GS300 mkIII Prins AutoGas

Wybór instalacji, pomoc techniczna, oraz wszystkie informacje związane z zakładaniem LPG do Lexusa GS
ODPOWIEDZ
Kosternik
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 9 cze 2018, o 12:22
Model Lexusa: awd GS300 mk3
Skąd:: Rokietnica
Kontakt:

Re: GS300 mkIII Prins AutoGas

Post autor: Kosternik »

mikigl pisze:Pomęcz.

Mi instalowali w Energy gaz i założyli emulator dzięki któremu wskazówka od paliwa działa poprawnie.

Rezerwa w gazie nie wpływa w żaden sposób na wskaźniki.
Właśnie dzwoniłem do siedziby prinsa. I mi ciśnienie podskoczyło bo mi w Swarzędzu zamontowali bez emulatora twierdząc, że jest niepotrzebny.
Dodatkowo nie wiem czy to może być z tym związane, ale auto 3 razy mi zgasło w trakcie jazdy. Raz przy prędkościach autostradowych.

P. S. Chodzi pewnie o emulator paliwa.

Bo bez emulatora wtrysku w VSI 2.0 di to instalacja by zapewne nie chodziła?
mikigl
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 30 sty 2018, o 00:32
Model Lexusa: GS3000
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Re: GS300 mkIII Prins AutoGas

Post autor: mikigl »

Z tego co się orientuje to emulator nie wpływa na prace silnika tylko na wskaźniki.

Miasto - 14,5 lpg
Trasa - 11,5 ( raz zszedłem do 10,5)

Noga raczej ciężka.
Na czeskim gazie prawie 2 litry mniej pali niż na polskim.
Paliwo ciężko powiedzieć bo zrobiłem już na baku prawie 20 tysi i połowa dopiero poszła.
mikigl
klinikalpg.pl
Lex user
Posty: 212
Rejestracja: 28 maja 2017, o 00:00
Model Lexusa: LS400 UCF20
Skąd:: DC|
Kontakt:

Re: GS300 mkIII Prins AutoGas

Post autor: klinikalpg.pl »

mikigl pisze:Z tego co się orientuje to emulator - WSKAZAŃ POZIOMU BENZYNY ! przyp. klinikaLPG - nie wpływa na prace silnika tylko na wskaźniki.
Zdecydowanie tak. Co ciekawe instrukcja dedykowana instrukcja Prinsa nie przewiduje montażu tego emulatora (może jest jakiś update).
mikigl pisze:Paliwo ciężko powiedzieć bo zrobiłem już na baku prawie 20 tysi i połowa dopiero poszła.
To zatankowałbym do pełna w celach poznawczych (albo tego nie robił ) i odświeżył trochę paliwo w zbiorniku..
Benzyna się "starzeje"... także (poza zimą, żeby ew para wodna nie skraplała się na ściankach baku) nie warto jeździć z pełnym zbiornikiem.
Kosternik
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 9 cze 2018, o 12:22
Model Lexusa: awd GS300 mk3
Skąd:: Rokietnica
Kontakt:

Re: GS300 mkIII Prins AutoGas

Post autor: Kosternik »

Od prins'a mam taką informację, że w skład tak jakby fabrycznego zestawu VSI-2.0 DI nie wchodzi emulator ciśnienia paliwa (ale przy przy VSI-2.0 już tak) ani emulator wskazań paliwa.
W moim 3GR-FSE - wiadomo jest VSI-2.0 DI a wskazówka poziomu paliwa a to spada po czym przy wejściu na rezerwę gazu podnosi się.
Awatar użytkownika
WojtasIS250
Lex user
Posty: 215
Rejestracja: 14 mar 2015, o 16:08
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Cork
Lokalizacja: Cork
Kontakt:

Re: GS300 mkIII Prins AutoGas

Post autor: WojtasIS250 »

Ja nie mam emulatora i wskazowka paliwa spada tak jak bym jezdzil na benzynie. Ten temat juz wczesniej przerabialismy tak dla jasnosci.
Zauwazylem, ze nie ma reguly kiedy wskazowka sie podnosi do realnego stanu paliwa. Czasem po 200 a czasem po 500km. Ale to ciekawe co mowicie ze sie podnosi kiedy gaz wchodzi na rezerwe. Musze to przyczaic. Czesto mam tak, ze wskazowka paliwa spada calkowicie do zera... juz sie przyzwyczailem. Musialbym tankowac auto do pelna zeby nigdy nie weszla w pole rezerwy ale po co zbedny balast?
Tez osobiscie zauwazylem ze gaz w innych krajach spala sie w nieco mniejszych ilosciach. Bodajze w Niemczech robilem na autobahnie 1l mniej niz na w Polsce. To samo potwierdzam w Czechach.
cooper69 pisze:Tak to działa bo komputer "głupieje" i stara się podać zużycie paliwa, które mu systemowo nie pasi bo właściwie ma 2 zbiorniki, a zaprogramowany ma tylko ten na benzynę - u mnie też tak mam.
Pamiętaj że tu nie ma osobnych wtrysków do gazu.

Zrobiłem 4000 km do Włoch i z powrotem do 3City i benzyny zużył mi śmiesznie mało czyli 10l.
Od kiedy nie ma osobnych wtryskow do gazu?
cooper69
Lex user
Posty: 229
Rejestracja: 16 cze 2018, o 15:49
Model Lexusa: GS 300 Prestige LPG Prins 2008
Skąd:: 3City
Kontakt:

Re: GS300 mkIII Prins AutoGas

Post autor: cooper69 »

WojtasIS250 pisze:Od kiedy nie ma osobnych wtryskow do gazu?
Sorki za herezję, mój błąd.
Zasugerowałem się zasłyszaną informacją, że wtrysk bezpośredni korzysta z wtryskiwaczy benzynowych.
mlody
Lex user
Posty: 140
Rejestracja: 14 sie 2013, o 11:31
Model Lexusa: IS 200 gs 300 gs 250
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: GS300 mkIII Prins AutoGas

Post autor: mlody »

A jakie macie spalanie? Ja mam nowa instalację Prinsa i niestety w poznańskich korkach spala mi koło 18l/100km Na trasie już zdecydowanie lepiej, 350km przejechałem na 42l gazu czyli 12l/100 km przy czym pokładowy komp pokazywał spalanie 9,5l/100 km
Jak to jest u was?
Mam GS 300 mk3
Kosternik
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 9 cze 2018, o 12:22
Model Lexusa: awd GS300 mk3
Skąd:: Rokietnica
Kontakt:

Re: GS300 mkIII Prins AutoGas

Post autor: Kosternik »

Zakładałem gaz w Swarzędzu w lipcu.
Jak do tej pory koło 2,5 tys. km przejechane.
Mam najmniejszą butlę, w którą wchodzi około 38 litrów gazu.
W ruchu miejskim udaje mi się przejechać około 240 km co daje jakieś 16l/100km.
W trasie bez obciążenia z prędkościami do 110km udało się przejechać jakieś 350 km co daje jakieś 11l/100km.
W trasie z obciążeniem 5 osób + bagaże, głownie autrostrada 120km/h wyszło mi 13,5l/100km
Awatar użytkownika
WojtasIS250
Lex user
Posty: 215
Rejestracja: 14 mar 2015, o 16:08
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Cork
Lokalizacja: Cork
Kontakt:

Re: GS300 mkIII Prins AutoGas

Post autor: WojtasIS250 »

Do mojej butli wchodzi jakies 67 litrow z czego jestem mega zadowolony bo sie przydala na trase do Polski.
Spalanie srednie pol na pol trasa miasto ok 13-13,5 litra
Na trasie to zalezy tez z jaka predkoscia jade wiekszych roznic nie widze miedzy np 140 a 180 km/h wychodzi ok 10,5-11,5 litra
Po miescie tez potrafi mi zezrec 17.
Musze zaznaczyc, ze mieszkam w Irlandii gdzie lpg ma mieszanke 98% propan i 2% butan. Czy ktos jest mi w stanie powiedziec jak to sie ma do spalania? Zauwazylem ze przez Europe jak by spalal minimalnie mniej a w szczegolnosci przez szwabski land.
Ja na gazie juz jezdze 2,5 roku i narazie zadnych problemow z czego pierwszym GSem 2 lata a w styczniu zrobilem przekladke do innego bo skrzynia padla. Czerwony dalej jest na czesci jak by ktos cos potrzebowal.
A z tym emulatorem to byly jaja. Ponoc moj gazownik go zainstalowal i faktycznie fizycznie byl podpiety ale nie dzialal jak nalezy. Tzn wskazowka zachowywala sie dalej tak samo jak bym jezdzil na Pb.
Aaa co ile wymieniacie filtr gazu? Tu gaz jest troszke zanieczyszczony a tak wlasciwie jak sprawdzalismy to normalnie opilki metalu tak jakby w nim siedzialy. Wydaje mi sie, ze co najmniej 3 lub 4 razy juz wymienialem filtr odkad mam lpg.

I tak jak mlody pisze spalanie gazu tez mi sie wydaje ze mam wieksze o 2-2,5 litra w stosunku do tego co pokazuje komp.
jeepass
Lex user
Posty: 25
Rejestracja: 20 sie 2018, o 03:34
Model Lexusa: Gs 300
Skąd:: Londyn
Kontakt:

Re: GS300 mkIII Prins AutoGas

Post autor: jeepass »

Siema,

Podpowiecie mi jaka najwieksza butla wejdzie do lexusa GS300 ? jakie wy macie ? Zalezy mi na jak najwiekszej bo gaz bedzie instalowany w anglii a tu jezdze dlugie trasy do pracy i jest malo stacji z gazem wiec nie chce mi sie czesto zajezdzac aby dotankowac.

Macie moze jakies polecone zaklady instalacji prinsa w Anglii ?

dzieki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacje Gazowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość