[LS400] Jaki gaz oraz problem z obecnym

Wybór instalacji, pomoc techniczna, oraz wszystkie informacje związane z zakładaniem LPG do Lexusa LS
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [LS400] Jaki gaz oraz problem z obecnym

Post autor: owczar »

Przecież nie musisz wstawiać sondy szerokopasmowej na stałe. Wystarczy wystroić z sondą szerokopasmową.
To co Ty piszesz to strojenie, ale w zasadzie jakby go nie było, bo w OL stroisz tak naprawdę na "oko". Nie wiesz jakie masz AFR, czyli tak naprawdę nic nie wiesz.
W niektórych autach żeby wykręcić świecę musisz zdejmować kolektor dolotowy.

Strojenie może być łatwe i przyjemne i wcale nie wymaga tyle pracy ile piszesz. Ja zabieram żonę na niedzielną przejażdżkę, sadzam ją za kierownicą. Zbieramy mapy pb i lpg do wstępnej kalibracji, potem kalibracja na "oko" w OL. Po takim zabiegu odwiedzam warsztat na strojenie po AFR i w zasadzie wtedy wystarczają tylko lekkie korekty. Nie muszę robić 150km ani też nawet brudzić rąk i wykręcać świece.
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: [LS400] Jaki gaz oraz problem z obecnym

Post autor: Yarecki »

owczar pisze:Przecież nie musisz wstawiać sondy szerokopasmowej na stałe. Wystarczy wystroić z sondą szerokopasmową.
To co Ty piszesz to strojenie, ale w zasadzie jakby go nie było, bo w OL stroisz tak naprawdę na "oko". Nie wiesz jakie masz AFR, czyli tak naprawdę nic nie wiesz.
W niektórych autach żeby wykręcić świecę musisz zdejmować kolektor dolotowy.

Strojenie może być łatwe i przyjemne i wcale nie wymaga tyle pracy ile piszesz. Ja zabieram żonę na niedzielną przejażdżkę, sadzam ją za kierownicą. Zbieramy mapy pb i lpg do wstępnej kalibracji, potem kalibracja na "oko" w OL. Po takim zabiegu odwiedzam warsztat na strojenie po AFR i w zasadzie wtedy wystarczają tylko lekkie korekty. Nie muszę robić 150km ani też nawet brudzić rąk i wykręcać świece.
:ok: .
Koleś ma monitory do sond (0-1V :biggrin2: ) wiec musi być dobrze ehh magicy.
customcrew
Lex user
Posty: 39
Rejestracja: 23 sie 2014, o 07:13
Model Lexusa: LS400 1991 , SC400
Skąd:: Gdynia
Kontakt:

Re: [LS400] Jaki gaz oraz problem z obecnym

Post autor: customcrew »

Z tym magikiem to lekka przesada, ja tylko sie staram i uczę z każdym razem. Nie jestem mechanikiem ani Gaziarzem a robiąc po 120tyś/rok opłaca mi się wiedzieć więcej. Nie wszyscy sa taka Alfą i Omega w tej dziedzinie ja Ty "Yarecki" a szkoda bo moze warto by było wtedy kupować używane z gazem i nie bać sie ze to padlina. Co do świec to jak juz widzę białą jak śnieg a obok niej ceglana to chyba lepiej zadbać o ten cylinder. W moim przypadku to były Hanny zarówno stare jak i nowe i nie te wadliwe serie. Valteka nie biorę pod uwagę :wink:
Fajnie ze sie dzielicie tu swoimi spostrzeżeniami i róbmy tak dalej bo może sie to komuś przyda jak pojedzie do "Gazowni" i dostanie tylko auto-kalibracje na kanale z głupia mina "ze teraz będzie ok tylko musi sie ułożyć". Pewnie nie raz to usłyszycie. Mi sie to już nie raz przydarzyło.
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: [LS400] Jaki gaz oraz problem z obecnym

Post autor: Yarecki »

customcrew pisze:Z tym magikiem to lekka przesada, ja tylko sie staram i uczę z każdym razem. Nie jestem mechanikiem ani Gaziarzem a robiąc po 120tyś/rok opłaca mi się wiedzieć więcej. Nie wszyscy sa taka Alfą i Omega w tej dziedzinie ja Ty "Yarecki" a szkoda bo moze warto by było wtedy kupować używane z gazem i nie bać sie ze to padlina. Co do świec to jak juz widzę białą jak śnieg a obok niej ceglana to chyba lepiej zadbać o ten cylinder. W moim przypadku to były Hanny zarówno stare jak i nowe i nie te wadliwe serie. Valteka nie biorę pod uwagę :wink:
Fajnie ze sie dzielicie tu swoimi spostrzeżeniami i róbmy tak dalej bo może sie to komuś przyda jak pojedzie do "Gazowni" i dostanie tylko auto-kalibracje na kanale z głupia mina "ze teraz będzie ok tylko musi sie ułożyć". Pewnie nie raz to usłyszycie. Mi sie to już nie raz przydarzyło.
Każdy z nas uczy się całe życie więc z ta "alfą i omegą" nie przesadzaj, ale jeśli już się radzi komuś warto znać podstawy przynajmniej.
Wszystko zależy czy auto ma obd czy nie itd.
Skala trudności strojenia jest różna w każdym aucie, ciężko uogólniać zatem.
Zależy też od tego czy auto ogólnie jest technicznie sprawne itd.
customcrew
Lex user
Posty: 39
Rejestracja: 23 sie 2014, o 07:13
Model Lexusa: LS400 1991 , SC400
Skąd:: Gdynia
Kontakt:

Re: [LS400] Jaki gaz oraz problem z obecnym

Post autor: customcrew »

Kolego Yarecki !
Poproszę o opinie o sterowniku Tech ! Podobno lepszy od Stag'a a i pasuje na okablowanie staga, cena niższa. Czy są jakieś wady...zalety...
Myślę tu o montażu takiego do auta bez OBD.
A na marginesie zgadzam sie z Twoja wypowiedzią odnośnie wielu czynników pod czas strojenia auta. Ja tylko nadmieniam ze w swojej wypowiedzi chciałem przybliżyć jak można sie starać zrobić dobrze a jak czasami w ogóle sie nic nie robi i mówi ze będzie dobrze.
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: [LS400] Jaki gaz oraz problem z obecnym

Post autor: Yarecki »

customcrew pisze:Kolego Yarecki !
Poproszę o opinie o sterowniku Tech ! Podobno lepszy od Stag'a a i pasuje na okablowanie staga, cena niższa. Czy są jakieś wady...zalety...
Myślę tu o montażu takiego do auta bez OBD.
A na marginesie zgadzam sie z Twoja wypowiedzią odnośnie wielu czynników pod czas strojenia auta. Ja tylko nadmieniam ze w swojej wypowiedzi chciałem przybliżyć jak można sie starać zrobić dobrze a jak czasami w ogóle sie nic nie robi i mówi ze będzie dobrze.
Ja się nie znam a jak ktoś twierdzi inaczej to są pomówienia :ok:
customcrew
Lex user
Posty: 39
Rejestracja: 23 sie 2014, o 07:13
Model Lexusa: LS400 1991 , SC400
Skąd:: Gdynia
Kontakt:

Re: [LS400] Jaki gaz oraz problem z obecnym

Post autor: customcrew »

A coś może dodasz o instalacjach firmy Tech ?
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: [LS400] Jaki gaz oraz problem z obecnym

Post autor: Yarecki »

customcrew pisze:A coś może dodasz o instalacjach firmy Tech ?
Ale co mam dodać, elektronika jak elektronika, dla mnie bardzo ok.
Nie ma sprzętu bez wad, trzeba tylko wybrać najbardziej akceptowalne dla siebie i tyle.
AUTOGASPO LTD
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 17:04
Model Lexusa: ls430
Skąd:: birmingham
Kontakt:

Re: [LS400] Jaki gaz oraz problem z obecnym

Post autor: AUTOGASPO LTD »

witam wszystkich serdecznie pisze do was z firmy o której mówi sie bardzo duzo jestesmy firma ktura zajmuje sie instalacją lpg i najtansza w uk nasze ceny zaczynaja sie od 500£ za instalacje mamy specialne promocje dla kljentów specjalnych tak jak firmy taksówkarskie zapraszam dzwoncie o porady 01215722582
AUTOGASPO LTD
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 17:04
Model Lexusa: ls430
Skąd:: birmingham
Kontakt:

Re: [LS400] Jaki gaz oraz problem z obecnym

Post autor: AUTOGASPO LTD »

witam wszystkich serdecznie pisze do was z firmy o której mówi sie bardzo duzo jestesmy firma ktura zajmuje sie instalacją lpg i najtansza w uk nasze ceny zaczynaja sie od 500£ za instalacje mamy specialne promocje dla kljentów specjalnych tak jak firmy taksówkarskie zapraszam dzwoncie o porady 01215722582
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacje Gazowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość