[IS200] FOTY INSTALEK , PODPOWIEDZI I CIEKAWE ROZWIĄZANIA

Wybór instalacji, pomoc techniczna, oraz wszystkie informacje związane z zakładaniem LPG do Lexusa IS
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [IS200] FOTY INSTALEK , PODPOWIEDZI I CIEKAWE ROZWIĄZANI

Post autor: owczar »

Zapytaj czy strojony pod obciążeniem po afr bo to istotniejsze niż długość wezykow. Profilaktyczny pomiar kompresji z próbą olejowa obowiązkowy. Przy źle ustawionej instalacji wypalaja sie zawory tym silniku. Zapytaj kiedy była ostatnia ich regulacja.
Awatar użytkownika
V-TEC
Lex user
Posty: 93
Rejestracja: 11 lut 2016, o 23:20
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: [IS200] FOTY INSTALEK , PODPOWIEDZI I CIEKAWE ROZWIĄZANI

Post autor: V-TEC »

Przyznaję się - mam nadzieję bez bicia - że niewiele mi mówi strojenie pod obciążeniem po afr. W ogóle w kwestii LPG zdaję się na gazowników w mojej okolicy a do Lesia jest 300km ode mnie. Kiszka jest taka, że w większych miastach da się jakieś rozsądne serwisy namierzyć, które wyeliminują słabości wynikające z mojej niewiedzy w pewnych obszarach. Niestety auto stoi "pośrodku niczego" a do większego miasta będzie w jedną stronę z 60-70km.

Obawiam się, że Mirkom w pobliskich warsztatach wywołam zapaść i drżenie rąk pewnymi zachciankami diagnostycznymi. Chyba, że nie. Chyba, że ktoś wie gdzie w Skierniewicach/Łowiczu/Sochaczewie/Żyrardowie znajdę miejsce/osobę pomocną w kwestiach ogólnych jak i instalacji?

Trochę tu lecę off. Dzięki za wskazówki. Postaram się dokształcić.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [IS200] FOTY INSTALEK , PODPOWIEDZI I CIEKAWE ROZWIĄZANI

Post autor: owczar »

TO nawet nie jest kwestia lpg. Wystarczy mechanik ogólny. Wiedza na temat LPG jest w PL coraz większa, ale nadal podstawowe kryterium to cena. Każyd chce tanio i szybko. Niestety lexus ma duży obszar OL i jak gazownik zrobi strojenie tylko w close loop to pod obciążeniem są stany nieustalone - może bogato może ubogo. Jak będzie ubogo to wysoka temp spowoduje wypalanie gniazd zaworowych. Znam kilka przypadków gdy przez LPG ten model wylądował w seriwisie na regenerację głowicy. Dlatego gdybym szukał auta z LPG to zrobiłbym test kompresji z próbą olejową żeby ocenić stan głowicy.
Awatar użytkownika
V-TEC
Lex user
Posty: 93
Rejestracja: 11 lut 2016, o 23:20
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: [IS200] FOTY INSTALEK , PODPOWIEDZI I CIEKAWE ROZWIĄZANI

Post autor: V-TEC »

To znowu ja! Co można powiedzieć po takim zdjęciu?

ZENIT PRO OBD, z listwą wtryskowa HERCULES GISM-I100.

Nie znam się ale dla mnie wygląda jak typowy wrzut pod maskę. Szczególnie te półmetrowe węże od wtryskiwaczy.
Awatar użytkownika
luki90
Lex Driver
Posty: 309
Rejestracja: 10 kwie 2015, o 21:23
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: [IS200] FOTY INSTALEK , PODPOWIEDZI I CIEKAWE ROZWIĄZANI

Post autor: luki90 »

Prawda, weze o wiele za dlugie, u mnie sa dlugosci palca wsazujacego, i tak powinno byc.
www.facebook.com/kolorowakoszulka
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [IS200] FOTY INSTALEK , PODPOWIEDZI I CIEKAWE ROZWIĄZANI

Post autor: owczar »

Patrząc na te zdjęcia to kupiłbym bez LPG i założył. Masz pewność że silnik nie został ugotowany i zrobisz wszystko po Bożemu. Znam nie jednego który na poprawki wydał więcej niż na instalację i jeszcze silnik robił.
Awatar użytkownika
V-TEC
Lex user
Posty: 93
Rejestracja: 11 lut 2016, o 23:20
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: [IS200] FOTY INSTALEK , PODPOWIEDZI I CIEKAWE ROZWIĄZANI

Post autor: V-TEC »

Masz rację tylko podaż IS 200 jest śmieszna aktualnie. Też bym wolał sam zagazować.
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [IS200] FOTY INSTALEK , PODPOWIEDZI I CIEKAWE ROZWIĄZANI

Post autor: gmiter »

Witam,

Prośba o podpowiedź dotyczącą LPG:
Od paru dni zacząłem dostawać błędy ubogiej mieszanki na LPG. Okazało się po podłączeniu kompa, że prawdopodobnie czujnik ciśnienia LPG jest uszkodzony. Na wolnych obrotach pokazuje MAP 0,25 bara, po dodaniu gazu idzie na 0,6 bara jednak co mnie zastanowiło - na wyłączonym silniku też pokazuje 0,6 bara. Odłączyłem podciśnienie - nadal pokazywalo 0,6 bara kiedy auto chodziło na PB, po dmuchnięciu do środka praktycznie nic się nie zmieniało. ciśnienie gazu także dziwnie pokazuje, ustawiałem na 1,2 bara ciśnienie reduktora miesiac temu i dziś ciśnienie pokazuje mi na wolnych obrotach 1,45 bara a jak jadę to pokazuje nawet 2,,8 bara. Totalnie czujnik uwalony czy może też coś z reduktorem? Dodam, że korekty podczas jazdy na LPG zaczęły szaleć oraz podczas jazdy jak przyduszę mocniej auto traci moc i zaczyna poszarpywać na LPG - możliwe że czujnik kłamie i sterownik OMVL robi korekcję po ciśnienu przez co jest ubogo?

Uprzedzam - jeżdżę tylko na PB teraz coby nie usmażyć głowicy :P

Edit 27.06

Wymieniony czujnik cisnienia LPG i MAP - wszystko wróciło do normy jednak chcę wymienić wtryskiwacze LPG - mają już swoje lata i auto zasłużyło na nowe. Co polecacie:

Barracuda czy Hana?
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [IS200] FOTY INSTALEK , PODPOWIEDZI I CIEKAWE ROZWIĄZANI

Post autor: gmiter »

Dziś przyszedł zestaw Barracudy 110 - do końca tygodnia zainstaluje to do auta. Przeraża mnie wizja demontaż kolektora i wszystkich gratów, ale przy okazji będzie czyszczenie wtryskiwaczy benzynowych, wymiana wszystkich o-ringów w kolektorze oraz nowe podciśnienia. Reduktor KME Gold - zasilanie bedzie z obu stron - pomiędzy bankami 1 i 2 na łączeniu listw bedzie zainstalowany czujnik cisnienia gazu oraz czujnik temperatury gazu w strumieniu. Ciekawe jak będzie wyglądało strojenie :)
Na pewno porobię zdjęcia z pracy oraz efekt końcowy.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [IS200] FOTY INSTALEK , PODPOWIEDZI I CIEKAWE ROZWIĄZANI

Post autor: owczar »

Jak dasz map sensor na środku to nie będzie łapał spadków temp. Daj go na wyjściu z reduktora - tam będzie większy przepływ.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacje Gazowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości