IS200 wskaźnik paliwa przy LPG

Wybór instalacji, pomoc techniczna, oraz wszystkie informacje związane z zakładaniem LPG do Lexusa IS
mlody
Lex user
Posty: 140
Rejestracja: 14 sie 2013, o 11:31
Model Lexusa: IS 200 gs 300 gs 250
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: IS200 wskaźnik paliwa przy LPG

Post autor: mlody »

Moje auto dziś jest u gazownika, jutro odbieram. Też byłbym zainteresowany prawidłowymi wskazaniami ilości paliwa. Rozumiem, że jak było dość sporo benzyny, to nie ma problemu z odświeżaniem ilości?
Który rocznik miałeś dommell, jeżeli można wiedzieć?
Awatar użytkownika
Picakus
Lex user
Posty: 278
Rejestracja: 16 mar 2013, o 16:37
Model Lexusa: Zależnie od chwili
Skąd:: Pomiechówek
Kontakt:

Re: IS200 wskaźnik paliwa przy LPG

Post autor: Picakus »

Panowie przy instalacji musicie życzyć sobie od razu montaż emulatora AC FLE-P i po problemie. FLE-P wprowadza korekcje wskaźnika przy każdym uruchomieniu.
Cena około 80zł
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: IS200 wskaźnik paliwa przy LPG

Post autor: carinus »

Taki emulator tez nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem gdy ktoś jedzie w dłuższą trasę i żeby nie wozić zbędnego balastu w postaci pełnego zbiornika benzyny,po pewnym czasie kontrolka rezerwy zaczyna drażnić oko.Miałem pomysł aktywowania emulatora poprzez napiecie z układu kierunków których używamy znacznie częściej niż odpalanie silnika.
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: IS200 wskaźnik paliwa przy LPG

Post autor: maniek_ls400 »

carinus pisze:Taki emulator tez nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem gdy ktoś jedzie w dłuższą trasę i żeby nie wozić zbędnego balastu w postaci pełnego zbiornika benzyny,po pewnym czasie kontrolka rezerwy zaczyna drażnić oko.Miałem pomysł aktywowania emulatora poprzez napiecie z układu kierunków których używamy znacznie częściej niż odpalanie silnika.
Na trasie Wawa - Gdańsk lub Wawa - Kraków przy zastosowaniu emulatora wskazówka opada o niecałą działkę - mam 1/2 zbiornika a wskazanie zjeżdża min o niecałe 0,7cm. Każde zatrzymanie samochodu i wyłączenie silinka (przerwa na kawę etc) powoduje powrót wskazówki na prawidłowe wskazanie.
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: IS200 wskaźnik paliwa przy LPG

Post autor: carinus »

U mnie norma to przejechanie non-stop 600-900km bez gaszenia silnika i wtedy emulator jest nieprzydatny.
Awatar użytkownika
Picakus
Lex user
Posty: 278
Rejestracja: 16 mar 2013, o 16:37
Model Lexusa: Zależnie od chwili
Skąd:: Pomiechówek
Kontakt:

Re: IS200 wskaźnik paliwa przy LPG

Post autor: Picakus »

carinus pisze:U mnie norma to przejechanie non-stop 600-900km bez gaszenia silnika i wtedy emulator jest nieprzydatny.
Przy takiej trasie wskazania zaktualizują ci się podczas jazdy. Swoją drogą niezłą butlę musisz mieć na 900km to około 100l by wychodziło :szok:
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: IS200 wskaźnik paliwa przy LPG

Post autor: carinus »

Picakus pisze: Przy takiej trasie wskazania zaktualizują ci się podczas jazdy. Swoją drogą niezłą butlę musisz mieć na 900km to około 100l by wychodziło :szok:
Tak średnio aktualizuje sie co 300-350km i trzeba mieć prawie połowę zbiornika benzyny żeby żydek nie dawał po oczach.Zbiornik LPG mieści 68l co dawało przy dobrych wiatrach zasięg ponad 700km +benzynka.
mlody
Lex user
Posty: 140
Rejestracja: 14 sie 2013, o 11:31
Model Lexusa: IS 200 gs 300 gs 250
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: IS200 wskaźnik paliwa przy LPG

Post autor: mlody »

Mam rozumieć, że wskaźnik będzie mi się więc odświeżał co 300km, czyli co kilka dni?
To faktycznie emulator jest jakimś rozwiązaniem. Jak go podłączyć? A myślałeś Grzegorz jak to podłączyć pod kierunki? Masz jakieś rysunki, gdzie mój gazownik mógłby sobie z tym poradzić?
Awatar użytkownika
Picakus
Lex user
Posty: 278
Rejestracja: 16 mar 2013, o 16:37
Model Lexusa: Zależnie od chwili
Skąd:: Pomiechówek
Kontakt:

Re: IS200 wskaźnik paliwa przy LPG

Post autor: Picakus »

mlody pisze:Mam rozumieć, że wskaźnik będzie mi się więc odświeżał co 300km, czyli co kilka dni?
To faktycznie emulator jest jakimś rozwiązaniem. Jak go podłączyć? A myślałeś Grzegorz jak to podłączyć pod kierunki? Masz jakieś rysunki, gdzie mój gazownik mógłby sobie z tym poradzić?
Instrukcja :ok:
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: IS200 wskaźnik paliwa przy LPG

Post autor: maniek_ls400 »

carinus pisze:U mnie norma to przejechanie non-stop 600-900km bez gaszenia silnika i wtedy emulator jest nieprzydatny.
Jaki masz zbiornik na gaz ? 200l ? Bo inaczej nie przejedziesz 600km albo pali Ci 5l/100...
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacje Gazowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości