IS200 wskaźnik paliwa przy LPG

Wybór instalacji, pomoc techniczna, oraz wszystkie informacje związane z zakładaniem LPG do Lexusa IS

Re: IS200 wskaźnik paliwa przy LPG

Postprzez carinus » 28 lis 2013, o 10:19

Jeszcze nie robiłem,mam trochę pracy z innymi problemami.Jak coś zrobię to zaraz napiszę.
carinus
Lex Master

Model Lexusa: IS200 SC Turbo,RX400h,IS220d

Postprzez turkus » 29 lis 2013, o 00:12

jankess napisał(a):
turkus napisał(a):U mnie aktualizuje się równo co 200 km i nieważne, ile jest benzyny - aktualizuje się tak samo nawet jak jest mniej niż 1/4 zbiornika (na forum było pisane, że aktualizacja poniżej tej wartości nie jest regularna, ale u mnie jest). Taka informacja jakby ktoś kiedyś szukał.

jaki masz rocznik Isa> ? ktoś może rozwikła zagadkę czy w poliftach też występuje ten problem z wędrującą w dół wskazówką PB przy zainstalowanym lpg > ?

Pierwszy wypust SportCrossa - lipiec 2001.
turkus
Lex Driver

Model Lexusa: is 300 SC

Postprzez konik_80 » 29 lis 2013, o 01:26

Nie wiem jak przy Lexie (bo nie montowałem) ale przy Citroenach Emulator owszem eliminuje wyłączenie silnika przez ECU z powodu wirtualnego braku paliwa (w Lexie na szczęście to nie grozi) ale wskaźnik poziomu nie pokazuje prawidłowego poziomu tylko "bzdury".
Pytanie do tych co mają zamontowany Emulator czy poziom paliwa po restarcie jest prawidłowy czy też są szopki?
konik_80
Lex Driver

Model Lexusa: kiedyś IS200 obecnie Avensis T25

Postprzez Rafał » 7 gru 2013, o 17:51

Po restarcie wskaźnik benzyny pokazuje prawidłowy poziom, ale dwa razy zdarzyło mi się że emulator się jakby zawiesił, tzn. w długiej trasie gdy świeci się rezerwa na desce, to potem po dwukrotnym zgaszeniu i odpaleniu wskaźnik się nie zrestartował, mimo że bak był w połowie pełny. Poza tym u mnie emulator działa tak, że nie tylko po zgaszeniu i odpaleniu przywraca wartość, ale czasem też w trakcie jazdy (ale nie wiem od czego to zależy). :scratch:
FB: Fast and Serious
Rafał
Lex user

Model Lexusa: duży i ciężki

Postprzez carinus » 8 gru 2013, o 11:22

żuk napisał(a):Po restarcie wskaźnik benzyny pokazuje prawidłowy poziom, ale dwa razy zdarzyło mi się że emulator się jakby zawiesił, tzn. w długiej trasie gdy świeci się rezerwa na desce, to potem po dwukrotnym zgaszeniu i odpaleniu wskaźnik się nie zrestartował, mimo że bak był w połowie pełny. Poza tym u mnie emulator działa tak, że nie tylko po zgaszeniu i odpaleniu przywraca wartość, ale czasem też w trakcie jazdy (ale nie wiem od czego to zależy). :scratch:

Emulator wymusza korekcję wzkaźnika podczas odpalania,w trakcie jazdy dzieje się to automatycznie jak u wszystkich.
carinus
Lex Master

Model Lexusa: IS200 SC Turbo,RX400h,IS220d

Postprzez Rafał » 8 gru 2013, o 11:47

Automatycznie w trakcie jazdy czyli po przejechaniu danej ilości km czy po określonym czasie?
Rafał
Lex user

Postprzez mlody » 17 gru 2013, o 19:32

Sprawdzałem jak to jest u mnie. Generalnie zostawiłem sobie pół baku. Gdy jadę na LPG to zmniejsza mi się ilość paliwa. Restart do aktualnego poziomu paliwa następuje w chwili gdy zapala się kontrolka rezerwy. Co oznacza, że restart się robi w momencie, gdy poziom paliwa dochodzi do poziomu rezerwy.
Tak jest u mnie. Czasem jest o co 160 km czasem co 200km. Zależy ile mam w baku.
mlody
Lex user

Model Lexusa: IS 200 gs 300

Postprzez Rafał » 17 gru 2013, o 19:41

mlody napisał(a):Co oznacza, że restart się robi w momencie, gdy poziom paliwa dochodzi do poziomu rezerwy.

To by się zgadzało, bo u mnie kiedy poziom paliwa w baku (rzeczywisty) jest poniżej rezerwy to wskaźnik już się w ogóle nie restartuje, a wskazówka cały czas leży.
Wydaje mi się, że powinien po przekręceniu kluczyka więc chyba pora wymienić emulator.
Rafał
Lex user

Postprzez Nowakman85 » 4 sty 2014, o 19:42

Zapisywałem wyniki w exelu co ile licznik się aktualizuje i ilość dni oraz paliwa nie miała u mnie znaczenia a aktualizacja występowała miedzy 210km a 240 km
Nowakman85
Lex user

Model Lexusa: IS 200

Postprzez Rafał » 7 sty 2014, o 23:24

Jak widać u każdego to działa inaczej.
Pytałem dzisiaj gazownika w autoryzowanym serwisie staga i powiedział, że te emulatory raz działają, raz nie, w niektórych lexach lepiej w innych gorzej i nic nie można na to poradzić.
Potwierdził to inny klient który akurat zajechał Lexusem. Twierdzi, że trzy razy wymieniali mu emulator i przez większość czasu wskazówka leży.
Także chyba trzeba się z tym pogodzić :|
Rafał
Lex user

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Instalacje Gazowe