pomozcie skonfigurowac lpg do gs 300

Wybór instalacji, pomoc techniczna, oraz wszystkie informacje związane z zakładaniem LPG do Lexusa GS
LPGK

Re: pomozcie skonfigurowac lpg do gs 300

Post autor: LPGK »

allenddz pisze:Widzę, że kolega LPGK to alfa i omega jeśli chodzi o instalacje. Z tego co czytam wnioskuję, że nikt poza Tobą nie umie zakładać LPG, może załóż nowy temat i pochwal się swoją robotą jak to Ty "perfekcyjnie robisz" :). Myślę, że wszyscy chętnie zobaczą.
To Ty to powiedziałeś i na szczęście to tylko Twoje wnioski ;)
Ja jedynie chce Kolegów uczulić że nie da się zrobić dobrej kiełbasy "za pół ceny "- ale widać nie ma sensu się starać.
Nie ma sensu dzielenie się jakimikolwiek informacjami na tym forum bo zaraz jest to na opak odebrane.
Powodzenia
Awatar użytkownika
konik_80
Lex Driver
Posty: 426
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:13
Model Lexusa: kiedyś IS200 obecnie Avensis T25
Skąd:: Szkocja
Lokalizacja: Szkocja / Stargard Szczec
Kontakt:

Re: pomozcie skonfigurowac lpg do gs 300

Post autor: konik_80 »

Panowie po co zaraz spory?
Kolega sandr zapytał czy zestaw jest spoko do jego auta to LPGK dobrze odpisał, "stary" AC-R01 będzie za słaby do GSa - jeśli nowy w wersji do 250KM to się okaże - osobiście nie miałem jeszcze okazji go testować.
Przy montażu instalki wielu gazowników idzie na ilość i nie ściągają kolektorów do wiercenia - w takich przypadkach wkrętki zrobione są przysłowiowo "jak wiertło podeszło"
sandr
Lex user
Posty: 250
Rejestracja: 11 paź 2010, o 20:41
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: DSW
Kontakt:

Re: pomozcie skonfigurowac lpg do gs 300

Post autor: sandr »

No i o o to chodzi, osobiście dopilnuję demontażu kolektora.
Jak będzie sprzeciw, to zmienię warsztat...
LPGK

Re: pomozcie skonfigurowac lpg do gs 300

Post autor: LPGK »

sandr pisze:No i o o to chodzi, osobiście dopilnuję demontażu kolektora.
Jak będzie sprzeciw, to zmienię warsztat...
Dokładnie o to mi chodziło.
Kup sobie cos do jedzenia bo zdjęcia tego kolektora trzyczęściowego zabiera sporo czasu ;) , nawiercenie, gwintowanie, i złożenie tak by nie podbierał lewego powietrza też troche potrwa.
Założe się, że nie brali pełnego demontarzu pod uwagę, nie odchylania cudowania tylko 100% zdjęty kolektor na stół, gdyż ma grube ściany i z każdego otworu jest naprawdę sporo opiłków których chyba nie chciałbyś mieć w komorze spalania.
Pozdrawiam i powodzenia życzę.
sandr
Lex user
Posty: 250
Rejestracja: 11 paź 2010, o 20:41
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: DSW
Kontakt:

Re: pomozcie skonfigurowac lpg do gs 300

Post autor: sandr »

Samochód podstawiony, za kilka godzin mają dzwonić - będę mógł obejrzeć demontaż i instalację wtryskiwaczy (zdjęć nie zrobią). Demontaż brany pod uwagę od początku, robili już takie silniki. Reduktor (czerwony) faktycznie do 250 KM, wtryskiwacze Hana 2000 (zielone). Samochód ma być gotowy na jutro ~12:00 h.
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: pomozcie skonfigurowac lpg do gs 300

Post autor: lukas78 »

LPGK pisze: Ja jedynie chce Kolegów uczulić że nie da się zrobić dobrej kiełbasy "za pół ceny "
Święte słowa :ok:


Sandr jak będziesz przy robocie to sam strzel parę fotek dla potomnych i wrzuć je na forum ;)
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
LPGK

Re: pomozcie skonfigurowac lpg do gs 300

Post autor: LPGK »

sandr pisze:Samochód podstawiony, za kilka godzin mają dzwonić - będę mógł obejrzeć demontaż i instalację wtryskiwaczy (zdjęć nie zrobią). Demontaż brany pod uwagę od początku, robili już takie silniki. Reduktor (czerwony) faktycznie do 250 KM, wtryskiwacze Hana 2000 (zielone). Samochód ma być gotowy na jutro ~12:00 h.
Teraz tak mówią, bo się upierasz i widzą że będziesz sie przyczepiał - i dobrze, że czują oddech na swoich plecach to zmobilizuje warsztat.
Ja osobiście dałbym niebieską ale każdy robi jak uważa - będą się później ciśnieniem bronić.
Odnośnie reduktora, nie miałem okazji testować, ale z tego co widzę to jest to samo co wersja na 150KM tyle, że z wejścien na FI8 ot taka różnica.( no i sportowy kolor )
;)
No cóż poproś plik OSC ze strojenia. da to obraz jak to wygląda.
sandr
Lex user
Posty: 250
Rejestracja: 11 paź 2010, o 20:41
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: DSW
Kontakt:

Re: pomozcie skonfigurowac lpg do gs 300

Post autor: sandr »

Jeszcze w robocie... może zjedzie o 20:00~21:00 h. Wydawało by się się że pod maską dużo miejsca, ale lekko nie mają.
Wtryskiwacze będą siedziały na pierwszym od silnika licząc odcinku kolektora (już zdemontowany), ~3 cm za wtryskami benzyny.
LPGK

Re: pomozcie skonfigurowac lpg do gs 300

Post autor: LPGK »

sandr pisze:Samochód ma być gotowy na jutro ~12:00 h.
sandr pisze:Jeszcze w robocie... może zjedzie o 20:00~21:00 h.
No i kto tu bajki opowiada, że robili takie auta :-).
Gdyby robili nie walnęliby się z czasem o dzień roboczy (od 12 do 21 to 9h ).
Nie mieli zielonego pojęcia jak widać ile czasu to zajmie ( bo nie robili takiego auta wbrew temu co mówili ), to że lekko nie będzie mówiłem od razu bo znam to auto prawie jak własną kieszeń ;).
Czekamy na rezultat.
sandr
Lex user
Posty: 250
Rejestracja: 11 paź 2010, o 20:41
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: DSW
Kontakt:

Re: pomozcie skonfigurowac lpg do gs 300

Post autor: sandr »

Spoko, mamy teraz Rajd ELMOTu (ich najsprytniejszy instalator jest kierowcą i będzie się ścigał), więc od środy trochę się pozajączkowało z terminami i pospiętrzało z montażami. Sam wiesz jak to jest kiedy wypadnie ci ktoś z ekipy, a na placu kilka samochodów. Po tym co widziałem w warsztacie jestem dobrej myśli i nie poganiam, niech się nie spieszą - ma być dobrze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacje Gazowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość