P/S czerwona lampka

Problemy oraz informacje na temat użytkowania instalacji LPG
ODPOWIEDZ
juchas13
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 9 lis 2021, o 00:46
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Marki
Kontakt:

P/S czerwona lampka

Post autor: juchas13 »

Cześć. GS430 2005 rok.
Od jakiegoś czasu (2 tygodnie) włącza mi się czerwona lampka P/S ( system wspomagania - Power Steering).
Najczęściej podczas silnego drgania - wybój/dziura/przejazd przez tory itd.
Napisałem najczęściej bo czasami włącza się podczas normalnej jazdy.
Są dwie sytuacje:
1. Zapala się tylko lampka P/S - jadę dalej i lampka gaśnie ( nie ma żadnych innych objawów)
2. Zapala się lampka P/S oraz na żółto lampka kontroli trakcji oraz żółta lampka szczęk hamulcowych - objawy: zanik wspomagania kierownicy.
Muszę się wtedy zatrzymać, wyłączyć silnik i ponownie włączyć. Problem znika do następnego razu.
Częstotliwość 2-3 razy na krótkich odcinkach ( około 20 km). W trasie co 100 km około. Nie ma reguły.
Byłem u mechanika - powiedział że to maglownica i mogą nie łączyć kostki. Rozebrał, nasmarował i złożył.
Problem nie zniknął.
Na youtubie znalazłem filmik, że to sterownik który znajduje się pod akumulatorem.
Zastanawiam się co mogło się stać, że sterownik zaczął czasami nie łączyć.
Samochód mam od 2 miesięcy. Dopiero się go uczę. Może ktoś z forumowiczów miał podobny problem.
pzdr - juchas
Nie mam szczęścia do odpowiedzi bo chyba nikt nie maiła takiego przypadku.
Uzupełnienie wątku.
Przed zdarzeniem z kontrolką samochód był u mechanika z uszczelnieniem wałków zaworowych (?). Były zdejmowane pokrywy głowicy.
Również był wyjęty akumulator na 2 dni. Może to jest przyczyną i trzeba zrobić kalibrację ?
Pytałem sie tego mechanika który robił mi wałki zaworowe, ale powiedział że to nie ma żadnego znaczenia.
Niemniej usterka zaczęła występować po odbiorze samochodu.
pzdr. juchas

Cześć. Zamykam temat.
Dla zainteresowanych informacja.
Mechanik u którego robiłem uszczelnianie wałków rozrządu - zostawiłem również mojego GS-a na opinię na temat błędu P/S.
Stwierdził, ze na 99,5% maglownica. Nowa około 14500. Uzywana z wymianą 3000 plus dojazd około 350km.
Ponieważ obok siebie mam mechanika co robi Japończyki umówiłem się z nim na diagnostykę.
No i znalazł - Przy sprawdzaniu wiązki sterownik-maglownica wszystko było ok, ale przy zakładaniu sterownika na miejsce (znajduje się pod akumulatorem)
,,odpiął,, mu się jeden przewód który był luźny. Jak się okazało to właśnie on na podskokach samochodu zrywał połączenie.
Tak na marginesie - ten sam błąd - czyli nie łączenie przewodu w tej wiązce - znalazłem na forach USA.
Koleś pokazywał jak to naprawiał.
Zaoszczędziłem 3000 co najmniej i jeszcze trochę bo problem by nie zniknął.
JanWolsik
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 18 gru 2022, o 18:30
Model Lexusa: IS
Skąd:: Katowice
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: P/S czerwona lampka

Post autor: JanWolsik »

Wygląda na to, że twoje auto ma problemy z układem wspomagania kierownicy. Włączenie się czerwonej lampki P/S oraz zanik wspomagania kierownicy to objawy, które mogą być spowodowane uszkodzeniem maglownicy lub sterownika układu wspomagania. Warto skonsultować się z mechanikiem, który ma doświadczenie w naprawie układu wspomagania kierownicy i jest w stanie dokładnie zdiagnozować przyczynę problemu. Jeśli maglownica faktycznie jest uszkodzona, to konieczna będzie jej wymiana. W przypadku uszkodzenia sterownika, konieczne może być zresetowanie go lub wymiana na nowy. Warto również sprawdzić, czy nie ma innych uszkodzeń lub usterek, które mogą być przyczyną problemów z układem wspomagania kierownicy. jak kolorować
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość