GS430 MK2 - Stag czy jednak coś "lepszego" ?

Wybór instalacji, pomoc techniczna, oraz wszystkie informacje związane z zakładaniem LPG do Lexusa GS
Awatar użytkownika
Denis
Lex user
Posty: 258
Rejestracja: 11 cze 2013, o 18:11
Model Lexusa: GS430 '01 Ltuned
Skąd:: Zgorzelec/Wrocław
Kontakt:

GS430 MK2 - Stag czy jednak coś "lepszego" ?

Post autor: Denis »

Witam, od niedawna jestem na forum, planuję za kilka dni montaż instalacji.
Z tego co wiem (3. auto na gazie moje) Stag zazwyczaj uniwersalny, prosty i daje radę wszędzie. Czy w tym przypadku też ?
Jaką instalację najlepiej zamontować do 3UZ ? Wtryski myślę, że Hana zielone powinny dać radę, są głośne ale wydajne.
Mam śmieszną cenę na ten zestaw, ok 3700 (znajomy gazownik).
Jaka największa butla wchodzi z miejsce koła zapasowego i jakie ma wymiary ? Przekażę od razu i wyślę do zamówienia.



Proszę was o porady, na pewno przerabialiście już ten temat nie raz, czy też montując u siebe. Zawsze sprawdzona instalacja to mniejsza ilość problemów ;)
Oczywiście wskazowki przydatne przy montażu/patenty osob które mają już ten temat za sobą mile widziane.
pozdrawiam
Posiadam na sprzedaż prawie całego GS MK2 / Toyota Aristo - proszę o prywatne wiadomości lub telefon ;)
np. tylna klapa ze spoilerem, NAVI z TV, , pakiet Aristo, idealny wydech itd...
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: GS430 MK2 - Stag czy jednak coś "lepszego" ?

Post autor: LinkPL »

Ja się nie znam za bardzo i są tu ziomy co Ci powiedzą jak tego nie spierdolić ...
Natomiast moim skromnym zdaniem, 3700 za zagazowanie tego silnika to trochę mało i pewnie chcesz to zrobić dobrze, więc życzę Ci abyś nie poprawiał ...
Potrzebujesz szeroki zawór w butli, gruby przewód, 2 reduktory, wtryski ... tyle wiem o instalacji.

Pozdro
Link
Denis pisze:Witam, od niedawna jestem na forum, planuję za kilka dni montaż instalacji.
Z tego co wiem (3. auto na gazie moje) Stag zazwyczaj uniwersalny, prosty i daje radę wszędzie. Czy w tym przypadku też ?
Jaką instalację najlepiej zamontować do 3UZ ? Wtryski myślę, że Hana zielone powinny dać radę, są głośne ale wydajne.
Mam śmieszną cenę na ten zestaw, ok 3700 (znajomy gazownik).
Jaka największa butla wchodzi z miejsce koła zapasowego i jakie ma wymiary ? Przekażę od razu i wyślę do zamówienia.



Proszę was o porady, na pewno przerabialiście już ten temat nie raz, czy też montując u siebe. Zawsze sprawdzona instalacja to mniejsza ilość problemów ;)
Oczywiście wskazowki przydatne przy montażu/patenty osob które mają już ten temat za sobą mile widziane.
pozdrawiam
How far We can go ...
sandr
Lex user
Posty: 250
Rejestracja: 11 paź 2010, o 20:41
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: DSW
Kontakt:

Re: GS430 MK2 - Stag czy jednak coś "lepszego" ?

Post autor: sandr »

Denis pisze: Jaka największa butla wchodzi z miejsce koła zapasowego i jakie ma wymiary ? Przekażę od razu i wyślę do zamówienia.
U mnie weszła 65 litrowa (realnie - max. 58 litrów) i spokojnie wyrabia; miasto ~ 350 km, trasa ~ 450 km, rekord; autostrada Wrocław <-> Berlin, na tempomacie 120 km/h, zasięg - 510 km.

Aha, po wycięciu przetłoczenia w plastikowej wkładce podłogowej, butla nie wystaje ponad poziom dotychczasowej podłogi - kładziesz plastik, dywanik i po za dojazdówką nic nie zapowiada jej istnienia...
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: GS430 MK2 - Stag czy jednak coś "lepszego" ?

Post autor: Yarecki »

Denis pisze:Witam, od niedawna jestem na forum, planuję za kilka dni montaż instalacji.
Z tego co wiem (3. auto na gazie moje) Stag zazwyczaj uniwersalny, prosty i daje radę wszędzie. Czy w tym przypadku też ?
Jaką instalację najlepiej zamontować do 3UZ ? Wtryski myślę, że Hana zielone powinny dać radę, są głośne ale wydajne.
Mam śmieszną cenę na ten zestaw, ok 3700 (znajomy gazownik).
Jaka największa butla wchodzi z miejsce koła zapasowego i jakie ma wymiary ? Przekażę od razu i wyślę do zamówienia.



Proszę was o porady, na pewno przerabialiście już ten temat nie raz, czy też montując u siebe. Zawsze sprawdzona instalacja to mniejsza ilość problemów ;)
Oczywiście wskazowki przydatne przy montażu/patenty osob które mają już ten temat za sobą mile widziane.
pozdrawiam
Największa bańka to 67L.
Co do ceny to przemilczę, bo to auto żeby dobrze i estetycznie zrobić to jest 2-3 dni orki po kilkanaście godzin/ dzień ( ciasno jak nie powiem gdzie :biggrin2: ), hana zielona nie da rady na 110%.
Stag to jest staroć, i zaraz nie będzie wspierany zatem też nie polecam.
Ogólnie to auto ma spore zapotrzebowanie na paliwa przy pełnym ogniu więc system musi być przemyślany, dobrze zainstalowany a przede wszystkim bardzo dobrze wystrojony.
Awatar użytkownika
Denis
Lex user
Posty: 258
Rejestracja: 11 cze 2013, o 18:11
Model Lexusa: GS430 '01 Ltuned
Skąd:: Zgorzelec/Wrocław
Kontakt:

Re: GS430 MK2 - Stag czy jednak coś "lepszego" ?

Post autor: Denis »

Ehh nie ma to jak wystraszyć na dzien dobry :D ale słusznie, lepiej bać się przed niż być nie zadowolonym PO.

Co do ceny - to nie promocja i robota na odpieprz tylko po prostu dobra znajomość. Nie jest to człowiek montujący u mnie gaz i już go zwę znajomy, tylko zaufana osoba robiąca mi większość usług za 50% ceny. Przerób instalacji ma też duży, stąd dość dobre ceny na elementy instalacji. Ostatnio gazował ML-a z 2011 roku V6, więc daje rade z większymi silnikami.

Sprawa butli - litraż mamy, teraz czy może ktoś podać jej wymiary ? pewnie ok 650 na 230 albo coś takiego, wybite na butli.
Sprawa samej instalacji - jeśli nie STAG, to co innego ? BRC nie chce jeśli coś, Prins cenowo przekracza budżet.
Odnośnie całego SETUPU - jeśli nie ten co ja to jaki polecacie (reduktor itd...)
A i sprawa Hanek - rozumiem, że niebieskie są bardziej wydajne, szybsze ? Pytam, bo na wtryskach i ich modelach się po prostu nie znam:)

Z góry dzięki
Posiadam na sprzedaż prawie całego GS MK2 / Toyota Aristo - proszę o prywatne wiadomości lub telefon ;)
np. tylna klapa ze spoilerem, NAVI z TV, , pakiet Aristo, idealny wydech itd...
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: GS430 MK2 - Stag czy jednak coś "lepszego" ?

Post autor: Travis »

Podepnę się pod temat. Jaka będzie najbardziej optymalna instalacja LPG do GS430 w kwocie 5000zł? Komponenty jakiej firmy będą najlepsze?
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: GS430 MK2 - Stag czy jednak coś "lepszego" ?

Post autor: Yarecki »

Travis pisze:Podepnę się pod temat. Jaka będzie najbardziej optymalna instalacja LPG do GS430 w kwocie 5000zł? Komponenty jakiej firmy będą najlepsze?
Na najlepsze ( w sensie najwyższa półka ) nie wystarczy taka kwota ale na bdb i owszem i bez problemu można to zrobić estetycznie i wzorowo jakościowo, tylko trzeba kogoś kto ma serce i czas na taką robotę gdyżż normalnie w warsztatach robi się byle szybciej niestety.
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: GS430 MK2 - Stag czy jednak coś "lepszego" ?

Post autor: LinkPL »

Chciałbym przeczytać jakieś konkrety w tym wątku, czyli:
1. Co dokładnie włożyć ??
2, U kogo ??
3. Na co zwrócić szczególną uwagę po fachowym montażu ??


Pozdrawiam
Link
How far We can go ...
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: GS430 MK2 - Stag czy jednak coś "lepszego" ?

Post autor: maniek_ls400 »

LinkPL pisze:Chciałbym przeczytać jakieś konkrety w tym wątku, czyli:
1. Co dokładnie włożyć ??
2, U kogo ??
Link
Niedawno kolega z Poznania zachwalał załad J. Nowotczyńskiego z Mławy (jest to trochę km od Ciebie), ale znam ich od 10 lat - zaczynali w garażu, teraz mają firmę znaną w całej PL. Jeden z braci był obryty w elektronice a drugi w instalcjach LPG i chyba to u nich zadziałało - zjeżdżają się ludzie z całej PL.
Ja (jeśli to się zdarzy) nie wykluczam montażu u nich albo u jednego z naszych grupowiczów..
Budżet ~ 5k brutto na legalu..
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: GS430 MK2 - Stag czy jednak coś "lepszego" ?

Post autor: LinkPL »

maniek_ls400 pisze:
LinkPL pisze:Chciałbym przeczytać jakieś konkrety w tym wątku, czyli:
1. Co dokładnie włożyć ??
2, U kogo ??
Link
Niedawno kolega z Poznania zachwalał załad J. Nowotczyńskiego z Mławy (jest to trochę km od Ciebie), ale znam ich od 10 lat - zaczynali w garażu, teraz mają firmę znaną w całej PL. Jeden z braci był obryty w elektronice a drugi w instalcjach LPG i chyba to u nich zadziałało - zjeżdżają się ludzie z całej PL.
Ja (jeśli to się zdarzy) nie wykluczam montażu u nich albo u jednego z naszych grupowiczów..
Budżet ~ 5k brutto na legalu..
No Ja to się naczytałem dość dużo w tym temacie i jeśli każę to wykonać majstrom np z Mławy, no to zaprowadzę maszynkę i tyle. Ale jeśli zdecyduje się na jakiś miejscowy zakład LPG, to chciałbym wiedzieć dokładnie co założyć i jak mniej więcej powinno to być zrobione. Żebym mógł stać im nad głową i patrzeć na łapska, bo czasami inaczej się nie da ... A na strojenia prawdopodobnie będę musiał nauczyć się sam ... chyba nie jest to jakieś mega trudne ... Co najwyżej potrenuje z kolegi BMW zanim się wezmę za strojenie własnego Lexa ...

A taki temat jeszcze co myślicie o świecach zapłonowych Brisk jak w linku:
http://www.lpg-kits.com/plugsLexus.htm
How far We can go ...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacje Gazowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości