnie.
Lex

Re: [IS200] FOTY INSTALEK , PODPOWIEDZI I CIEKAWE ROZWIĄZANI

Post autor: Lex »

dziś podskoczyłem do znajomego żeby przełożyć z kolumny na kolektor listwy z valkami pod obudowę filtra by je wyciszyć przy okazji skróciły się wężyki o połowę co podobno jest na korzyść instalki , naprawdę jest gigantyczna różnica po tej przekładce a w kabinie nastała cisza nie ma już tego paskudnego cykania

było
Obrazek

jest
Obrazek
Awatar użytkownika
konik_80
Lex Driver
Posty: 426
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:13
Model Lexusa: kiedyś IS200 obecnie Avensis T25
Skąd:: Szkocja
Lokalizacja: Szkocja / Stargard Szczec
Kontakt:

Re: [IS200] FOTY INSTALEK , PODPOWIEDZI I CIEKAWE ROZWIĄZANI

Post autor: konik_80 »

No jest już lepiej aczkolwiek na pojedynczych MJ da się zrobić węże po 4-5cm max. Jeśli jednak zostajesz przy Valtekach to przydałoby się jeszcze zrobić kompensację ciśnienia pomiędzy listwami bo tego brak.
Is200
Lex user
Posty: 47
Rejestracja: 17 paź 2011, o 19:00
Model Lexusa: IS200
Skąd:: za rogiem
Kontakt:

Re: [IS200] FOTY INSTALEK , PODPOWIEDZI I CIEKAWE ROZWIĄZANI

Post autor: Is200 »

magic jety na leżąco to nie za szczęśliwe ułożenie. kolego a nie lepiej odżałować trochę i wrzucić pod maskę czerwone hany? Dopiero poczujesz różnicę w pracy silnika i spalaniu.
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 793
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: [IS200] FOTY INSTALEK , PODPOWIEDZI I CIEKAWE ROZWIĄZANI

Post autor: LinkPL »

A u mnie to wygląda tak:

https://picasaweb.google.com/lh/photo/m ... directlink
https://picasaweb.google.com/lh/photo/g ... directlink

Przejechane 50k km, dwa razy wymienione filterki (zapobiegawczo).
Konfiguracja to Magic Jet - wtryski
AG Centrum - reduktor i komputer.

Instalacja Pop - Gaz Radom.
How far We can go ...
KRYSPIN

Re: [IS200] FOTY INSTALEK , PODPOWIEDZI I CIEKAWE ROZWIĄZANI

Post autor: KRYSPIN »

Kolego Lex:
Brakuje kompensacji to raz
Dwa to czy ja dobrze widzę że masz wstawiony czujnik ciśnienia i temp na wężu, który zasila bank 1 (123 cylinder) ?

kolego linkPL
Nie wiem gdzie biegnie ten wężyk z drugiego rozdzielacza bo na foto tego nie widać, ale podłączenie rozdzielaczy szeregowo to duuuże nieporozumienie.
Powinien być trójnik w kształcie litery Y i dalej indywidualnie wąż na każdy rozdzielacz a między rozdzielaczami kompensacja.

W układzie który masz będzie różnica w ciśnieniu na obu rozdzielaczach.
Sprawdzał ktoś jakie masz korekty przy tak podłączonej instalacji?
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 793
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: [IS200] FOTY INSTALEK , PODPOWIEDZI I CIEKAWE ROZWIĄZANI

Post autor: LinkPL »

kolego linkPL
Nie wiem gdzie biegnie ten wężyk z drugiego rozdzielacza bo na foto tego nie widać, ale podłączenie rozdzielaczy szeregowo to duuuże nieporozumienie.
Powinien być trójnik w kształcie litery Y i dalej indywidualnie wąż na każdy rozdzielacz a między rozdzielaczami kompensacja.

W układzie który masz będzie różnica w ciśnieniu na obu rozdzielaczach.
Sprawdzał ktoś jakie masz korekty przy tak podłączonej instalacji?
Hmm ... Ustawiali to na hamowni i raczej nie miałem z tym gazem problemów, działa całkiem nieźle spalanie też w normie. A wężyk idzie do takiego czarnego przekaźnika który odpowiada bodajże za lubryfikator i podawanie płynu ... Silnik pracuje równo na benzynie i gazie. Jak podawany jest płyn chłodzący to chodzi wyraźnie ciszej i bardziej tak miękko na gazie. Bynajmniej ja słyszę różnicę i od razu wiem kiedy płyn się skończył.

Pozdro
Link
How far We can go ...
KRYSPIN

Re: [IS200] FOTY INSTALEK , PODPOWIEDZI I CIEKAWE ROZWIĄZANI

Post autor: KRYSPIN »

LinkPL pisze:kolego linkPL
Nie wiem gdzie biegnie ten wężyk z drugiego rozdzielacza bo na foto tego nie widać, ale podłączenie rozdzielaczy szeregowo to duuuże nieporozumienie.
Powinien być trójnik w kształcie litery Y i dalej indywidualnie wąż na każdy rozdzielacz a między rozdzielaczami kompensacja.

W układzie który masz będzie różnica w ciśnieniu na obu rozdzielaczach.
Sprawdzał ktoś jakie masz korekty przy tak podłączonej instalacji?
Hmm ... Ustawiali to na hamowni i raczej nie miałem z tym gazem problemów, działa całkiem nieźle spalanie też w normie. A wężyk idzie do takiego czarnego przekaźnika który odpowiada bodajże za lubryfikator i podawanie płynu ... Silnik pracuje równo na benzynie i gazie. Jak podawany jest płyn chłodzący to chodzi wyraźnie ciszej i bardziej tak miękko na gazie. Bynajmniej ja słyszę różnicę i od razu wiem kiedy płyn się skończył.

Pozdro
Link[/quote]

kolego nie tak to zrobione być powinno, a sama hamownia to nie wszystko, piszesz że raczej problemów nie było... problemy są albo ich nie ma :ok:
proponował bym ci podłączyć auto pod fejsa obd i sprawdzić korekty, bo przy tym rozwiązaniu możesz nie widzieć różnicy między Pb i LPG ale gdy zresetujesz kompa i przejedziesz się na Pb to zapewne poczujesz i to wielką różnicę pracy auta na Pb
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 793
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: [IS200] FOTY INSTALEK , PODPOWIEDZI I CIEKAWE ROZWIĄZANI

Post autor: LinkPL »

KRYSPIN pisze:
kolego nie tak to zrobione być powinno, a sama hamownia to nie wszystko, piszesz że raczej problemów nie było... problemy są albo ich nie ma :ok:
proponował bym ci podłączyć auto pod fejsa obd i sprawdzić korekty, bo przy tym rozwiązaniu możesz nie widzieć różnicy między Pb i LPG ale gdy zresetujesz kompa i przejedziesz się na Pb to zapewne poczujesz i to wielką różnicę pracy auta na Pb

Mapa:
https://picasaweb.google.com/lh/photo/q ... directlink

Korekty:
https://picasaweb.google.com/lh/photo/k ... directlink

Estymacja:
https://picasaweb.google.com/lh/photo/4 ... directlink

Ode mnie tyle w temacie. Problemów nie było, nie ma i mam nadzieję, że nie będzie ;)
How far We can go ...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacje Gazowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości