błedy Elm

Problemy oraz informacje na temat użytkowania instalacji LPG
Awatar użytkownika
kupiec1985
Lex Driver
Posty: 533
Rejestracja: 22 lip 2013, o 12:11
Model Lexusa: IS200 SC
Skąd:: Karlino
Lokalizacja: Karlino
Kontakt:

Re: błedy Elm

Post autor: kupiec1985 »

skręciłem opaskami wszystkie możliwe miejsca gdzie ich nie było ( nie takie jak te ABA bo takich nie dostałem ale skręcone jest solidnie) . Nie podobają mi się te wkrętki w kolektorze bo są "przypadkowe" czyli jak podeszło , wyczyściłem i uszczelniłem przepustnice , zaworów nie sprawdziłem bo nie sprowadzili mi uszczelki pod pokrywę a chciałem przy okazji wymienić . ( niepotrzebne zająłem się też wnętrzem i straciłem dużo czasu z wolnej soboty) świece jakie mam to IFR6-11 NGK i raczej wymiana im się przyda , chcę tez kupić inny kolektor i porządnie to nawiercić pod odpowiednim kątami w stronę głowicy ( na alledrogo są za 60 pln z dostawą ) , po 20 km check znów wyskoczył, przy okazji podmieniłem w pierwszej kolejności 1 cewkę w banku 2 ( następne tez zamierzam) , obejrzałem te nawierty i nie było widać tam nieszczelności ( nawet były czymś zalane)
ma może ktoś jakiegoś linka z porządnie zamontowaną instalacją (fotografie) chciałbym się na czymś wzorować poprawiając ją u siebie.
może jeszcze jakieś sugestie co z tym zrobić ??
Pozdr
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: błedy Elm

Post autor: Yarecki »

kupiec1985 pisze:skręciłem opaskami wszystkie możliwe miejsca gdzie ich nie było ( nie takie jak te ABA bo takich nie dostałem ale skręcone jest solidnie) . Nie podobają mi się te wkrętki w kolektorze bo są "przypadkowe" czyli jak podeszło , wyczyściłem i uszczelniłem przepustnice , zaworów nie sprawdziłem bo nie sprowadzili mi uszczelki pod pokrywę a chciałem przy okazji wymienić . ( niepotrzebne zająłem się też wnętrzem i straciłem dużo czasu z wolnej soboty) świece jakie mam to IFR6-11 NGK i raczej wymiana im się przyda , chcę tez kupić inny kolektor i porządnie to nawiercić pod odpowiednim kątami w stronę głowicy ( na alledrogo są za 60 pln z dostawą ) , po 20 km check znów wyskoczył, przy okazji podmieniłem w pierwszej kolejności 1 cewkę w banku 2 ( następne tez zamierzam) , obejrzałem te nawierty i nie było widać tam nieszczelności ( nawet były czymś zalane)
ma może ktoś jakiegoś linka z porządnie zamontowaną instalacją (fotografie) chciałbym się na czymś wzorować poprawiając ją u siebie.
może jeszcze jakieś sugestie co z tym zrobić ??
Pozdr
\\

W kompa trzeba zajrzeć, bo poprawienie samego montażu to tylko 50% sukcesu.
Awatar użytkownika
kupiec1985
Lex Driver
Posty: 533
Rejestracja: 22 lip 2013, o 12:11
Model Lexusa: IS200 SC
Skąd:: Karlino
Lokalizacja: Karlino
Kontakt:

Re: błedy Elm

Post autor: kupiec1985 »

dzis odpale lapka i ten program PCMSCAN, zobacze moze jakiegoś loga zapisze z parametrami ,
Awatar użytkownika
kupiec1985
Lex Driver
Posty: 533
Rejestracja: 22 lip 2013, o 12:11
Model Lexusa: IS200 SC
Skąd:: Karlino
Lokalizacja: Karlino
Kontakt:

Re: błedy Elm

Post autor: kupiec1985 »

niestety nie udało mi się dojść do niczego w tym programie tyle co wiedziałem wcześniej . po majówce pojadę do fachowca od LPG może On coś doradzi ,
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: błedy Elm

Post autor: Yarecki »

PW
Awatar użytkownika
kupiec1985
Lex Driver
Posty: 533
Rejestracja: 22 lip 2013, o 12:11
Model Lexusa: IS200 SC
Skąd:: Karlino
Lokalizacja: Karlino
Kontakt:

Re: błedy Elm

Post autor: kupiec1985 »

wymieniłem swieczki i przez ten czas miałem odłaczony aku, po wymianie i jeżdzie na benzynie było gitara ale jak juz właczyłem mój super gaz by Muzolf to check engine powrócił a auto złapało znowu muła .
Spotkałem się z gościem co zakłada gaz w Koszalinie . powiedział że te silniki chodzą pięknie na gazie ( bo ponoć kilka lexów robił) że cała wiązke mozna było schowac w rurce co idą oryginalne wiazki do kompa i tam wyjsc od dołu do sterownika.
Mówił ze na tych valtekach się tego silnika nie wyreguluje. zaproponował wtryski hana2000 lub baraccudy i wymienić węzyk od butli do parownika z 6 na 8 (żeby nie było niedostatku gazu na wyzszych obrotach) . z tym że wtryski chce zamontowac przy samej listwie pod obudową filtra, po tym może mi to ustawić żeby to chodziło bo teraz mówił że się muszą bardzo wypalać zawory. koszta około 800 pln (dokładnie nie wiem) i robota na jeden dzień. także chcąc nie chcąc znowu koszta będą ale myśle że warto.
tak że uczulam forumowiczów jeśli chcecie zakładać gaz to nie róbcie tego u ludzi (tak jak ja) co zatrzymali się na etapie polonezów i nie oszczędzajcie bo to się i tak zemści i koszta dodatkowe będą
Awatar użytkownika
j0hnDEER
Lex user
Posty: 132
Rejestracja: 8 sie 2013, o 09:41
Model Lexusa: is200
Skąd:: PCE
Kontakt:

Re: błedy Elm

Post autor: j0hnDEER »

"Mówił ze na tych valtekach się tego silnika nie wyreguluje. zaproponował wtryski hana2000 lub baraccudy"

miałem to samo , chodziło na hanach ( już nie pamietam jakich )jak traktor i za cholere nie dało sie skalibrować no i o 50% mniej mocy - wymieniłem na baraccudy i jak ręką odjął

prawdziwego fachowca można poznać po wyglądzie instalacji. U mnie gdyby nie parownik mało kto może stwierdzić że jest LPG
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: błedy Elm

Post autor: owczar »

Jak gazownik nie potrafi dobrać wtryskiwacza do mocy i nie kieruje się rozsądkiem to potem takie efekty. Gdyby były dobrane odpowiednie hany to silnik też byś działał jak należy.
Awatar użytkownika
kupiec1985
Lex Driver
Posty: 533
Rejestracja: 22 lip 2013, o 12:11
Model Lexusa: IS200 SC
Skąd:: Karlino
Lokalizacja: Karlino
Kontakt:

Re: błedy Elm

Post autor: kupiec1985 »

owczar pisze:Jak gazownik nie potrafi dobrać wtryskiwacza do mocy i nie kieruje się rozsądkiem to potem takie efekty. Gdyby były dobrane odpowiednie hany to silnik też byś działał jak należy.
Święta racja

Dobrał Hany2000 zrobił porządek pod maską upakował je pod obudowa filtra zestroił i jeździ jak szalony bez check engine (spalanie LPG 10-15l zależy od stylu jazdy)
zawór w bormechu poprawił i wchodzi nominalne 80% ( pierwsze tankowanie 47l na but 55l ),
Auto się odmuliło i jazda na LPG stała się przyjemnością .
Jeszcze planujemy zrobić korekty na trasie
i z związku z tym mam pytanie , czy przed tymi korektami odłączyć aku żeby zresetować kompa czy normalnie jechać tak jak teraz jeżdżę ??
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: błedy Elm

Post autor: owczar »

Nie musisz nic resetować. Ale zanim przełączysz się na gaz, to zrób kilkanaście km na PB żeby korekty ustawiły się do mapy PB. Potem dopiero zbierz mapę PB.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość