[IS mkI] Zbiornik LPG pod autem

Wybór instalacji, pomoc techniczna, oraz wszystkie informacje związane z zakładaniem LPG do Lexusa IS

[IS mkI] Zbiornik LPG pod autem

Postprzez kale » 24 wrz 2014, o 22:03

Czy da się zamontować zbiornik LPG pod autem w miejscu zbiornika paliwa? I ewentualnie dołożyć jakiś mały zbiornik z innego pojazdu albo wyspawać samemu? W terenówkach często tak robią. Kiedyś widziałem (w jakiejś Vitarze bodajże), że nawet udało się upchnąć sporych rozmiarów zbiornik walcowy pod spód. Nie wiem jakiej wielkości zbiornik wchodzi do wnęki koła zapasowego w IS200 ale czy powiedzmy taki zbiornik dałoby radę upchnąć pod spodem? Gdzieś czytałem, że zbiornik nie może być najniższym punktem podwozia. Francuskie auta mają montowane zbiorniki na gaz od dołu w koszach i jakoś tam zabezpieczone. Jak to wygląda z punktu widzenia technicznego i formalnego?? Fajnie jakby się wypowiedział ktoś kto ma styczność z montażem LPG.
Pozdrawiam
kale
Lex user

Model Lexusa: brak jeszcze, narazie Toyota

Re: [IS mkI] Zbiornik LPG pod autem

Postprzez member » 9 lis 2014, o 22:44

Nic o tym nie słyszałem w is, ale wiem jedno - uwaga na temperatury. Jeśli wybierasz się do ciepłych krajów lub parkujesz pod blokiem na rozgrzanym terenie to będzie się pojawiał problem z tankowaniem gazu, kiedy zostanie już go mało i znacznie podniesie się jego ciśnienie pod wpływem temperatury.
member
Lex user

Model Lexusa: gs430

Postprzez Yarecki » 9 lis 2014, o 22:56

Po co takie klocki w tym aucie.
Skoro jak się dobrze popieści to wchodzi zbiornik 67l czyli 55 zatankować można, właśnie walczę z taką cysterna w tym aucie :biggrin2:
Yarecki
Lex Master

Model Lexusa: gs

Postprzez kale » 13 lis 2014, o 23:36

Yarecki bardziej mi chodzi o to żeby nie tracić miejsca na koło zapasowe. Nie wyobrażam sobie wożenia koła w bagażniku. Więc jeszcze raz, da się zamontować zbiornik LPG w miejscu baku?? Pewnie trzeba by dwa bo wał będzie przeszkadzał.
kale
Lex user

Postprzez dead_beat » 14 lis 2014, o 09:23

Ja kiedyś miałem w miejscu koła, ale koło muszę wozić... teraz zamontowałem sobie zbiornik tuż za tylną kanapą i w końcu mam w miarę ustawny bagażnik. I mimo tego że jest mniejszy niż z butlą w kole to i tak łatwiej się zapakować ;-)
dead_beat
Lex Driver

Model Lexusa: Stilo 2.4Abarth temporary

Postprzez Joyrider » 14 lis 2014, o 09:42

Ja mam tak samo, zbiornik za kanapą, z podgiętym pływakiem wchodzi coś ze 45l. Kupiłem już z takim. Zapas da się wyjąć, jeszcze trochę bagażnika zostało. Niemniej jednak chyba będę zmieniał na maksymalny walec jaki się da tam wcisnąć. Ktoś może wie jaki to będzie?
Joyrider
Lex user

Model Lexusa: IS200

Postprzez dS » 14 lis 2014, o 10:11

Nie dasz rady upchnąć normalnego zbiornika pod autem bo nie ma tam na to miejsca. Główną przyczyną jest wał który dzieli zbiornik na 2 części i jedyne co tam dał byś radę zmieścić to butla turystyczna o pojemności 5l . Czyli przy dwóch butlach miał być zasięg 100km, nie mówiąc już o upierdliwości tankowania.

Zerknij sobie na schemat jak wygląda zbiornik - LINK
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
dS
Moderator

Model Lexusa: GS430

Postprzez dommell » 14 lis 2014, o 10:29

kupujesz dojazdówkę, zamjmuje dużo mniej miejsca niż koło w bagażniku. To chyba jedyne sensowne rozwiązanie.

A swoją drogą, jak to jest, że ten zbiornik przedzielony jest przegrodą...a paliwo się rozlewa równomiernie. Hmmm, jest jakieś połączenie? Czy pompka dodatkowa? Jak to działa :)
dommell
Lex Driver

Model Lexusa: IS 200

Postprzez kale » 2 gru 2014, o 19:06

Yarecki napisał(a):Po co takie klocki w tym aucie.
Skoro jak się dobrze popieści to wchodzi zbiornik 67l czyli 55 zatankować można, właśnie walczę z taką cysterna w tym aucie :biggrin2:

Ale czy tak duży zbiornik wymusza "wyprostowanie" podłogi w bagażniku czy da się jeździć z opuszczoną??
Jeżeli da się z opuszczoną to czy podnosząc ją da radę włożyć na butlę jakąś wąską dojazdówkę tak żeby nie trzymać jej na wierzchu w bagażniku tylko pod tapicerką bagażnika??
kale
Lex user

Postprzez Yarecki » 2 gru 2014, o 19:29

kale napisał(a):
Yarecki napisał(a):Po co takie klocki w tym aucie.

Ale czy tak duży zbiornik wymusza "wyprostowanie" podłogi w bagażniku czy da się jeździć z opuszczoną??
Jeżeli da się z opuszczoną to czy podnosząc ją da radę włożyć na butlę jakąś wąską dojazdówkę tak żeby nie trzymać jej na wierzchu w bagażniku tylko pod tapicerką bagażnika??

Bez jaj, potestujecie a ocenicie :ok: .
jeszcze może teściowa się tam zmieści.
Generalnie lepiej kupić assistance i dojazd nie potrzebny kupić spray na małą dziurke i tyle w temacie.
Ja byłem po kika tysięcy kilometrów wielokrotnie bez zapasu i nie widzę w tym problemu.
300PLN ubezpieczenie i przyjadą wymienią pomoga w razie problemu.
Nie da się zjeść a jednocześnie mieć jabłka, dla mnie walec w bagażniku to nieporozumienie, wolałbym już dojazd wozić od czasu do czasu bo pod domem to to nie jest też potrzebne.
Yarecki
Lex Master

Model Lexusa: gs

Następna strona

Powrót do Instalacje Gazowe