[LS400] Jaki gaz oraz problem z obecnym

Wybór instalacji, pomoc techniczna, oraz wszystkie informacje związane z zakładaniem LPG do Lexusa LS
toszy
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 6 lis 2016, o 10:34
Model Lexusa: LS400 '99
Skąd:: Złotoryja
Kontakt:

Re: [LS400] Jaki gaz oraz problem z obecnym

Post autor: toszy »

Rozumiem. To znaczy nie rozumiem ale przyjmuje ;) Jak na razie najbliżej rekomendacji po lekturze forum wydaje się być ta propozycja:
https://wycenainstalacjilpg.gazeo.pl/wy ... 015cc5556/

Cena gdzieś w środku stawki a trochę ofert dostałem. Diabeł jak zwykle tkwi pewnie w szczegółach wiec poza oceną konfiguracji nadal byłbym wdzięczny za namiar na instalatora z doświadczeniem w LS'ach w rozsądnej odległości od komina
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [LS400] Jaki gaz oraz problem z obecnym

Post autor: owczar »

Długo by pisać czemu te korekty są zbędne a czasem szkodliwe. Jak wystroi Ci dobrze po Afr w OL i po korektach w CL to obd może tylko wszystko popsuć.

Podzespoły z wyceny ok.
toszy
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 6 lis 2016, o 10:34
Model Lexusa: LS400 '99
Skąd:: Złotoryja
Kontakt:

Re: [LS400] Jaki gaz oraz problem z obecnym

Post autor: toszy »

Domyśliłem się ze to wyższa szkoła i niuanse na które jeszcze gotowy nie jestem. Dzięki owczar za niezignorowanie ;) Propozycji dostałem jak pisałem sporo ale tylko jedną na tech 328 i początkowo nie brałem tej opcji mocno pod uwagę. Dopiero lektura forum mnie trochę przyedukowała. Szukam montera :)
Awatar użytkownika
michalWro
Lex Driver
Posty: 339
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:08
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: [LS400] Jaki gaz oraz problem z obecnym

Post autor: michalWro »

Jeśli może być wschód Wrocławia, to dobre opinie ma V-GAZ.
needtofly
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 19 sty 2016, o 20:14
Model Lexusa: corolla e11
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [LS400] Jaki gaz oraz problem z obecnym

Post autor: needtofly »

Witam, nieznam się na gazie a chciałbym założyć do mojego ls 400 z 92 roku, z jednej strony zawsze byłem przeciwnikiem gazu ale z drugiej to ogromna oszczędność przy moich przebiegach, 60-70tys rocznie z tego głównie autostrady, ls400 to auto moich marzeń którego nigdy nie zamierzam sprzedawać dlatego chciałbym zainwestować w instalacje dobrej jakości przedewszystkim żeby nie odczuć żadnych spadków osiągów i nie pezyspieszyć zużycia silnika, napisałem z prośbą o wycenę do firmy z Warszawy (tu mieszkam) energy gaz polska, polecili mi taką instalację:

"BRC SQ P&D - PEŁNA WŁOSKA KOMPLETACJA - Włoska instalacja , uznanego na rynku LPG producenta Włoskiego, 100% BRC, nie składak!
Gwarancja: 2 Lata gwarancji bez limitu kilometrów ze zbiornikiem w miejsce koła, Krajowym Pakietem Autoassistance, najlepsza w swojej klasie instalacja
LPG dostępna na rynku, na reduktorze z dużym zapasem wydajnościowym, zbiornik w cenie do 53L w cenie (większy zbiornik za dopłatą do ustalenia na miejscu) - 5200 zł http://www.egp.pl/brc.htm
W przypadku instalacji BRC przeglądy LPG wymagane są raz do roku lub co 15 tys.- kosztują 150zł

Do samochodów marki LEXUS, Dystrybutor zaleca założenie Lubryfikatora, chroniącego gniazda zaworowe silnika Lexusa przed uszkodzeniem.
W Energy Gaz Polska stosujemy unikatowe rozwiązania dozujące płyn Lubryfikacyjny poprzez rozdzielacz do każdego cylindra chroniące poszczególne gniazda zaworowe przed uszkodzeniem!!!!
Jednorazowy koszt założenia to kwota 350 zł wraz uzupełnionym płynem, późniejsze uzupełnienie co 15 tys. km 40-70 zł. Nie zmuszamy, dajemy do rozważenia. "

Czy uważacie, że to dobry wybór do leksa? pojeździ na tym przynajmniej te 300-400tys km bez remontu?

Obecny przebieg na liczniku to 370tys km.

Dodam tylko że mam specyficzny tryb przemieszczania się, przyspieszam dynamicznie, jeżdżę ze stałymi prędkościami, na autostradzie prawiw zawsze w przedziale 170-220
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [LS400] Jaki gaz oraz problem z obecnym

Post autor: owczar »

Lubryfikacja jest dobra ale nie do samochodów.

Nie jestem zwolennikiem Brc. Jak chcesz na długo i robisz duże przebiegi, to poszedłbym w Polską elektronikę - np stag lub lpg tech - podstawowe wersje bez udziwnien. Do tego reduktor Kme tur, dobre filtry fazy lotnej - np Alex 360 lub fl02 od BRC.
I najważniejsze - wtryskiwacze keihin. Tanie nie są, ale raz ze mają niemal liniowa charakterystykę, a dwa że są bardzo trwałe i w ostatecznym rozrachunku wychodzi nawet taniej, bo w międzyczasie nie musisz wymieniać. Jak mi padną hany to idę w kaihiny. Trochę żałuję że od razu ich nie założyłem.
Ew full opcja od prins z tymi wtryskiwaczami.

Przed montażem zrób jeszcze luzy zaworowe.
Troy
Lex user
Posty: 159
Rejestracja: 20 lip 2013, o 23:04
Model Lexusa: LS400
Skąd:: Wlkp
Kontakt:

Re: [LS400] Jaki gaz oraz problem z obecnym

Post autor: Troy »

W moim siedzi STAG oraz KME .Zero problemu
needtofly
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 19 sty 2016, o 20:14
Model Lexusa: corolla e11
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [LS400] Jaki gaz oraz problem z obecnym

Post autor: needtofly »

dzięki za informacje
Awatar użytkownika
piotrek_camry
Lex user
Posty: 205
Rejestracja: 16 paź 2016, o 21:37
Model Lexusa: Camry x2
Skąd:: Wojnów/Siedlce
Kontakt:

Re: [LS400] Jaki gaz oraz problem z obecnym

Post autor: piotrek_camry »

KME Tur nie da rady w LSie.

Ja bym montował Stag Qmax, reduktor KME Gold Gt i wtryski Barracuda do tego przewody Parkera.
A przede wszystkim porządny montaż i strojenie.

EPG to przede wszystkim dobry marketing.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [LS400] Jaki gaz oraz problem z obecnym

Post autor: owczar »

Sorki, miałem na myśli kanapkę z kme tur.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacje Gazowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość