[gs300] Instalacja LPG w lexusie gs 300 I gen

Problemy oraz informacje na temat użytkowania instalacji LPG
Awatar użytkownika
uho50
Lex user
Posty: 85
Rejestracja: 23 paź 2010, o 00:19
Model Lexusa: Gs 300
Skąd:: warszwa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [gs300] Instalacja LPG w lexusie gs 300 I gen

Post autor: uho50 »

Powiem tak dokładnie nie wiem która jest to generacja:( na pewno jest reduktor i ze nie jest to sekwencja (jestem laikiem w tej kwestii ) jak byłem na wymianie filtra gazu. Osoba ktora się tym zajmuje proponowała mi zmiane instalacji ale przyznam szczerze że nie wiedziałem jakie beda płyneły z tego kożyści i jakoś wstrzymałem sie z decyzja na temat zmiany. Zreszta jeszcze wtedy nie byłem tak zakochany w tym aucie jak jestem teraz:)dlatego chce to poprawić.
Drugie oko w mojej głowie
:LEXUS: :LEXUS: :LEXUS: :LEXUS: :LEXUS: :LEXUS:
Awatar użytkownika
uho50
Lex user
Posty: 85
Rejestracja: 23 paź 2010, o 00:19
Model Lexusa: Gs 300
Skąd:: warszwa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [gs300] Instalacja LPG w lexusie gs 300 I gen

Post autor: uho50 »

jest to jakas podstawowa instalacja z reduktorem.w środe bede wszystko wiedział jak odwiedze gazownika:)
Drugie oko w mojej głowie
:LEXUS: :LEXUS: :LEXUS: :LEXUS: :LEXUS: :LEXUS:
Awatar użytkownika
konik_80
Lex Driver
Posty: 426
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:13
Model Lexusa: kiedyś IS200 obecnie Avensis T25
Skąd:: Szkocja
Lokalizacja: Szkocja / Stargard Szczec
Kontakt:

Re: [gs300] Instalacja LPG w lexusie gs 300 I gen

Post autor: konik_80 »

Skoro nie sekwencja to podciśnieniówka zapewne na mikserze. Falowanie obrotów jest spowodowane zbyt bogatą mieszanką - reguluje się ją najczęściej największą śrubą na reduktorze.
Gazownik zapewne proponował zmianę na sekwencję - zalety tego są takie, że nie ma blokady na dolocie w postaci miksera a co za tym idzie nie ma spadków mocy.
Dobrze zestrojony komputer LPG dba o zgodność mieszanki gazu z mieszanką benzyny, dodatkowo najczęściej zmniejsza się zużycie gazu. Na koniec zapomina się o jakimkolwiek przełączaniu gaz/benzyna wszystko dzieje się automatycznie - generalnie same plusy z sekwencji - jedyne minusy to wyższa cena niż w przypadku instalacji podciśnieniowych i więcej elementów do zepsucia się ;) Na szczęście komponenty nie są drogie.
Awatar użytkownika
uho50
Lex user
Posty: 85
Rejestracja: 23 paź 2010, o 00:19
Model Lexusa: Gs 300
Skąd:: warszwa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [gs300] Instalacja LPG w lexusie gs 300 I gen

Post autor: uho50 »

wiesz co jeśli chodzi o przełączenie gaz/benzyna to dzieje sie to automaycznie i nie musze nic robić w tej kwestii. A jest szansa ze reduktor mógł sie popsuć. Czym mogłoby się to objawiać???
Drugie oko w mojej głowie
:LEXUS: :LEXUS: :LEXUS: :LEXUS: :LEXUS: :LEXUS:
Awatar użytkownika
konik_80
Lex Driver
Posty: 426
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:13
Model Lexusa: kiedyś IS200 obecnie Avensis T25
Skąd:: Szkocja
Lokalizacja: Szkocja / Stargard Szczec
Kontakt:

Re: [gs300] Instalacja LPG w lexusie gs 300 I gen

Post autor: konik_80 »

No to jeśli nie masz sekwencji a przełącza się automatycznie to masz zapewne 3genenerację czyli deczko unowocześnioną 2gen. Co do reduktora to ciężko określić, że się popsuł bo jest to tak proste ustrojstwo, że nie bardzo jest tam się co popsuć ;) ALE mógł się zużyć. W instalacjach podciśnieniowych reduktory mają 3 komory - w ostatniej największej jest membrana którą co parę lat się wymienia, dodatkowo powinno się co najmniej raz w roku z tych reduktorów spuszczać tzw mazat, który obkleja właśnie tą membranę.
Dowiedz się dokładnie jaki masz reduktor - gdzieś na nim powinna być naklejka bądź powinno być wygrawerowane jaki to reduktor - jak nic nie znajdziesz zrób fotkę reduktora i wklej tutaj to postaram się dowiedzieć co to za model. Do reduktorów można kupić zestawy naprawcze za około 50zł (choćby na allegro lub w hurtowni Megapol).
Ewentualnie mając te informacje jedź do rozgarniętego gazownika.
Awatar użytkownika
uho50
Lex user
Posty: 85
Rejestracja: 23 paź 2010, o 00:19
Model Lexusa: Gs 300
Skąd:: warszwa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [gs300] Instalacja LPG w lexusie gs 300 I gen

Post autor: uho50 »

Witaj
Przepraszam ze tak późno ale jakoś ostatnio mam strasznie dużo pracy i nie mam za dużo czasu na czytanie Forum. Wracając do tematu instalacji- oddałem samochód do gazownika(żeby nic nie zepsuć do końca) i wyregulował mi całą instalacje, problem znikł :)w trakcie rozmowy z mechanikiem właśnie na temat tej instalacji, zaproponował mi wymiane. Gdyż jak się okazało, reduktor nie jest przeznaczony dla tego auta,był przeznaczony dla auta z mniejsza moca silnika, z racji tego ze propozycja była kuszaca zastanawiałem sie krótko. Teraz mam sekwencje i mam nadzieje ze bedzie dobrze się spisywała. Choc zrobiłem dopiero 40mil wiec cieżko stwierdzić czy bedzie dobrze się spisywać.
Drugie oko w mojej głowie
:LEXUS: :LEXUS: :LEXUS: :LEXUS: :LEXUS: :LEXUS:
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [gs300] Instalacja LPG w lexusie gs 300 I gen

Post autor: tomekb »

na pewno odczujesz pozytywna roznice itylko dobrze trzeba wysterowac go w probie drogowej
Awatar użytkownika
uho50
Lex user
Posty: 85
Rejestracja: 23 paź 2010, o 00:19
Model Lexusa: Gs 300
Skąd:: warszwa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [gs300] Instalacja LPG w lexusie gs 300 I gen

Post autor: uho50 »

Witam

Ma ktoś pomysł na jakiego rodzaju sterownik wymienić to w załączniku. Nie wytrzymał i wysiadł.
Teraz jest problem bo trzeba wymienić na coś innego.... tylko nie wiem na co a jak pojadę
do gazownika to wymyśli jakieś cuda.

Proszę o pomoc :ireful3:
Załączniki
sterownik.JPG
sterownik.JPG (45.1 KiB) Przejrzano 7084 razy
Drugie oko w mojej głowie
:LEXUS: :LEXUS: :LEXUS: :LEXUS: :LEXUS: :LEXUS:
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [gs300] Instalacja LPG w lexusie gs 300 I gen

Post autor: tomekb »

Ja bym wymienił na taki sam
Awatar użytkownika
nockaut85
Lex user
Posty: 58
Rejestracja: 21 gru 2014, o 12:59
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Londyn
Kontakt:

Re: [gs300] Instalacja LPG w lexusie gs 300 I gen

Post autor: nockaut85 »

Kolego powiedz czy to się działo juz w momencie kiedy kupiłeś auto czy z czasem..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość