Dwa pytania Gs 430 mk3

Wszystkie inne dyskusje na temat LPG
lexus 430 v8
Lex user
Posty: 109
Rejestracja: 21 mar 2016, o 16:31
Model Lexusa: lexus gs 430
Skąd:: HANNOVER

Dwa pytania Gs 430 mk3

Post autor: lexus 430 v8 »

Hey zastanawiaja mnie dwie rzeczy w moim gs 430 3 generacji, czyli tam gdzie sa zegary prędkosciomierza niżej pokazuje przebieg auta i w tym miejscu można coś jeszcze ustawiać poprzez klapke tam gdzie sa dodatkowe przyciski po lewej stronie co wyskakuje no i tam jest kilka opcji " Normal" "Auto" i potem 1 , 2 ,3 , 4 bodajże co tym sie ustawia i jak ? ? Druga sprawa czy po odpaleniu auta zimnego te v8 maja na ssaniu 1400 obrotów/m ? oczywiscie po chwili sie normuje no ale wysoko na poczatku są. Z góry Dzieki za odpowiedzi :)
Awatar użytkownika
piasek1985
Lex user
Posty: 221
Rejestracja: 28 mar 2016, o 13:21
Model Lexusa: LS430
Skąd:: UK - Surrey
Lokalizacja: Surrey UK
Kontakt:

Post autor: piasek1985 »

Moge Ci odpowiedzieć na drugie pytanie że owszem póki auto jest na luzie i zimne to ma dosyć wysokie obroty.
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: Dwa pytania Gs 430 mk3

Post autor: LinkPL »

Tam masz tylko tryby podświetlania ... nic po za tym ..

Link
How far We can go ...
Awatar użytkownika
Adolvo
Lex user
Posty: 239
Rejestracja: 10 wrz 2014, o 07:51
Model Lexusa: LS460
Skąd:: mazowieckie
Kontakt:

Re: Dwa pytania Gs 430 mk3

Post autor: Adolvo »

lexus 430 v8 pisze:czyli tam gdzie sa zegary prędkosciomierza niżej pokazuje przebieg auta i w tym miejscu można coś jeszcze ustawiać poprzez klapke tam gdzie sa dodatkowe przyciski po lewej stronie co wyskakuje no i tam jest kilka opcji " Normal" "Auto" i potem 1 , 2 ,3 , 4 bodajże co tym sie ustawia i jak ? ?
wg instrukcji jest to przyciemnianie szyby, która osłania wskaźniki..

AUTO - "Norm, Lo, Hi" - stopień przyciemnienia szyby osłonowej wskaźników jest regulowany automatycznie
odpowiednio do intensywności oświetlenia światłem słonecznym
MANUAL 1,2,3,4 - Stały stopień przyciemnienia szyby
Wartości od Norm do Hi i 1 do 4 określają odpowiednio zakres oraz stopień przyciemnienia
Obrazek
Awatar użytkownika
voodoo84
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 22 maja 2011, o 10:53
Model Lexusa: GS430 mkIII
Skąd:: Lublin
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Dwa pytania Gs 430 mk3

Post autor: voodoo84 »

Podłącze się pod temat, bo też mam pytania odnośnie ww auta.
1. Czy jest możliwość automatycznego uruchamiania świateł tzn. nie z czujnika zmierzchu ale od razu po zapłonie, czyli dostosowanie do naszych przepisów.
2. Denerwuje mnie monit o niskim poziomie płynu do spryskiwaczy, poza wskaźnikiem trójkąta, co 5 - 10 mam piknięcie. Trochę to irytujące, czy można jakoś potwierdzić, skoro już wiem o brakach płynu ale nie po drodze mi na stację.
3. Jak działa automatyczne uruchamianie wewnętrznego obiegu powierza nawiewu, tzn. są trzy opcje - wew. / zew. i auto. Po wyborze auto zapalają się diody przy auto i wew. i tak już zostają. Od czego zależy przełączanie wew/zew obieg powietrza.
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: Dwa pytania Gs 430 mk3

Post autor: LinkPL »

1. jest taka możliwość, jak założysz sobie zewnętrzny modół, który będzie je uruchamiał ...
2. jedyny sposób na zgaszenie tych lampek, to dolanie płynu ... teraz w każdym samochodzie tak jest ...
3. Automatyczne ... czyli jeśli np w zimę to uruchomisz to szybciej będzie Ci się nagrzewał samochód. W lato lepiej będzie działała klima na wewnętrzym obiegu ...

Pozdrawiam
Link
How far We can go ...
bunny54
Lex user
Posty: 296
Rejestracja: 25 lip 2014, o 23:27
Model Lexusa: GS300 2002r.
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Dwa pytania Gs 430 mk3

Post autor: bunny54 »

3. w mkII działa to następująco - klima na auto i wtedy w zależności od stopnia zasmrodzenia otoczenia sam przełącza się na obieg zew lub wew. pewnie w mkIII jest podobnie. ale klima musi być na auto.
lukasz-h
Lex user
Posty: 54
Rejestracja: 28 sie 2014, o 08:53
Model Lexusa: GS300 MK II
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Dwa pytania Gs 430 mk3

Post autor: lukasz-h »

3. W GS II jest czujnik CO i na tej podstawie przełączany jest obieg na wewnętrzny, myślę że w GS III jest tak samo.
Awatar użytkownika
voodoo84
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 22 maja 2011, o 10:53
Model Lexusa: GS430 mkIII
Skąd:: Lublin
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Dwa pytania Gs 430 mk3

Post autor: voodoo84 »

Dziękuję Wam za wyjaśnienie. Ze światłami i dolewaniem płynu będę mógł żyć ale drążę temat czujnika CO. Faktycznie po ustawieniu klimy na auto, przełącza się między zew a wew obiegiem, np. jak się zatrzymam uruchamia się wewnętrzny obieg. Ale po ustawienia na auto na panelu obsługi nawiewu od razu przełącza się na wew i tak zostaje. Może mam niesprawny czujnik CO, ktoś wie gdzie go szukać?
Awatar użytkownika
piasek1985
Lex user
Posty: 221
Rejestracja: 28 mar 2016, o 13:21
Model Lexusa: LS430
Skąd:: UK - Surrey
Lokalizacja: Surrey UK
Kontakt:

Post autor: piasek1985 »

Ja zauwazylem u siebie ze jak w aucie jest bardzo cieplo lub zimno to napierw przez jakis czas jest na obiegu wewnętrznym, pozniej wlacza sie zewnetrzny i tak zostaje az do czasu kiedy stane za jakims autem. Czulosc czujnika mozesz ustawic sobie w Techstream.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wolne rozmówki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość