Lexus gs 430 mk3

Problemy oraz informacje na temat użytkowania instalacji LPG
ODPOWIEDZ
Jazikowski
Lex user
Posty: 69
Rejestracja: 10 gru 2018, o 02:16
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Siedlce
Kontakt:

Lexus gs 430 mk3

Post autor: Jazikowski »

Witam,
Zakupiłem niedawno Lexusa gs430 mk3, samochód jest z instalacją gazowa i jest z nią mały problem mianowicie podczas wciśnięciu pedał gazu do końca przy około 5tys juz na pierwszym biegu rozlacza mi gaz który zaraz ponownie moge załączyć, normalna jazda do 4 tys nie sprawia żadnych problemów nic nie rozlacza samochód chodzi dobrze na gazie jak i na benzynie wiecie co może byc przyczyna rozlaczania gazu przy wkrecaniu silnik na wysokie obroty?
Marchol
Lex Driver
Posty: 515
Rejestracja: 22 sie 2011, o 23:02
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Ruda Śląska
Kontakt:

Lexus gs 430 mk3

Post autor: Marchol »

Źle dobrana instalacja, zbyt mała wydajność do mocy pojazdu. Zła jej regulacja, albo takie ustawienia w komputerze instalacji żeby się przełączała powyżej jakiś obrotów dla bezpieczeństwa silnika. Na Twoim miejscu poszukałbym jakiegoś dobrego gazownika żeby sprawdził czy instalacja jest zrobiona zgodnie z sztuką.

Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony 8 maja 2019, o 17:56 przez Marchol, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
cooper69
Lex user
Posty: 229
Rejestracja: 16 cze 2018, o 15:49
Model Lexusa: GS 300 Prestige LPG Prins 2008
Skąd:: 3City
Kontakt:

Re: Lexus gs 430 mk3

Post autor: cooper69 »

Zgadzam się z Marchol - instalacja nie do tego auta (za mało wydajna).
Miało być taniej (pewnie głównie dla montującego - tzw. większa przycinka), a wyszło jak zawsze.
Jazikowski
Lex user
Posty: 69
Rejestracja: 10 gru 2018, o 02:16
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Siedlce
Kontakt:

Re: Lexus gs 430 mk3

Post autor: Jazikowski »

Czytałem trochę na ten temat i przyczyna może właśnie leżeć w źle dobranej instalacji np mało wydajnosciowym parowniku ale umówiłem się już do gazownika na sobotę podepnie pod kompa i może uda się coś więcej ustalic, dzięki za odpowiedź pozdrawiam :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość