[IS200] FOTY INSTALEK , PODPOWIEDZI I CIEKAWE ROZWIĄZANIA

Wybór instalacji, pomoc techniczna, oraz wszystkie informacje związane z zakładaniem LPG do Lexusa IS
KRYSPIN

Re: [IS200] FOTY INSTALEK , PODPOWIEDZI I CIEKAWE ROZWIĄZANI

Post autor: KRYSPIN »

Miałem na myśli korekty długoterminowe z czytane z pracy sterownika auta, a nie te ze sterownika LPG.
One są najlepszym wykładnikiem poprawnie wykonanej instalacji LPG.
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: [IS200] FOTY INSTALEK , PODPOWIEDZI I CIEKAWE ROZWIĄZANI

Post autor: lukas78 »

W końcu znalazłem chwilę czasu, by pstryknąć fotki mojej instalacji - proszę o opinie.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
Awatar użytkownika
konik_80
Lex Driver
Posty: 426
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:13
Model Lexusa: kiedyś IS200 obecnie Avensis T25
Skąd:: Szkocja
Lokalizacja: Szkocja / Stargard Szczec
Kontakt:

Re: [IS200] FOTY INSTALEK , PODPOWIEDZI I CIEKAWE ROZWIĄZANI

Post autor: konik_80 »

lukas78 pochwal się czyja to robota? Upakowane to dosyć ciekawie.
Is200
Lex user
Posty: 47
Rejestracja: 17 paź 2011, o 19:00
Model Lexusa: IS200
Skąd:: za rogiem
Kontakt:

Re: [IS200] FOTY INSTALEK , PODPOWIEDZI I CIEKAWE ROZWIĄZANI

Post autor: Is200 »

Widzę, że Auto Flesz z Lubicza jak zwykle popisał się dobrą robotą? Dobrze zgadłem?
P.S. Jeden kolega ostatnio się spinał, że ma ładnie pod maską - to niech porówna z tym montażem...
P.S. 2 Emulator wskaźnika poziomu paliwa masz zamontowany czy nie?
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: [IS200] FOTY INSTALEK , PODPOWIEDZI I CIEKAWE ROZWIĄZANI

Post autor: lukas78 »

Is200 pisze:Widzę, że Auto Flesz z Lubicza jak zwykle popisał się dobrą robotą? Dobrze zgadłem?
P.S. Jeden kolega ostatnio się spinał, że ma ładnie pod maską - to niech porówna z tym montażem...
P.S. 2 Emulator wskaźnika poziomu paliwa masz zamontowany czy nie?
Dokładnie kolego - montaż odbywał się w Auto Flesz - Miłosz lubi porządną robotę za którą trzeba nieco więcej zapłacić - tylko tak jak już było wcześniej pisane - porządny montaż kosztuje ;)

No właśnie szkoda, bo nie mam zamontowanego emulatora poziomu paliwa - jak mi montował lpg to chyba dopiero wchodziły emulatory - bo inaczej bym napewno go zamontował.

Narazie puki co auto chodzi na lpg elegancko :ok:
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
LPGK

Re: [IS200] FOTY INSTALEK , PODPOWIEDZI I CIEKAWE ROZWIĄZANI

Post autor: LPGK »

Strasznie długie węże do wtrysków wszędzie - da się krócej zrobić, no i brak kompensacji - ocena ogólna może być ale łba nie urywa.
Poza tym chciałbym jeszcze zobaczyć jak to jest wystrojone bo to jest całe "klu"
Is200
Lex user
Posty: 47
Rejestracja: 17 paź 2011, o 19:00
Model Lexusa: IS200
Skąd:: za rogiem
Kontakt:

Re: [IS200] FOTY INSTALEK , PODPOWIEDZI I CIEKAWE ROZWIĄZANI

Post autor: Is200 »

Kolego LPGK ja tam widze wężę bardzo króciutkie od wtryskiwacza do wkrętki, a węże rozdzielacz wtryskiwacz to raczej nie ma większego znaczenia (fakt trochę długie). Kompensacji przy tej mocy nie potrzeba zresztą co by ci dała kompensacja - w te rozdzielacze Romano wkręciłbyś dosłownie taką wkrętkę jak do kolektora i to połączył wężykiem jak do wtryskiwacza - jak dla mnie nie ma to sensu.
Bardziej bym się czepił trójnika pomiarowego - osobiście bym go zaizolował w np piankę do izolacji rur CO gdyż od pokrywy zaworów pod filtrem powietrza może trochę przekłamywać pomiary, oraz wiązka widać wpinana przy kostkach przy wtryskiwaczach PB - można to ładnie podłączyć w skrzynce komputera.
Tylko spojrzałem na tą instalację i wiedziałem, że Miłosz maczał w tym palce... heh (przy okazji pozdrawiam kolegę jeśli to czyta).
P.S. kolego lukas 78 emulator wskaźnika paliwa to koszt ok 80 zł a zamontować to możesz sobie sam - chyba, że nie przeszkadza Tobie opadająca wskazówka PB, i masz jako takie pojęcie o lutowaniu.
Dodatkowo wyczyść przepustnicę bo widzę, że lekko zasyfiona.
LPGK

Re: [IS200] FOTY INSTALEK , PODPOWIEDZI I CIEKAWE ROZWIĄZANI

Post autor: LPGK »

Is200 pisze:Kolego LPGK ja tam widze wężę bardzo króciutkie od wtryskiwacza do wkrętki, a węże rozdzielacz wtryskiwacz to raczej nie ma większego znaczenia (fakt trochę długie). Kompensacji przy tej mocy nie potrzeba zresztą co by ci dała kompensacja - w te rozdzielacze Romano wkręciłbyś dosłownie taką wkrętkę jak do kolektora i to połączył wężykiem jak do wtryskiwacza - jak dla mnie nie ma to sensu.
Bardziej bym się czepił trójnika pomiarowego - osobiście bym go zaizolował w np piankę do izolacji rur CO gdyż od pokrywy zaworów i pod filtrem powietrza może trochę przekłamywać pomiary.
Tylko spojrzałem na tą instalację i wiedziałem, że Miłosz maczał w tym palce... heh (przy okazji pozdrawiam kolegę jeśli to czyta).
P.S. kolego emulator wskaźnika paliwa to koszt ok 80 zł a zamontować to możesz sobie sam - jeśli oczywiście nie przeszkadza Tobie opadająca wskazówka PB, i masz jako takie pojęcie o lutowaniu.
Mam na myśli te do wtrysku, choć tak jak mówisz aż takiego znaczenie nie ma.
Trójnik pewnie nie przerobiony - więc przelot w nim niewielki, czy da coś izolowania - najlepiej dać map taki jak w premium lub w techu i nie ma takich zagwozdek.
Kompensacja powinna mieć miejsce bo jak widać od trójnika 1 bank ma krótki wąż do rozdzielacza a drugi bank sporo dłuższy więc kompensacja przydałby się.
Co do rozdzielacza nie masz racji, gdyby był to inny rozdzielacz to króciec kompensacyjny jest na 12mm więc taki jak na wejściu i wtedy nie ma dywagacji.
Ale ja tam się nie znam, więc nikt nie musi brać moich sugestii serio :pijak:
Poza tym ciekawe jakie przerosty ma reduktor podczas CO.
Is200
Lex user
Posty: 47
Rejestracja: 17 paź 2011, o 19:00
Model Lexusa: IS200
Skąd:: za rogiem
Kontakt:

Re: [IS200] FOTY INSTALEK , PODPOWIEDZI I CIEKAWE ROZWIĄZANI

Post autor: Is200 »

LPGK pisze: Ale ja tam się nie znam, więc nikt nie musi brać moich sugestii serio :pijak:
Nie obrażaj się kolego wyraziłem tylko swoje zdanie. Twoje zdanie cenię bo uważam, że wiesz o czym mówisz/piszesz w temacie LPG.
LPGK

Re: [IS200] FOTY INSTALEK , PODPOWIEDZI I CIEKAWE ROZWIĄZANI

Post autor: LPGK »

Is200 pisze:
LPGK pisze: Ale ja tam się nie znam, więc nikt nie musi brać moich sugestii serio :pijak:
Nie obrażaj się kolego wyraziłem tylko swoje zdanie. Twoje zdanie cenię bo uważam, że wiesz o czym mówisz/piszesz w temacie LPG.
Ja się nie obrażam bez przesady , dzięki za słowa uznania :pijak:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacje Gazowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości