[GS 300] LPG do MKII

Wybór instalacji, pomoc techniczna, oraz wszystkie informacje związane z zakładaniem LPG do Lexusa GS
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: [GS 300] LPG do MKII

Post autor: Travis »

Lex pisze:ostatnie wrażenia po trasie , zrobiłem ponad 700km z tego 200km miasto a 500km dość ostro w trasie (140-160km/h droga E7) :biggrin2: na 90L/LPG (dwa tankowania po 114zł)
I dlatego krew mnie zalewa bo mój Is200 na trasie na zlot, jeździe po mieście z depnięciem od czasu do czasu spalił Pb za ponad 500zł a przejechałem łącznie nie całe 1000km :szok: a pomyśleć że gs300 w którym jest o 1l większa pojemność, ponad 60KM więcej i na lpg pali tak mało :ok:
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: [GS 300] LPG do MKII

Post autor: klexus »

rsz1981 pisze:Zrobiłem prawie 1200km, zyzylem 140l gazu co daje 11,7/100km :) Wynik uwazam za satysfakcjonujący :)

Na pelnym zbiorniku 46l w trasie robie 380-390km.
u mnie w trasie spalanie praktycznie takie samo. Nie interesuje mnie nic i nie przeraża dłuższa trasa, a tak co niektórzy muszą sie delikatnie trzymać za kieszeń
LPG rulezzzzz
Lex

Re: [GS 300] LPG do MKII

Post autor: Lex »

Thorgal1 pisze:
Lex pisze:
Thorgal1 pisze:
Obrazek
Fajnie, b.blisko kolektora, kolo musiał się zdowo nagimnastykować. Ale tak powinno być ;)

Obrazek
no właśnie piszesz że tak ma być ale u Ciebie wtrynki są w innym miejscu czy to ma jakieś znaczenie czy są przed czy za kolektorem no i jak u was jest rozwiązany problem znikającej Pb w czasie jazdy na LPG czy muszę się do tego przyzwyczaić tak jak pisze lukas78
najlepiej jak są jak najkrótsze wężyki od wtrysku do komory... walteków i tak chyba nie da się zamontować bliżej bo są dość duże ... ale ekspertem nie jestem ... zobacz tylko czy kolesie nie dali w miarę blisko wtryski ale węże mają po pół metra :) ... oraz zobacz czy dali opaski zaciskowe po jedne i drugiej stronie węża (przy wtryskach i przy kolektorze) = powód to to że jest przy kolektorze kiepski dostęp i mogło się chłopakom nie chcieć i zamontowali obejmy tylko przy wtryskach ... w takim przypadku po paru tyś km rurki się rozejdą i będzie walić gazem w komorze silnika i przy okazji w środku auta.[/quote]

a czyli twoja wcześniejsza wypowiedz "Fajnie, b.blisko kolektora, kolo musiał się zdowo nagimnastykować. Ale tak powinno być ;)" zajeżdżała szyderą ale jak widać nie na miejscu bo auto śmiga aż miło na tej instalce i z takim właśnie montażem , od czasu wyjechania z montażu czyli 5 miesięcy temu ani razu nie byłem na żadnych ustawieniach i innych kombinacjach auto hula bez problemów a naczytałem się sporo o takich co to ponad 4-5 tys.zł wydali i co chwilę coś było nie tak już w pierwszych dniach i tyg. użytkowania nie wspomnę o wymianach elementów instalki , ja dałem 2.400zł do GS300 MKII , maxkow dał 2.600zł do IS200 Kom. latamy i nie narzekamy
Awatar użytkownika
Thorgal1
Moderator
Posty: 785
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:14
Model Lexusa: GS300 mkII '02 / GS450H mkIII '12.09
Skąd:: Śląsk, Chelsea
Lokalizacja: Śląsk Chelsea
Kontakt:

Re: [GS 300] LPG do MKII

Post autor: Thorgal1 »

szyderą ? oj chyba masz dziś zły dzień ... może pogoda.
szkoda że mnie nie zrozumiałeś .
Obrazek

http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=86&t=8457

steam: aegirsson1, https://www.facebook.com/InsomniaSystem/
Lex

Re: [GS 300] LPG do MKII

Post autor: Lex »

Thorgal1 pisze:szyderą ? oj chyba masz dziś zły dzień ... może pogoda.
szkoda że mnie nie zrozumiałeś .
tak to zrozumiałem najpierw napisałeś tak a po czasie inaczej być może źle skumałem albo ty źle zapodałeś przekaz , zły dzień oj bardzo bardzo zły :sarcastic: ... Czarek pogoda to dziś jest kozak
jarszu
Lex user
Posty: 59
Rejestracja: 4 gru 2010, o 14:50
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: [GS 300] LPG do MKII

Post autor: jarszu »

Proszę - uświadomcie mnie MKII to które lata ?
Ja mam IS 200.
Myślę o GS 300 z 2006 lub jeszcze młodszy - czy akceptują LPG?
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [GS 300] LPG do MKII

Post autor: janasek »

rsz1981 pisze:Lexus GS300 MKI - 1991-1996
MK II - 1997-2004
MKIII - 2005 - obecnie

Lexus IS MKI - 1999 - 2005
MKII - 2006 - obecnie
heh MK do 2005 roku wychodziły (ostatni wypust) a IS 220d/250/350 wychodziły od 2005 roku.

Rzadko ludzie zkaładają gaz w tak młodym aucie, ponieważ przy bardzo delikatnej jeździe spalanie w tym modelu z tym silnikiem potrafi się zamknąć w 10l/100km. Podobno te silniki jakoś akceptują zasilanie LPG, tyle że instalka taka jaka pasuje do MKII już nie podpasi do MKIII. To musi być raczej IV generacja (ok. 6 tyś zł).

Pozdrawiam

Nowe lexy i LPG to sie nieda łatwo zrobic gdyz wtrysk jest bezposredni tak czy siak benzynke bedzie pilo instalacja rzedu 8tys pln
Ostatnio zmieniony 1 lip 2011, o 14:20 przez janasek, łącznie zmieniany 1 raz.
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: [GS 300] LPG do MKII

Post autor: klexus »

jarszu pisze: Myślę o GS 300 z 2006 lub jeszcze młodszy - czy akceptują LPG?
Cieżka i dość kosztowna sprawa z zagazowaniem tego silnika, ja sie nie myle koszt takiej instalacji około 8000,
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [GS 300] LPG do MKII

Post autor: tomekb »

gs mk3 ma we wszystkich jednoskach wtrysk bezposredni nie ma jeszce sprawdzonej instalacji do aut tej mocy wiec osobiscie nie polecam
Awatar użytkownika
hesus
Lex user
Posty: 98
Rejestracja: 28 lis 2010, o 14:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Silesia
Kontakt:

Re: [GS 300] LPG do MKII

Post autor: hesus »

Vialle zaczyna powoli wprowadzać LPfi - czyli uniwersalną instalke do silników z bezposrednim wtryskiem - kosztuje to kosmos i ciezko w Polsce zalozyc, ale jest. no i niektórzy gazownicy zaczynają też zakładać rozwiązanie stagowskie ( Stag Direct czy jakos tak), ale ono cały czas podpiera się benzyną, więc to nie do końca pomyślny patent...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacje Gazowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość