Montaż gazu w Mławie

Wybór instalacji, pomoc techniczna, oraz wszystkie informacje związane z zakładaniem LPG do Lexusa IS
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Montaż gazu w Mławie

Post autor: maniek_ls400 »

Picakus pisze:
Yarecki pisze:
Picakus pisze:Od razu zakładasz, że jeżli Nowotczyński to nie zdjęty kolektor.
Na 100% nie zdejmowali kolektora, chyba, że o to prosiłeś i dopłaciłeś.
Wiem ponieważ przed instalacją LPG do LSa rozmawiałem z Jarkiem wypytując o szczegóły - i dlatego, że telefonicznie 'płynął' i wykazywał wyższość 'gazmana' nie skorzystałem z jego usług. Na pytanie o demontaż kolektora była odpowiedź 'nie zdejmujemy -mamy technologię "psst tajną' na brak opiłków w czasie wiercenia'. Nie było to przyczyną zmiany warsztatu tylko wcześniej wspomniana próba dominacji, której nie toleruję.
Znalazłem warsztat 15km od Piaseczna, który zakładał gaz do LS430 - miałem okazję przejechać nim kilkadziesiąt km swobodnie i swoim stylem - przyjrzałem się jak pod maską, pod autem i w bagażniku i zdecydowałem się na montaż - po przejechaniu przez 2 miesiące ok. 12kkm uważam, że dobrze zrobiłem - ZERO problemów z autem z uwagi na LPG (BTW goście też nie zdejmowali kolektora, ale nie przywiązywałem do tego wagi).
Yarecki - nie pisz, że po każdym demontażu/poluzowaniu śrub pod kolektorem dolotowym wymieniasz komplet metalowych uszczelek - ja zrobiłem to raz a kolektor zrzucałem po tym 3 razy - bez szkód dla kompresji i szczeloności układu. Wiem - manual wskazuje na konieczność wymiany, ale czy wymieniasz też śruby mocujące zaciski hamulcowe po zdjęciu zacisku ? One też są zaznaczone jako jednorazowego użytku (!).
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: Montaż gazu w Mławie

Post autor: Yarecki »

Picakus pisze:
Yarecki pisze: Żadne domysły a fakty.
Jak fakty to są i argumenty na ich poparcie, a tych tylko jak na razie brakuje.
Przecież Twoje zdjęcia są najlepszym dowodem więc nie kumam o co Ci chodzi.
Ja innych jego drutów nie mam ochoty pokazywać, ale skoro Ty jesteś tak nim zauroczony, to żaden inny dowód Cię nie przekona skoro swój własny tego nie robi.
Ja nie mam zamiaru niczego nikomu udowadniać.
Bezinteresownie staram się pomóc w temacie który znam, ale widzę, że to najmniejszego sensu nie ma.
Zatem żyj sobie w niewiedzy i jedź do Nowtki z medalem za mega druta pod Twoja maską.
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: Montaż gazu w Mławie

Post autor: Yarecki »

maniek_ls400 pisze: Yarecki - nie pisz, że po każdym demontażu/poluzowaniu śrub pod kolektorem dolotowym wymieniasz komplet metalowych uszczelek - ja zrobiłem to raz a kolektor zrzucałem po tym 3 razy - bez szkód dla kompresji i szczeloności układu. Wiem - manual wskazuje na konieczność wymiany, ale czy wymieniasz też śruby mocujące zaciski hamulcowe po zdjęciu zacisku ? One też są zaznaczone jako jednorazowego użytku (!).
Przeczytaj jeszcze raz to co napisałem, bo chyba nie zrozumiałeś.
Bo napisałem coś odwrotnego zupełnie.
Że nie ma sensu zmieniać bo są metalowe właśnie i że jest ich kilka a nie 1 o której pisze poprzedniczka turkus.
Co do patentów nowotki to oczywiście 100% racji ale weź ludkom tłumacz - naczytają się mitów na forach i później je powielają bezmyślnie.
Awatar użytkownika
turkus
Lex Driver
Posty: 508
Rejestracja: 11 cze 2013, o 21:25
Model Lexusa: is 300 SC
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Montaż gazu w Mławie

Post autor: turkus »

Nie pisałam o jednym przecież, skąd to wziąłeś?
Awatar użytkownika
Picakus
Lex user
Posty: 278
Rejestracja: 16 mar 2013, o 16:37
Model Lexusa: Zależnie od chwili
Skąd:: Pomiechówek
Kontakt:

Re: Montaż gazu w Mławie

Post autor: Picakus »

Yarecki pisze:
Picakus pisze:
Yarecki pisze: Żadne domysły a fakty.
Jak fakty to są i argumenty na ich poparcie, a tych tylko jak na razie brakuje.
Przecież Twoje zdjęcia są najlepszym dowodem więc nie kumam o co Ci chodzi.
Ja innych jego drutów nie mam ochoty pokazywać, ale skoro Ty jesteś tak nim zauroczony, to żaden inny dowód Cię nie przekona skoro swój własny tego nie robi.
Ja nie mam zamiaru niczego nikomu udowadniać.
Bezinteresownie staram się pomóc w temacie który znam, ale widzę, że to najmniejszego sensu nie ma.
Zatem żyj sobie w niewiedzy i jedź do Nowtki z medalem za mega druta pod Twoja maską.
Po raz kolejny nie mówię, że jest to Bóg LPG tylko lubię konkrety. Zamiast się obrażać po prostu napisz w temacie mojego Lexusa jakie błędy zostały popełnione, bo cały czas rzucasz ogólnikami typu drut, wiele błędów, zamiast konkretów. Skupiasz się na nie kolektorze, co do którego nie masz pewności, że nie został zdjęty. A jeżel jesteś w stanie określić na podstawie zdjęcia czy nie został zdjęty to również napisz jak to rozpoznajesz, bo każdemu z nas przydałaby się taka wiedza.
Bardzo pomocne np. dla mnie były by poszczególne błędy w montażu, wtedy mogę zarzucić montażyście, że dany element nie został wykonany poprawnie.

A co do pomagania to w moim przypadku niezbyt pomogłeś, jak zapytałem co konkretnie jest nie tak odpowiedzaiałeś:
Yarecki pisze:Sorry ale ja "Sławnego speca" uczył nie będę.
Tego, że nie zdjął kolektora już nie poprawisz bo wióry poszły w ..... zatem nawierty zrobione źle, bo tam nie ma miejsca by to na aucie dobrze zrobić.
Znam to auto bo sporo potu wylałem by zdjąć kolektor i wiem jak to wygląda.
Nie ma prawa to jeździć jak powinno.
Poza tym dziwne że założył reduktory KME a nie jego ukochane ACR - powoli ale robi postępy :lol: ale to tylko dlatego, że nie chciało mu się pomyśłeć nad lokalizacją reduktorów a tur jest mniejszy od ACR, stąd i jego wybór.
co jak widać nic nie wniosło
medyss
Lex Driver
Posty: 510
Rejestracja: 17 lis 2013, o 17:11
Model Lexusa: IS 200 Classic
Skąd:: mazowsze
Kontakt:

Re: Montaż gazu w Mławie

Post autor: medyss »

To ja już nie wiem... Jedni chwalą tego pana a w temacie ganią.... Chyba przejadę się do niego i zobaczę jak to robią bo mam 30km i wtedy się okaże. Co do kolektora to w is200 jest plastikowy także nawet jakby jakieś opiłki poleciały w silnik to raczej dużo się nie stanie bo albo się stopią albo je wydmucha :laugh1: Na wiosnę będę zakładał gaz i właśnie tam miałem chęć jechać ;)
sardzent
Lex user
Posty: 146
Rejestracja: 19 kwie 2013, o 11:31
Model Lexusa: RX400h
Skąd:: Warsaw
Kontakt:

Re: Montaż gazu w Mławie

Post autor: sardzent »

@medyss

Zajrzyj na strone http://lpg-forum.pl/ i popros o sugestie gratow do Twojego auta potem na PW zapytaj o cene.
W rozmowie z instalatorem bedziesz mniej wiecej wiedzial co jest polecane, zapisz co chce Ci zamontowac i ponownie wrzuc na forum z prosba o ocene ale nie podawaj kto gdzie i jak ... zobacz jak ocenia inni
Podyptaj ile czasu na instalacje i mozesz nawet zasugerowac pewien uklad gratow pod maska jesli masz fajne fotki (uwaga nie zawsze jest to mozliwe do odtworzenia ze wzgledu na specyfike instalacji itp) Zainteresuj sie LPG Tech itp.
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: Montaż gazu w Mławie

Post autor: Yarecki »

sardzent pisze:@medyss

Zajrzyj na strone http://lpg-forum.pl/ i popros o sugestie gratow do Twojego auta potem na PW zapytaj o cene.
W rozmowie z instalatorem bedziesz mniej wiecej wiedzial co jest polecane, zapisz co chce Ci zamontowac i ponownie wrzuc na forum z prosba o ocene ale nie podawaj kto gdzie i jak ... zobacz jak ocenia inni
Podyptaj ile czasu na instalacje i mozesz nawet zasugerowac pewien uklad gratow pod maska jesli masz fajne fotki (uwaga nie zawsze jest to mozliwe do odtworzenia ze wzgledu na specyfike instalacji itp) Zainteresuj sie LPG Tech itp.
Zestaw to jest oczywisty, ale ile można klepać, że sam zestaw to jest 30% sukcesu.
IS200 to nie jest prom kosmiczny :biggrin2: .
medyss
Lex Driver
Posty: 510
Rejestracja: 17 lis 2013, o 17:11
Model Lexusa: IS 200 Classic
Skąd:: mazowsze
Kontakt:

Re: Montaż gazu w Mławie

Post autor: medyss »

wczoraj odebrałem od nich auto i jest wszystko miodzio, pod maską ciekawie upchnięte i nie ma różnicy czy to pb czy lpg, nawet nie czuć kiedy się przełącza :) Teraz tylko wyjeździć 100km i zobaczyć ile spalił :)
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Montaż gazu w Mławie

Post autor: maniek_ls400 »

To czy są dobrzy (i mają klientów) widać też na zewnątrz. 10 lat temu zaczynali w garażu blaszaku - teraz medyss może opisać jak wygląda ich Firma.
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacje Gazowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości