[IS 200] Spalanie /Benzyna /LPG

Wszystkie inne dyskusje na temat LPG
Awatar użytkownika
rleon
Lex user
Posty: 34
Rejestracja: 7 maja 2014, o 16:34
Model Lexusa: IS300 SC
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 200] Spalanie /Benzyna /LPG

Post autor: rleon »

jak tak czytam o spalaniu waszych aut to nie jestem pewien czy coś mam zwalone czy jeździć niepotrafię :)
po kilku kilejnych testach spalanie mam tak:
miasto - 17-20 L
trasa spokojnie 14-15 L
autostrada 140-160 15 L

lub inaczej po kilku tankowaniach podczas jazdy tylko autostradą 140-160 na zbiorniku robie max 270 km (ok 40 litrów)
w mieście ok 250 km
spokojna trasa tak (90-120 km/h) ok 300 km na zbiorniku.

Instalacja AG System
nowe swiece w atmtym tygodniu wymienione (przed wymiana tak samo było)
filtr ma miesiąc

niby jeździ normalnie nic ne zauważyłem żeby go bolało, no zamulony do 3 tys obr ale to chyba norma,
katallizatory opukane nic nie wskazuje na ich zapchanie ale pewności nie mam poza opinią tłumukarza.

Jakieś sugestie ?
Awatar użytkownika
mikrus
Lex Driver
Posty: 525
Rejestracja: 6 mar 2012, o 12:05
Model Lexusa: GS430 mkII
Skąd:: ok. Poznań
Kontakt:

Re: [IS 200] Spalanie /Benzyna /LPG

Post autor: mikrus »

Twoje spalanie jednak jest bardzo wysokie jak na moje oko. Na trasie przy spokojnej powinien spalić 10l LPG no chyba, że gwałtownie hamujesz a później przyspieszasz? miasto jak zobaczyłem, że do 20l to mi się włosy zjeżyły. A jak wygląda spalanie na samej benzynie?
Pozdrawiam
Mikołaj
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 200] Spalanie /Benzyna /LPG

Post autor: Dawid0ss »

Na oko to wiesz ;-)

Ciężko porównywać spalanie w mieście. bo wszystko zależy od miasta. W Płocku miałem spalanie rzędu 12 litrów, a w Wawie dochodziło do 15 litrów. Tutaj jednak się bardzo dużo stoi i tylko podjeżdża na jedynce i dwójce (przeklęte miasto hehe). Do pracy 6 km jadę 20-30 minut (zdarza się i 50 min hehe), a w nocy gdy już jest pusto to tylko 7 minut :-D

Rleon, prawda jest taka, że z tym spalaniem w mieście to do końca nie sugeruj się tym, co piszą inni. Praktycznie nikt nie liczy benzyny, którą auto przepali, zanim się nagrzeje. Jak u kogoś dłużej się nagrzewa i weźmie więcej beny, to wyjdzie mu "pozornie" niższe spalanie LPG.

U mnie w mieście spalanie przedstawia się następująco

Przed turbo 1-1,5 litra PB95 + 15 litrów LPG
Po turbo 1-1,5 litra PB98 + 17 LPG (i jeszcze jest w fazie testów)

Eco-driving'u to ja nie stosuję i mnóstwo czasu stoję w korkach. Wnioski należą do Ciebie.

Za to spalanie w trasie jest już dobrym wyznacznikiem, gdyż tutaj na 100 km auto bierze tylko LPG. Według mnie Twoje jest rzeczywiście za wysokie. Zgadzam się z przedmówcą. Przy spokojnej jeździe 100-110 auto powinno spalić około 10 litrów LPG.

Pzdr
Awatar użytkownika
rleon
Lex user
Posty: 34
Rejestracja: 7 maja 2014, o 16:34
Model Lexusa: IS300 SC
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

[IS 200] Spalanie /Benzyna /LPG

Post autor: rleon »

No właśnie miasto jak miasto Warszawa pochłania masę litrów paliwa w kosmos. Ale po ostatniej trasie gdzie przy wcale nie dużej prędkości jadąc tylko po autostradzie potwierdziło 3 razy wynik ok 270 km na 40 l lpg
Gazownik odwiedziny przy okazji wymiany w zeszłym tygodniu jednego wtryskiwaczy gazu. Mówi ze wszystko jest ok a i w tych instalkach nie ma opcji jakiejkolwiek regulacji.
Na benzynie oczywiście za wiele nie jeżdzę :) ale raczej tez jakoś o spalaniu 10 l to mogę pomarzyć. Bliżej mu 15 niż 10 :)
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 200] Spalanie /Benzyna /LPG

Post autor: carsik »

jest kilka sprawa które mają wpływ na zużycie gazu, jedną z nich jest sama instalacja i jak jest skopana to najlepsze strojenie nie pomoże
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
simluc
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 2 paź 2013, o 23:53
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: [IS 200] Spalanie /Benzyna /LPG

Post autor: simluc »

Szczecin Wieluń - tam i z powrotem- 918km , 78,31l , z czego 63 litry to lotos 98 dynamic, 4 osoby, na S3 140km/h (w sumie 200km) - srednio wyszlo 8,53l - niezle ...?

[sportcross]
Nowakman85
Lex user
Posty: 49
Rejestracja: 1 wrz 2013, o 19:39
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: [IS 200] Spalanie /Benzyna /LPG

Post autor: Nowakman85 »

hmm może z innej beczki jeśli chodzi o lpg i jego spalanie względem stacji paliw:) czyli na jakich stacjach tankujecie gaz i na których dobrze wychodzi on względem jakość cena?? ja mogę tylko powiedzieć iż tankowałem na Orlenie,BP,Shellu,Lukoilu i raz na D@D z czego zdecydowanie na 1 miejscu jest Orlen lub Bliska wiadomo jeden diabeł a na samym dole D@D pózniej trochę lepiej ale ogólnie słaba jakość BP a znowu Shell wysoka cena a jakość Orlenowska bo i pewnie jeden i ten sam gaz
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: [IS 200] Spalanie /Benzyna /LPG

Post autor: Yarecki »

Nowakman85 pisze:hmm może z innej beczki jeśli chodzi o lpg i jego spalanie względem stacji paliw:) czyli na jakich stacjach tankujecie gaz i na których dobrze wychodzi on względem jakość cena?? ja mogę tylko powiedzieć iż tankowałem na Orlenie,BP,Shellu,Lukoilu i raz na D@D z czego zdecydowanie na 1 miejscu jest Orlen lub Bliska wiadomo jeden diabeł a na samym dole D@D pózniej trochę lepiej ale ogólnie słaba jakość BP a znowu Shell wysoka cena a jakość Orlenowska bo i pewnie jeden i ten sam gaz
Nie przesadzałbym, gdyż na dobrej instalacji, poprawnie wystrojonej różnicy jest nie do zauważenia, chyba, że w warunkach laboratoryjnych - jakość jest bardzo wyrównana dokładnie tak jak z noPB.
Awatar użytkownika
KowaLazer
Lex Driver
Posty: 382
Rejestracja: 22 gru 2013, o 15:37
Model Lexusa: is200
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: [IS 200] Spalanie /Benzyna /LPG

Post autor: KowaLazer »

Jakieś 2 miesiące temu zrobiłem trasę 300km (Łódź-Lublin) za 85 PLN, czyli 100 km wyniosło mnie około 28 PLN, czyli spalanie miałem w granicach 10l(LPG)/100 km
W mieście spalanie LPG około 14l
PS.Mam wrażenie, że niżej nie zejdę w trasie, nie mówiąc o mieście :)
medyss
Lex Driver
Posty: 510
Rejestracja: 17 lis 2013, o 17:11
Model Lexusa: IS 200 Classic
Skąd:: mazowsze
Kontakt:

Re: [IS 200] Spalanie /Benzyna /LPG

Post autor: medyss »

Trochę odkopie temat żeby się pochwalić :biggrin2:

Spalanie LPG trasa 10,6l
-miasto pewnie z 13l dokładnie nie wiem bo wyjeździłem dopiero 3 zbiorniki :D
Pb95 najmniej 7.5 trasa
-miasto i krótkie odcinki 10-11l

Ogólnie jestem zaskoczony spalaniem LPG, bo na pełnym zbiorniku 42l zrobiłem 395km :O Teraz w drodze powrotnej trochę pognałem i po tankowaniu na trasie zrobiłem 140km i dwie kropki zniknęły ze wskaźnika :scratch:

Takie pytanie, ufać tym STAG'owskim wskaźnikom czy nie? Bo na czerwonej kropce jeździłem i jeździłem jeszcze aż ze strachu zatankowałem :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wolne rozmówki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość