PANOWIE POMOCY .... STOP NACIAGACZOM LPG!!!

Wybór instalacji, pomoc techniczna, oraz wszystkie informacje związane z zakładaniem LPG do Lexusa IS
LPGK

Re: PANOWIE POMOCY .... STOP NACIAGACZOM LPG!!!

Post autor: LPGK »

...
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: PANOWIE POMOCY .... STOP NACIAGACZOM LPG!!!

Post autor: carinus »

To co piszecie to świeta prawda,podpisuję się pod tym rękoma i nogami.Wszyscy wiemy że dobre instalacje muszą kosztować,jednak można ten koszt nieco obniżyc i tutaj każdy powiniem podzielić się swoimi doświadczeniami.Każdy też powiniem sobie uświadomić czy bedzie w stanie wykonać jakieś podstawowe czynności obsługowe we włąsnym zakresie,czy tezmusi z byle zapytaniem latać do gazownika,to też kosztuje.
Awatar użytkownika
kupiec1985
Lex Driver
Posty: 533
Rejestracja: 22 lip 2013, o 12:11
Model Lexusa: IS200 SC
Skąd:: Karlino
Lokalizacja: Karlino
Kontakt:

Re: PANOWIE POMOCY .... STOP NACIAGACZOM LPG!!!

Post autor: kupiec1985 »

witam. zagazowałem swojego is200. gazownik auto miał 8 dni. robi sam myślałem że z pasją ale okazał się drutexem po prostu zrobił na odpier... Zamontował mi sterownik agis obd . niby miało być tak fajnie pięknie ale na drugi dzień zapalił mi sie check engine. a po zrobieniu około 120 km poszedł mi stan gazu z 5 kropeczek na jedna rezerwową a butla 55l. podczas pracy na gazie czuć tez wyczuwalną różnice w spadku mocy w porównaniu z PB . reduktor jakiś KME silver a wtryski jakis AC czerwone załozenie kosztowało mnie 3064 pln. planuje zrobić \ kupić kabel pod kompa i samemu zobaczyć co się dzieje w tym sterowniku . po odłączeniu aku w celu resetu po kilkudziesięciu km check engine znów się zapala . Planuje tez skrócić wężyki od wtryskiwaczy bo zamontował mnie to nad kolektorem wydechowym. czy ktos miał agis-a w swoim lexie ??
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: PANOWIE POMOCY .... STOP NACIAGACZOM LPG!!!

Post autor: Yarecki »

kupiec1985 pisze:witam. zagazowałem swojego is200. gazownik auto miał 8 dni. robi sam myślałem że z pasją ale okazał się drutexem po prostu zrobił na odpier... Zamontował mi sterownik agis obd . niby miało być tak fajnie pięknie ale na drugi dzień zapalił mi sie check engine. a po zrobieniu około 120 km poszedł mi stan gazu z 5 kropeczek na jedna rezerwową a butla 55l. podczas pracy na gazie czuć tez wyczuwalną różnice w spadku mocy w porównaniu z PB . reduktor jakiś KME silver a wtryski jakis AC czerwone załozenie kosztowało mnie 3064 pln. planuje zrobić \ kupić kabel pod kompa i samemu zobaczyć co się dzieje w tym sterowniku . po odłączeniu aku w celu resetu po kilkudziesięciu km check engine znów się zapala . Planuje tez skrócić wężyki od wtryskiwaczy bo zamontował mnie to nad kolektorem wydechowym. czy ktos miał agis-a w swoim lexie ??
Reduktor Ok sterownik też nie jest zły ale lepiej mógł dać coś bardziej znanego powszechnie, wtryski to kupa, i jak nie chcesz mieć kłopotów z autem to lepiej każ je wywalić i daj coś rozsądnego bo ona to niewiele lepsze od wszędobylskiego "valdemara". Szkoda auta.
Centralka do ustawienia pewnie i tyle, kropeczki wtedy powinny jakoś działać choć ideału w tej kwestii nigdy nie będzie, bo to prymitywny pomiar jest.
Awatar użytkownika
kupiec1985
Lex Driver
Posty: 533
Rejestracja: 22 lip 2013, o 12:11
Model Lexusa: IS200 SC
Skąd:: Karlino
Lokalizacja: Karlino
Kontakt:

Re: PANOWIE POMOCY .... STOP NACIAGACZOM LPG!!!

Post autor: kupiec1985 »

a check engine możne być to ze auto na benzynie nie chodzi na wszystkie gary ? bo mam takie wrażenie kiedy auto odpalam i chodzi zanim sie przełączy. mógł on cos spieprzyć że jest taka sytuacja /? jakie inne wtryski pod ten reduktor polecacie ??
Awatar użytkownika
kupiec1985
Lex Driver
Posty: 533
Rejestracja: 22 lip 2013, o 12:11
Model Lexusa: IS200 SC
Skąd:: Karlino
Lokalizacja: Karlino
Kontakt:

Re: PANOWIE POMOCY .... STOP NACIAGACZOM LPG!!!

Post autor: kupiec1985 »

a na jakie polecacie wymienić te wtryski ? wkurzył mnie bo na fv napisał kwotę o 1000 mniejsza niż wziął odemnie a spalanie w 70 % w trasie wyniosło 14,6 l/100 km ./ troche duzo jak benzyny bierze około 10-11 litrów
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: PANOWIE POMOCY .... STOP NACIAGACZOM LPG!!!

Post autor: Yarecki »

kupiec1985 pisze:a na jakie polecacie wymienić te wtryski ? wkurzył mnie bo na fv napisał kwotę o 1000 mniejsza niż wziął odemnie a spalanie w 70 % w trasie wyniosło 14,6 l/100 km ./ troche duzo jak benzyny bierze około 10-11 litrów
Zazwyczaj tak jest, że FV jest niższa. Trafiłeś na papraka więc należy z nim "porozmawiać" :acute: .
Awatar użytkownika
GrzegorzPPP
Lex user
Posty: 168
Rejestracja: 29 lip 2012, o 20:41
Model Lexusa: LS400 UCF20
Skąd:: Siedlce
Kontakt:

Re: PANOWIE POMOCY .... STOP NACIAGACZOM LPG!!!

Post autor: GrzegorzPPP »

kupiec1985 pisze:a check engine możne być to ze auto na benzynie nie chodzi na wszystkie gary ? bo mam takie wrażenie kiedy auto odpalam i chodzi zanim sie przełączy. mógł on cos spieprzyć że jest taka sytuacja /? jakie inne wtryski pod ten reduktor polecacie ??
A na benzynie Ci wywalał :?:

U mnie na gazie też były problemy z checkiem, aż w końcu pojechałem do carsika, który potrafił wyregulować instalację, wcześniej jeździłem po paprajach z mojej wioski i wiecznie coś źle.
Awatar użytkownika
kupiec1985
Lex Driver
Posty: 533
Rejestracja: 22 lip 2013, o 12:11
Model Lexusa: IS200 SC
Skąd:: Karlino
Lokalizacja: Karlino
Kontakt:

Re: PANOWIE POMOCY .... STOP NACIAGACZOM LPG!!!

Post autor: kupiec1985 »

n a benzynie nic nie wywalało i wszystko świetnie chodziło do czasu instalacji lpg. gdzie można się w is200 wpiąć pod OBd2 ?? zobaczyłbym jaki błąd wywala ??
Wesołych Świąt życzę Wszystkim użytkownikom :LEXUS:
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: PANOWIE POMOCY .... STOP NACIAGACZOM LPG!!!

Post autor: LinkPL »

nie klniemy na forum ... bo inaczej nie napiszę ... Ja to nie wiem jak Wy się godzicie na to, że dajecie komuś kasę za zrobioną robotę, potem są problemy to nie jedziecie do zioma raz jeszcze, tylko szukacie pomocy na forum. Albo niech robi tak, żeby było dobrze a jeśli podjął się czegoś i spierdolił to niech to wyciągnie z samochodu i oddaje hajs. Za to wziął kapustę, żeby było fest, a jak spierdoli i jeszcze fakturę z dupy wystawia to zawsze możesz go podjebać do skarbówki ... przynajmniej postraszyć, bo konfidentów nie lubię ...

Masz wykonaną usługę za którą płacisz ile Ci powiedział i ma to być zrobione dobrze. A że właśnie są ludzie, którzy nie wracają do tego gazownika już nigdy więcej to nie dość, że sami na to przyzwalają że tamci pierdolą robotę, to jeszcze gazownik nie wie nawet że coś jest spapranee ...
Także po części to użytkownicy sami są sobie winni, bo pozwalają brać pieniądze za coś co jest zrąbane. A co mnie dziwi, biorą potem koszty na siebie ...
8 dni ...
Jak jadę do majstra a u niego stoi więcej jak 3-4 samochody na placu to już wiem, że to będzie moja ostatnia wizyta u niego ...

U mnie też tam było nie dokończone na początku, ale podskoczyłem raz, drugi, trzeci i dałem do zrozumienia, że ma być zrobione i koniec. Umówiłem się na termin i zdziałał robótkę jak trzeba. Zmienił filtry, podkręcił ciśnienie, stroił na trasie i jest ok. Oczywiście nie wziął nawet złotówki. Pomógł mi ogarnąć sprawę Carsik, bo dokładnie powiedział o co chodzi. I patrząc na to z biegiem czasu, to jeśli miałbym zakładać gaz, to właśnie następnym razem pojadę do niego ... żeby się nie pierdzielić z poprawkami, zapłacić więcej ale mieć zrobione jak trzeba.

Pozdrawiam
Link

PS. Puszcza mnie ...
How far We can go ...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacje Gazowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości