Instalacja LPG AG SGI Holandia

Wybór instalacji, pomoc techniczna, oraz wszystkie informacje związane z zakładaniem LPG do Lexusa GS
ODPOWIEDZ
gs300gs300
Lex user
Posty: 83
Rejestracja: 10 gru 2013, o 23:17
Model Lexusa: 2002 GS300
Skąd:: Krk
Kontakt:

Instalacja LPG AG SGI Holandia

Post autor: gs300gs300 »

Z uwagi na to, że użytkuję pojazd z taką instalacją (aktualnie z tym co z niej zostało), mogę służyć pomocą jeśli chodzi np o koszty podzespołów, częste usterki, spalanie, co się opłaca robić a co nie, mogę dać namiar do osoby, która specjalizuje się w holenderskich lpg itd...

Z ciekawości zapytam, czy ktoś z forumowiczów ma lub miał taką instalkę u siebie? W moim przypadku z papierów wynika, że instalacja została zamontowana od razu po zakupie pojazdu, pochodzenie pojazdu - Belgia.
Awatar użytkownika
baniaq
Lex Maniak
Posty: 813
Rejestracja: 4 cze 2013, o 01:11
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Instalacja LPG AG SGI Holandia

Post autor: baniaq »

Ojciec ma to u siebie w Cytrynie.
Aktualnie 430kkm na blacie (minimum :biggrin2: ). Instalacja zakładana w serwisie Citroena przy przebiegu 0km.
Do tej pory 2x regenerowany parownik (na ory częściach) i regularnie wymieniane filtry.
Kupiłem identyczną instalację po teoretycznie małym przebiegu za grosze i teraz ma wtryski na wymianę (3 ory już się posypały w tym jeden eksplodował nie dając wcześniej żadnych sygnałów że coś z nim jest nie halo).

Wiesz może czy komuś udało się przeszczepić jakieś inne wtryski? (u ojca siedzą 600.050, coraz ciężej je dostać...)

Ogólnie - klasyka gatunku, bezobsługowa.
Sprzedam graty do IS200/300:
- kanapę tylną bez zagłówków czarna skóra + alkantara (wyprana 99zł)
- boczki drzwiowe przejściowe (czarna ramka głosników) w czarnej alkantarze (40zł)
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: Instalacja LPG AG SGI Holandia

Post autor: lukas78 »

W moim gs siedziała instalacja montowana przez Elpigaz z komponentami AG SGI. W chwili obecnej pozostał po niej tylko reduktor AG SGI, który jakiś czas temu zregenerowałem i dalej auto na nim hula. Komputer i wtryski zmienione na: stag 300 i hanny zielone.
ps. tak z ciekawości to na jakiej miedzi miałeś w gs300 zamontowaną tą instalację, bo u mnie siedzi 6mm - a do tej mocy to chyba nieco za mało? I reduktor również z tego co mi gość, który handluje częściami do tych instalacji powiedział, że też nie jest raczej do takiej mocy wystarczający :scratch: .
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
gs300gs300
Lex user
Posty: 83
Rejestracja: 10 gru 2013, o 23:17
Model Lexusa: 2002 GS300
Skąd:: Krk
Kontakt:

Re: Instalacja LPG AG SGI Holandia

Post autor: gs300gs300 »

baniaq pisze: Wiesz może czy komuś udało się przeszczepić jakieś inne wtryski? (u ojca siedzą 600.050, coraz ciężej je dostać...)
.
Z tego co wiem, to jest właśnie problem w tej instalacji, ciężko dostać wtryski używki w dobrym stanie, a oryginalne dostępne w autoryzowanym serwisie to koszt 400pln/szt (co przy silniku R6 daje nam 2400+wymiana+ustawianie wszystkiego czyli 3000zł), więc wymiana nie jest opłacalna (w tej cenie mamy nowoczesnego Staga na porządnym osprzęcie), można oczywiście kombinować z podmianą pojedynczych wtrysków, na pewno trochę się jeszcze pojeździ...

Kolego lukas78, u mnie fabrycznie instalka została zamontowana na dwóch reduktorach AG, a przewody to sprawdzę z ciekawości jakie mam bo nie wiem, dam znać :)
p.s. a czy u Ciebie wlew też zamontowany jest z tyłu na prawym błotniku (może i wygodnie, ale mało estetycznie)?
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: Instalacja LPG AG SGI Holandia

Post autor: Yarecki »

gs300gs300 pisze:(w tej cenie mamy nowoczesnego Staga)
Z tą nowoczesnościa Staga to bym nie przesadzał :dance3: - bo to konstrukcja i soft sprzed wielu wiele lat.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacje Gazowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości