Pytania co do zestawu Lexus is 200

Wybór instalacji, pomoc techniczna, oraz wszystkie informacje związane z zakładaniem LPG do Lexusa IS
wisniowy
Lex user
Posty: 57
Rejestracja: 3 lut 2011, o 18:49
Model Lexusa: is200
Kontakt:

Pytania co do zestawu Lexus is 200

Post autor: wisniowy »

Witam wszystkich jednak bede gazowal, :zryw: porobilem troche u sasiadów :cenzura: i sie zdecydowałem. Zaklad .wedlug opini bdb(za wiele ich do wyboru niema ale daja gwarancje i serwis,zreszta nie boje sie o to bo to mój dobry znajomy:) zaproponował mi taki oto zestaw Stag 300+ isas2, wtryski hana(niewiem jakie dokladnie ale sie dowiem.i reduktor zavoli cena jaką narzucił to 3500zl(drogo to czy tanio) z tego co wyczytałem to zestaw chyba ok.Teraz moje pytanie :biggrin2: 1.Na co zwrócic uwagę przy montazu? 2.Jak prowadzic przewody? 3. gdzie umieścic wlew gazu,czesto jezdze za granice a slyszałem ze mogą byc problemy z wlewem w klapce (nie zawsze pasuje podobno).4. Jaka butle wejdzie bo wiele tu opini czytałem. 5 może jakieś zdjecie podeślecie dobrze założonej instalki,jeśli wszystko wypali widzimy się na zlocie.Nigdy nie myslalem ze bedę jezdzil na gazie, na co zwracać uwagę.Prosze o opinie pozdro wariatom. :LEXUS:
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Pytania co do zestawu Lexus is 200

Post autor: carinus »

Zestaw jest dobry,hany mogą być zielone bo moje czerwone były za wydajne przy zasilaniu z Zavoli S,wlew w klapce nie przeszkadza żeby wkręcić adapter.Rok temu zapłaciłem za taki zestaw ze zbiornikiem 67l w miejscu koła 2700zł.
wisniowy
Lex user
Posty: 57
Rejestracja: 3 lut 2011, o 18:49
Model Lexusa: is200
Kontakt:

Re: Pytania co do zestawu Lexus is 200

Post autor: wisniowy »

carinus pisze:Zestaw jest dobry,hany mogą być zielone bo moje czerwone były za wydajne przy zasilaniu z Zavoli S,wlew w klapce nie przeszkadza żeby wkręcić adapter.Rok temu zapłaciłem za taki zestaw ze zbiornikiem 67l w miejscu koła 2700zł.
To mozna powiedziec ze duzo chce? aha a dysze rozwiercac trzeba?
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Pytania co do zestawu Lexus is 200

Post autor: carinus »

Hany nie mają dysz i dlatego dobiera się odpowiedni rodzaj wtryskiwacza oznaczony odpowiednim kolorem.Ja mam teraz reduktor który nie daje się za bardzo regulować i spore ciśnienie powoduje problem z ustawieniem mnożnika mapy na odpowiednim poziomie.Mam czerwone wtryski i dla innego reduktora na którym można zbic ciśnienie robocze do poziomu 0,8 bar,moze byłoby dobrze.Ja całość gratów pod maskę kupowałem u stałego gościa z alledrogo-1500zł,gazownicy skasowali tylko za montaz i koszt całego tyłu z butlą,rurkami,itp.-1100zł.Mam nieco inny bagaznik w swoim lexie i tam podnosząc podłogę do górnego poziomu zmieściłem zbiornik 67l,choc mogłem brać nieco większy,lecz nie mieli na stanie.
Awatar użytkownika
konik_80
Lex Driver
Posty: 426
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:13
Model Lexusa: kiedyś IS200 obecnie Avensis T25
Skąd:: Szkocja
Lokalizacja: Szkocja / Stargard Szczec
Kontakt:

Re: Pytania co do zestawu Lexus is 200

Post autor: konik_80 »

Hany 2000 mają 4 kolory - niebieski, zielony, czerwony i czarny - niebieski jest najbardziej wydajny a czarny najmniej. Wg tabeli mocy do IS200 najbardziej powinien pasować czarny lub czerwony ale jak pamiętam z MJ to IS200 powinien latać teoretycznie na dyszy 2mm a jest ona za mała - optymalna jest 2.4mm więc wynikałoby że najlepsza byłaby czerwona - ale do "Hanek" przydałby się reduktor z dużym zakresem ustawiania ciśnienia a Zavoli niestety nie ma za wielkiej regulacji +- 0.25Bara (owszem to dobry reduktor ale ma jeszcze jedną wadę przy puszczaniu gazu z dużych obrotów strasznie podbija ciśnienie - ma tzw mega "cut off-y").
Is200
Lex user
Posty: 47
Rejestracja: 17 paź 2011, o 19:00
Model Lexusa: IS200
Skąd:: za rogiem
Kontakt:

Re: Pytania co do zestawu Lexus is 200

Post autor: Is200 »

Do IS 200 tylko czerwone hanki a reduktor to KME Silver albo AC R01 innych bym nie montował do tego auta.
wisniowy
Lex user
Posty: 57
Rejestracja: 3 lut 2011, o 18:49
Model Lexusa: is200
Kontakt:

Re: Pytania co do zestawu Lexus is 200

Post autor: wisniowy »

Ok więc podjacie jaki zetaw najlepiej wsadzic do lexa tak zeby bylo na tiptop oparty na stagu,zeby nie bylo spadkow mocy (za duzych)no i bezawaryjnosc to glownaa cecha.juz sam niewiem co wybrac :kawa: :kawa: czyli te zavoli to niekonicznie hany,jesli tak to czerwone.co dalej?
Is200
Lex user
Posty: 47
Rejestracja: 17 paź 2011, o 19:00
Model Lexusa: IS200
Skąd:: za rogiem
Kontakt:

Re: Pytania co do zestawu Lexus is 200

Post autor: Is200 »

Kolego wrzuć sobie to i zapomnij że masz gaz:
- Stag 300-6 ISA2 - chyba że masz chęć potestować nowinkę TECH-a (ale tego za wielu jeszcze nie montuje) ,
- butla w koło 600x220 z zaworem w odpowiednim kierunku- zawór od strony zderzaka, (jak byś się uparł to wejdzie butla 630x250)tylko podłogę wzmocnij bo blaszka cieniutka.
- wlew pod klapką
- przewody Faro zamiast miedzi
- reduktor KME Silver/ac r01 do wyboru
- Hana CZERWONA pojedyncza
- filtr fazy lotnej "szklany"

Do tego kolektor zdjęty do wiercenia, wszystko ładnie schludnie poukładane pod maską i latasz bez problemów.
A i jeszcze jedno - nie pozwół ciąć wiązki gdzieś przy wtryskiwaczach i w innych dziwnych miejscach bo to łądnie się wpina zaraz przy gnieździe komputera w puszcze). Wiem, że ciężko ci będzei wywalczyć to co Ci podpowiedziałem, bo gro druciarzy uważających się za fachofffcuff w dziedzinie lpg leci na ilość nie na jakość, ale jak chcesz to Ci podpowiem gdzie możesz taki zestawik zaaplikować fachowo - podaj skąd jesteś to Ci kogoś polecę.
wybuch
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 7 mar 2012, o 21:35
Model Lexusa: is200
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Pytania co do zestawu Lexus is 200

Post autor: wybuch »

Witam! Jadę w przyszłym tygodniu aplikować gaziu do mojego nowego nabytku. Prośba do znawców tematu o polecenie pewnego zestawu do is200. Jestem z Krakowa i tutaj też będę się "montował".Moi spece grzebią mocno w stagu więc prawdopodobnie instalacja będzie na nim oparta. a'propos tego co w poprzednim poście podał kolega is200, jaki przewód zasilający, średnica? oraz umiejscowienie wtrysków? Pojemność butli?, lubryfikator,czy bez? troszkę więcej szczegółów jeślibyś podał byłbym dozgonnie wdzięczny i miałbym podstawy do ewentualnych negocjacji z gazownikami. A jak ze spalaniem w mieście przy tego typu instalce?

Z góry Wielkie Dzięki za info i Pozdrowienia z Krk ;)
Marchol
Lex Driver
Posty: 515
Rejestracja: 22 sie 2011, o 23:02
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: Pytania co do zestawu Lexus is 200

Post autor: Marchol »

wybuch pisze:A jak ze spalaniem w mieście przy tego typu instalce?

Z góry Wielkie Dzięki za info i Pozdrowienia z Krk ;)
Z spalaniem to różnie :) mi najwięcej zjadł 16 ale to podczas zabawy na ośnieżonym placu przez 4 godziny , średnia wyszła 16/100 tak to w granicach 12/100 , jeżdżę głównie miasto, czasem jakiś wypad dłuższy raz lekko, raz mocniej.
Natomiast beny zjadł 1,7/100 w okresie zimowym. Mam do pracy 6 km. więc to ma duży wypływ na taki wynik, w pracy głównie też krótkie dystanse. zobaczymy jaki będzie wynik w okresie letnim. Ogólnie przełącza się po 600m. uruchomienie z rana przy mrozie do -20. W temperaturach +5 wynik podobny, może 100 m szybciej.
Możesz zobaczyć statystyki na stronce motostat
http://www.motostat.pl/member/vehicles/stats/id/41936
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacje Gazowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości