Spalanie pb mimo wlaczonego gazu

Problemy oraz informacje na temat użytkowania instalacji LPG
Tasiorexjr
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 25 lis 2014, o 19:20
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Smęgorzów
Lokalizacja: Smęgorzów
Kontakt:

Spalanie pb mimo wlaczonego gazu

Post autor: Tasiorexjr »

Witam!
mam następujący poblem...
Mimo ze Instalacja gazowa przelacza widze na zbiorniku pobor pb i gazu również. Dodam rowniez ze robie trasy około 12 km w jedna strone a gaz przelacza mi sie po 1km (patrzac na przelacznik gazu)
co moze byc powodem ze mi pali lpg i pb jednocześnie?
instalacja gazowa to: stag 300 is2, wtryskiwacze ac, reduktor ac itd.
chciałem zaoszczędzić na pb to jeszcze mi teraz lpg wsuwa :roll:
Gdyby Bóg był zwolennikiem przedniego napędu to chodzilibyśmy na rękach....
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Spalanie pb mimo wlaczonego gazu

Post autor: owczar »

Potwierdziłeś swoje obawy na stacji podczas tankowania czy obserwujesz tylko wskaźnik? Sam wskaźnik będzie opadał i wracał do góry po przejechaniu pewnej odległości. Jak dlugo masz lpg?
Awatar użytkownika
przemosc
Lex Driver
Posty: 349
Rejestracja: 13 cze 2014, o 01:33
Model Lexusa: IS300/RX300/ES300h
Skąd:: Rzyki
Kontakt:

Re: Spalanie pb mimo wlaczonego gazu

Post autor: przemosc »

wskaźnik pb resetuje się po przejechaniu ok. 200-250 km (w moim przypadku, ale podobno i w większości przypadków również)
Awatar użytkownika
KowaLazer
Lex Driver
Posty: 382
Rejestracja: 22 gru 2013, o 15:37
Model Lexusa: is200
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: Spalanie pb mimo wlaczonego gazu

Post autor: KowaLazer »

Tak jak koledzy piszą . Wskaźnik benzyny Resetuje się co jakiś czas.
Dodatkowo może masz wgrana taka mapę , w której od któregoś zakresu obr . Przełącza się na benzynę.
Awatar użytkownika
ghostmateus
Lex Driver
Posty: 554
Rejestracja: 5 sty 2014, o 14:39
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Prudnik/Opole
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Spalanie pb mimo wlaczonego gazu

Post autor: ghostmateus »

przemosc pisze:wskaźnik pb resetuje się po przejechaniu ok. 200-250 km (w moim przypadku, ale podobno i w większości przypadków również)
Potwierdzam także spokojnie :kawa: A kiedy zakładałeś instalacje i ile na niej jest przejechane? Bo u mnie wskaźnik spada ale później odbija po przejechaniu około 200 km tylko, że Ja z tego co wiem nie mam zamontowanego emulatora wskazówki i nie wiem czy on w ogóle coś daje w :LEXUS:
Awatar użytkownika
kupiec1985
Lex Driver
Posty: 533
Rejestracja: 22 lip 2013, o 12:11
Model Lexusa: IS200 SC
Skąd:: Karlino
Lokalizacja: Karlino
Kontakt:

Re: Spalanie pb mimo wlaczonego gazu

Post autor: kupiec1985 »

u mnie tez resetuje sie po przejechaniu około 250km, tylko ze za kazdym razem pokazuje mniej :)
swoją drogą emulator robi to przy każdym odpaleniu auta , resetuje wskaznik . czyli podczas długiej trasy bez gaszenia auta i tak wskazówka opadnie by po około 250 km powstać na nowo ,
Awatar użytkownika
przemosc
Lex Driver
Posty: 349
Rejestracja: 13 cze 2014, o 01:33
Model Lexusa: IS300/RX300/ES300h
Skąd:: Rzyki
Kontakt:

Re: Spalanie pb mimo wlaczonego gazu

Post autor: przemosc »

No byłoby bosko gdyby pokazywało zawsze tyle samo (najlepiej FULL :p) - trzeba odjąć rozruch na zimnym, ewentualne przełączanie na PB powyżej pewnego zakresu obrotów (zależy jaka mapa lpg)
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Spalanie pb mimo wlaczonego gazu

Post autor: klexus »

Chyba ze masz uruchomiony dotrysk PB, jeżeli spala CI za dużo PB a powinien przy dotrysku i pałowaniu te 2-3l na 100 zassać.
Są emulatory które robią restart wskazań ilości paliwa po każdym uruchomieniu silnika.
Awatar użytkownika
DanLexus
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 15 sie 2014, o 21:16
Model Lexusa: SC300
Skąd:: Tarnów
Kontakt:

Re: Spalanie pb mimo wlaczonego gazu

Post autor: DanLexus »

ghostmateus pisze:
przemosc pisze:wskaźnik pb resetuje się po przejechaniu ok. 200-250 km (w moim przypadku, ale podobno i w większości przypadków również)
Potwierdzam także spokojnie :kawa: A kiedy zakładałeś instalacje i ile na niej jest przejechane? Bo u mnie wskaźnik spada ale później odbija po przejechaniu około 200 km tylko, że Ja z tego co wiem nie mam zamontowanego emulatora wskazówki i nie wiem czy on w ogóle coś daje w :LEXUS:
:laugh1: To mój brat... Nie zapytał a ja też nie uprzedziłem go o tym, że wirtualnie benzyna będzie znikać. Dopiero co założył instalke - jeździ na niej kilka dni.

A propo - brat zamontował lpg na dość profesjonalnej stacji, po czym samochód został zchamowany. I o dziwo na wykresie pokazało się na PB 163KM a na LPG 160KM.
Czy to możliwe? Jak jest podawana katalogowo moc?
Supras are just a hatchback SC300
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Spalanie pb mimo wlaczonego gazu

Post autor: Dawid0ss »

DanLexus pisze:A propo - brat zamontował lpg na dość profesjonalnej stacji, po czym samochód został zchamowany. I o dziwo na wykresie pokazało się na PB 163KM a na LPG 160KM.
Czy to możliwe? Jak jest podawana katalogowo moc?
A może go zhamowali bez koła zapasowego ;-)

A tak już na poważnie. Seria 155KM. A tych "dodatkowych" 3% to się nawet nie odczuje. Natomiast duży "+" za wydajność instalki LPG. Pzdr
Zablokowany

Wróć do „Problemy techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość