Instalacja LPG do IS200 MK1

Wszystkie inne dyskusje na temat LPG
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: Instalacja LPG do IS200 MK1

Post autor: Yarecki »

Po co komu zenit to raz, dwa po co komu pro obd w IS200 który nie lata po CAN itd. itd...
Znów wałkowanie jaki zestaw, zestaw zestawem, najważniejsza w tym wszystkim jest jakość usługi, sama konwersja oraz strojenie.
A tu nadal będzie byle taniej ale zestaw dobry - co z tego jak nie działa jak powinien echhh bo będzie tylko typowa wrzutka pod maskę bez właściwego strojenia.
Awatar użytkownika
DanLexus
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 15 sie 2014, o 21:16
Model Lexusa: SC300
Skąd:: Tarnów
Kontakt:

Re: Instalacja LPG do IS200 MK1

Post autor: DanLexus »

Ile masz do SebastianaS? 60-70 km? To jest daleko??? Jeśli montaż i regulacja będzie zrobiona zgodnie ze sztuką (a u niego powinno tak być), to nie będziesz musiał do niego więcej się wybierać (jedynie po przejechaniu 1000-2000 km od montażu na standardowy przegląd).
Ja zrobiłem 160 km z Tarnowa do Bolęcina (do Damiana Piekarczyka) i gdybym dziś montował LPG do kolejnego samochodu to znów bym się do niego wybrał. Jedynym minusem są u niego terminy (2-3 miesiące).
Na twoim miejscu albo poczekałbym na DamianaP albo wybrał się do SebastianaS.
Tak jak zauważył Yarecki nie ma sensu zastanawiać się co będzie założone pod maskę tylko kto to zrobi. Odpowiednia osoba dobierze właściwe elementy instalacji do twojego samochodu za ciebie :ok:
Supras are just a hatchback SC300
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: Instalacja LPG do IS200 MK1

Post autor: Yarecki »

DanLexus pisze:Ile masz do SebastianaS? 60-70 km? To jest daleko??? Jeśli montaż i regulacja będzie zrobiona zgodnie ze sztuką (a u niego powinno tak być), to nie będziesz musiał do niego więcej się wybierać (jedynie po przejechaniu 1000-2000 km od montażu na standardowy przegląd).
Ja zrobiłem 160 km z Tarnowa do Bolęcina (do Damiana Piekarczyka) i gdybym dziś montował LPG do kolejnego samochodu to znów bym się do niego wybrał. Jedynym minusem są u niego terminy (2-3 miesiące).
Na twoim miejscu albo poczekałbym na DamianaP albo wybrał się do SebastianaS.
Tak jak zauważył Yarecki nie ma sensu zastanawiać się co będzie założone pod maskę tylko kto to zrobi. Odpowiednia osoba dobierze właściwe elementy instalacji do twojego samochodu za ciebie :ok:
Zdecydowanie wybrałbym Damiana, Sebcio jak to sebcio, z estetyka nie ma nic wspólnego a i kilka drutów od niego sam poprawiałem więc szalu nie ma.
dizorak
Lex user
Posty: 112
Rejestracja: 7 mar 2016, o 08:46
Model Lexusa: is200
Skąd:: Jaworzno
Kontakt:

Post autor: dizorak »

Wiadomo, ale problem ze trosze krucho u mnie z czasem...
Awatar użytkownika
kupiec1985
Lex Driver
Posty: 533
Rejestracja: 22 lip 2013, o 12:11
Model Lexusa: IS200 SC
Skąd:: Karlino
Lokalizacja: Karlino
Kontakt:

Re:

Post autor: kupiec1985 »

dizorak pisze:Wiadomo, ale problem ze trosze krucho u mnie z czasem...
lepiej teraz spróbuj znaleźć czas bo znając realia i problemy z lpg będziesz go potrzebował dużo więcej później jak ktoś Ci instalkę wrzuci a nie zamontuje i do tego ten nerwy nikomu nie potrzebne ,
a co do reduktora to silvera osobiście nie polecam u mnie po około 25k km już przepuszcza , choć zestaw naprawczy kosztuje tylko 48pln, ale roboty trochę z tym jest
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: Re:

Post autor: Yarecki »

kupiec1985 pisze:
dizorak pisze:Wiadomo, ale problem ze trosze krucho u mnie z czasem...
lepiej teraz spróbuj znaleźć czas bo znając realia i problemy z lpg będziesz go potrzebował dużo więcej później jak ktoś Ci instalkę wrzuci a nie zamontuje i do tego ten nerwy nikomu nie potrzebne ,
a co do reduktora to silvera osobiście nie polecam u mnie po około 25k km już przepuszcza , choć zestaw naprawczy kosztuje tylko 48pln, ale roboty trochę z tym jest
Co On niby przepuszcza?
Awatar użytkownika
kupiec1985
Lex Driver
Posty: 533
Rejestracja: 22 lip 2013, o 12:11
Model Lexusa: IS200 SC
Skąd:: Karlino
Lokalizacja: Karlino
Kontakt:

Re: Re:

Post autor: kupiec1985 »

Yarecki pisze:Co On niby przepuszcza?
w tym temacie jest napisane o co chodzi : http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=1 ... 0&start=20
dizorak
Lex user
Posty: 112
Rejestracja: 7 mar 2016, o 08:46
Model Lexusa: is200
Skąd:: Jaworzno
Kontakt:

Instalacja LPG do IS200 MK1

Post autor: dizorak »

kupiec1985 pisze:
dizorak pisze:Wiadomo, ale problem ze trosze krucho u mnie z czasem...
lepiej teraz spróbuj znaleźć czas bo znając realia i problemy z lpg będziesz go potrzebował dużo więcej później jak ktoś Ci instalkę wrzuci a nie zamontuje i do tego ten nerwy nikomu nie potrzebne ,
a co do reduktora to silvera osobiście nie polecam u mnie po około 25k km już przepuszcza , choć zestaw naprawczy kosztuje tylko 48pln, ale roboty trochę z tym jest
Nie ma takiej znów tragedii :) miałem poprzednio MB C180 i Astrę G z LPG zakładane nie wiadomo gdzie i przez kogo bo już z LPG kupilem, Szczerze powiem, że lałem i jeździłem :)
dizorak
Lex user
Posty: 112
Rejestracja: 7 mar 2016, o 08:46
Model Lexusa: is200
Skąd:: Jaworzno
Kontakt:

Post autor: dizorak »

Co dalej nie zmienia faktu, że czekam na wiadomość z Bolęcina czy jakieś miejsce się zwolniło
Zapatrzony
Lex user
Posty: 22
Rejestracja: 23 sty 2016, o 19:20
Model Lexusa: RX
Skąd:: Radom
Kontakt:

Re: Instalacja LPG do IS200 MK1

Post autor: Zapatrzony »

dizorak pisze:
kupiec1985 pisze:
dizorak pisze:Wiadomo, ale problem ze trosze krucho u mnie z czasem...
lepiej teraz spróbuj znaleźć czas bo znając realia i problemy z lpg będziesz go potrzebował dużo więcej później jak ktoś Ci instalkę wrzuci a nie zamontuje i do tego ten nerwy nikomu nie potrzebne ,
a co do reduktora to silvera osobiście nie polecam u mnie po około 25k km już przepuszcza , choć zestaw naprawczy kosztuje tylko 48pln, ale roboty trochę z tym jest
Nie ma takiej znów tragedii :) miałem poprzednio MB C180 i Astrę G z LPG zakładane nie wiadomo gdzie i przez kogo bo już z LPG kupilem, Szczerze powiem, że lałem i jeździłem :)
Ja bym akurat z używką nie kupił, ALE co to za peany w stronę montażysty, żeby czekać 2-3 m-ce na założenie instalacji. To żadne dobro reglamentowane. Jak w brud tych instalacji. Z tego "brudu" wystarczy nie iść do druciarza, a do rzetelnego warsztatu. A rzetelny warsztat to nie jedynie ten, do którego trzeba stać (2-3 m-ce) w kolejce. Chyba, że ktoś lubi takie PRL-owskie zwyczaje. Dobry warsztat to taki, którego montaż pozwoli pamiętać o dodatkowym systemie w samochodzie przy okazji przeglądu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wolne rozmówki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość