[LS430] Optymalna instalacja do 3UZ-FE

Wybór instalacji, pomoc techniczna, oraz wszystkie informacje związane z zakładaniem LPG do Lexusa LS
Pe_pe
Lex user
Posty: 139
Rejestracja: 3 lis 2013, o 20:52
Model Lexusa: Gs430 mkIII, Rx400h, Sc430
Skąd:: WOT
Kontakt:

Re: [LS430] Optymalna instalacja do 3UZ-FE

Post autor: Pe_pe »

Hana zielona (chyba), premium po co, nie wiem. Jestem z tych niegramotnych technicznie. Dla mnie liczy się efekt.
Tak więc nic się nie dławi, brak problemów, nie była potrzebna żadna dodatkowa kalibracja i ustawianie. Jeździ jak na benzynie, nie wyczuwam żadnego spadku mocy. Dla mnie nic więcej jest nie potrzebne. Zużycie gazu +1,5-2 litry w stosunku do benzyny, a tak na co dzień pali 15-16 litrów gazu. Dla mnie w porzadku
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [LS430] Optymalna instalacja do 3UZ-FE

Post autor: owczar »

Tak więc przekonałem się do LPGTecha. A z racji tego, że Tech wypuścił świetną aplikację na andka, wezmę Tech z OBD, czyli 328.
Jeśli chodzi o reduktory to skłaniam się ku kanapce z Turów, pod warunkiem że wejdą. Jeśli nie kanapka to ew osobno. W weekend będę robił rozrząd to rozejrzę się co i jak.

Zastanawiam się jeszcze nad butlą z wielozaworem na zewnątrz. Czy od strony zderzaka jest miejsce między wnęką a tylnym pasem na wypuszczenie wielozaworu? Wyjście dołem średnio mi się widzi- przewody gazowe będą najniższym punktem tyłu. Lekkie otarcie i faro załatwione.

Butla będzie 680x250 firmy bormech.
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: [LS430] Optymalna instalacja do 3UZ-FE

Post autor: Yarecki »

owczar pisze:Tak więc przekonałem się do LPGTecha. A z racji tego, że Tech wypuścił świetną aplikację na andka, wezmę Tech z OBD, czyli 328.
Jeśli chodzi o reduktory to skłaniam się ku kanapce z Turów, pod warunkiem że wejdą. Jeśli nie kanapka to ew osobno. W weekend będę robił rozrząd to rozejrzę się co i jak.

Zastanawiam się jeszcze nad butlą z wielozaworem na zewnątrz. Czy od strony zderzaka jest miejsce między wnęką a tylnym pasem na wypuszczenie wielozaworu? Wyjście dołem średnio mi się widzi- przewody gazowe będą najniższym punktem tyłu. Lekkie otarcie i faro załatwione.

Butla będzie 680x250 firmy bormech.
Z bormechem są czasem problemy z pojemnością, mimo wypoziomowania nie wchodzi tyle co powinno nominalnie - wchodzi mniej.
Tech tak jak rozmawialiśmy będzie znacznie lepszym pod każdym względem sterownik vs stag.
Nie zapominaj jeszcze, że chyba najważniejszym elementem wykonawczym są wtryski i wypadałoby wybrać właścwiwe.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [LS430] Optymalna instalacja do 3UZ-FE

Post autor: owczar »

Ale mimo wszystko bormech o tych samych wymiarach co inni producenci deklaruje największą pojemność.

Wtryskiwacze bez zmian, będą najprawdopodobniej niebieskie Hanki.
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: [LS430] Optymalna instalacja do 3UZ-FE

Post autor: maniek_ls400 »

A dlaczego nie wtryski Techa ? Chyba najlepiej to zgrasz z centralą LPGTech ? Ja tak mam - średnica 3.2 i wymiatają.
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: [LS430] Optymalna instalacja do 3UZ-FE

Post autor: Yarecki »

maniek_ls400 pisze:A dlaczego nie wtryski Techa ? Chyba najlepiej to zgrasz z centralą LPGTech ? Ja tak mam - średnica 3.2 i wymiatają.
Nie chodzi o zgranie - bo to zrobisz z każdym niemal wtryskiem jak się ma pojęcie o strojeniu, pytanie na jak długo.
Ważna jest stabilność wtrysku w różnych warunkach i jeszcze kilka inny ważnych parametrów i nie mówię tu o szybkości czy wydajności.
Poza tym na jakiej podstawie twierdzisz, że wymiatają - bo to , że auto jedzie to nie wszystko ;)
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: [LS430] Optymalna instalacja do 3UZ-FE

Post autor: maniek_ls400 »

Yarecki pisze: Poza tym na jakiej podstawie twierdzisz, że wymiatają - bo to , że auto jedzie to nie wszystko ;)
A co jeszcze mają robić -trzymając parametry ? Nie oczekuję od wtrysków grania melodyjek, puszczania bąków etc.. Mają podawać tyle gazu ile potrzebuje motorownia i ile każe sterownik..
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: [LS430] Optymalna instalacja do 3UZ-FE

Post autor: Yarecki »

maniek_ls400 pisze:
Yarecki pisze: Poza tym na jakiej podstawie twierdzisz, że wymiatają - bo to , że auto jedzie to nie wszystko ;)
A co jeszcze mają robić -trzymając parametry ? Nie oczekuję od wtrysków grania melodyjek, puszczania bąków etc.. Mają podawać tyle gazu ile potrzebuje motorownia i ile każe sterownik..
Maniek. Powiem ogólnie - precyzja w różnych warunkach.
Co do melodyjek to się na tym nie znam, ale może Ty opowiesz o swoich doświadczeniach ;)
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [LS430] Optymalna instalacja do 3UZ-FE

Post autor: owczar »

O wtryskiwaczach techa nie słyszałem zbyt wiele. Hany przetestowałem w praktyce i jestem zadowolony. Biorę jeszcze pod uwagę barracudy. Techy chyba nie są dostępne jako pojedyncze wtryskiwacze, a zależy mi na jak najkrotszych przewodach między wtryskiwaczem a kolektorem.
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: [LS430] Optymalna instalacja do 3UZ-FE

Post autor: Yarecki »

owczar pisze:O wtryskiwaczach techa nie słyszałem zbyt wiele. Hany przetestowałem w praktyce i jestem zadowolony. Biorę jeszcze pod uwagę barracudy. Techy chyba nie są dostępne jako pojedyncze wtryskiwacze, a zależy mi na jak najkrotszych przewodach między wtryskiwaczem a kolektorem.
Tech na obecną chile występuje w (minimalnie) parami co w niektórych przypadkach może być utrudnieniem i wpływa to często na estetyke wykonania ( jak ktoś lubi ładnie pod maską :-) ).
Co do najktórtyszch węży wtryk/kolektor nie przesadzałbym z tym bo bardzo utrudni to ewentualny serwis a czy to bedzie 5 czy 10cm to w tym wypadku nie ma to znaczenia przy zastosowaniu dobrych wtrysków a znacznie ułatwi życie.
Ostatnio zmieniony 27 mar 2014, o 10:50 przez Yarecki, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacje Gazowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości