Gaz do IS300???

Wybór instalacji, pomoc techniczna, oraz wszystkie informacje związane z zakładaniem LPG do Lexusa IS
Sydney85
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 25 maja 2016, o 18:57
Model Lexusa: IS300
Skąd:: Anglia
Kontakt:

Re: Gaz do IS300???

Post autor: Sydney85 »

Dzięki wielkie za odpowiedzi. Z tego co słyszałem to monter ogarnięty, po rozmowie z nim też myślę, że wie co robi. Wybrałem wariant drugi. Jak już go odbiorę i przetestuje to napiszę moją opinię tutaj. Pozdrawiam
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Gaz do IS300???

Post autor: owczar »

Niech Ci to po Afr wystroi.
Sydney85
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 25 maja 2016, o 18:57
Model Lexusa: IS300
Skąd:: Anglia
Kontakt:

Re: Gaz do IS300???

Post autor: Sydney85 »

A mógłbyś rozwinąć pojęcie AFR? Nie jestem specem a nie spotkałem się z tym terminem na forum. Tak żebym wiedział jak gadać z gazownikiem :-)

Edit.
Zapytałem wujka Google i trochę poczytałem. Czyli miałeś na myśli wystroić gaz po AFR (jedna z metod strojenia?)
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Gaz do IS300???

Post autor: owczar »

Dokładnie. Jeśli nie chcesz ryzykować zaworami to koniecznie.
Sydney85
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 25 maja 2016, o 18:57
Model Lexusa: IS300
Skąd:: Anglia
Kontakt:

Re: Gaz do IS300???

Post autor: Sydney85 »

Witam ponownie.
Gas już założyłem.

Reduktor ELPIGAZ DRAGO SPORT
Sterownik STAG QMAX PLUS
Wtryskiwacz BARRACUDA

Instalacja została zamontowana dwa dni przed moim powrotem do UK. Na początku wszystko było dobrze, jedynie więcej mi spalił jak myślałem. Teraz czuć mi gaz w aucie przy przełączaniu się gazu i przy lekkim wciskaniu pedału gazu słychać buczenie coś jakby dmuchać w otwór pustej butelki.
Z tego co wiem to jest w UK jakiś specjalista od gazu, zwłaszcza od naszych lexów ale zapomniałem kto mógłby podać namiary. Jak znacie kogoś takiego to będę bardzo wdzięczny.
Poniżej załączam kilka zdjęć spod maski. Proszę o jakieś rady, sugestie na temat danego przypadku i samej instalacji.

Pozdrawiam
Radek
Załączniki
DSC_0521111.jpg
DSC_0521111.jpg (52.07 KiB) Przejrzano 4833 razy
111111.jpg
111111.jpg (49.29 KiB) Przejrzano 4833 razy
1111.jpg
1111.jpg (44 KiB) Przejrzano 4833 razy
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Gaz do IS300???

Post autor: owczar »

Albo cos zle poskrecane albo przewody gumowe semperit. Na foto nie widzę.

Wymień wszystkie przewody gumowe na parker. Chyba, że będziesz dokręcał opaski co jakiś czas.

Jeśli chodzi o ten dźwięk to ciężko powiedzieć. Trzeba by sprawdzić skąd dochodzi.

Estetycznie można by to było trochę lepiej zrobić. Jedna strona zasilania idzie po stronie od grodzi, a druga przy przednim pasie. Temperatura gazu podczas jazdy będzie raczej różna. Osobiście bym puścił oba przewody od strony grodzi.
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: Gaz do IS300???

Post autor: lukas78 »

Napisz pw do kolegi z naszego forum konik80. Mieszka i pracuje w branży lpg w uk.
Smród przy przełączaniu najprawdopodobniej pochodzi tak jak napisał owczar - ze słabo dokręconych opasek. Po rozgrzaniu smród zanika, bo węże pod wpływem ciepła się doszczelniają.
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
maciasss1
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 6 cze 2017, o 18:27
Model Lexusa: IS200 był-->IS300SC jest:)
Skąd:: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: maciasss1 »

Zaraz po kupnie, oddałem Lexa do zagazowania. Nie przyjrzałem się za bardzo jak szły węże na lewo od silnika. Teraz i te oryginalne jak i te gazowe są w jednym miejscu strasznie blisko silnika. Mechanik który ogarniał auto po zakupie, a kiedyś zakładał gaz, powiedział że te przewody nie wytrzymają jak stanę w upalny dzień w korku. Moglibyście wrzucić foto, o ile coś tam wejdzie, tej lewej strony. Ja postaram się dzisiaj wrzucić swoją. Dzięki.

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Janne
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 20 wrz 2017, o 12:11
Model Lexusa: lexus
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Gaz do IS300???

Post autor: Janne »

No wiadomo, że dobrze dać do zagazowania.
Ostatnio zmieniony 3 mar 2019, o 13:13 przez dS, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: usunięcie spamu reklamowego
zupa
Nowy lex user
Posty: 19
Rejestracja: 8 lut 2019, o 23:13
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Mazowsze
Kontakt:

Re: Gaz do IS300???

Post autor: zupa »

Witam,
Panowie chciałbym założyć GAZ do swojego IS300 SC z 2002r.
Jaką instalację (zestaw) oraz warsztat w okolicach Warszawy polecacie. Zaznaczam, że instalacja powinna być maxymalnie niezawodna. Słyszałem też o instalacji wtrysku ciekłego gazu, co o tym sądzicie?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacje Gazowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości