[LS430] Spalanie LPG

Wszystkie inne dyskusje na temat LPG
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: [LS430] Spalanie LPG

Post autor: maniek_ls400 »

Yarecki pisze:Maniek_Ls400 mam prośbę, z całym szacunkiem nie wypowiadaj się na temat na który nie masz wiedzy z pozycji "wszech znawcy".
Auto spali więcej na ubogiej mieszance tak na przyszłość i wierz bądź nie ale ja takie spalanie odnotowałem (do 14L/100) na kilku zbiornikach w długiej autostradowej trasie, poparte wpiętym skanerem OBD więc o złej mieszance nie ma mowy.
Hehe - z całym szacunkiem, ale to ja miałem LSa a Ty tylko ten sam motor w innym aucie więc z całym szacunkiem .. dopowiedz sobie resztę. Na pewno nie zrobisz 14l/100km jadąc non stop 180kmph i więcej - jak znajdę czas to zasponsoruję Ci bak LPG pod korek + 3 worki cementu do bagażnika i chętnie dam się przekonać.. Bogu :biggrin2:
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Awatar użytkownika
turkus
Lex Driver
Posty: 508
Rejestracja: 11 cze 2013, o 21:25
Model Lexusa: is 300 SC
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [LS430] Spalanie LPG

Post autor: turkus »

maniek_ls400 pisze:
Yarecki pisze:Maniek_Ls400 mam prośbę, z całym szacunkiem nie wypowiadaj się na temat na który nie masz wiedzy z pozycji "wszech znawcy".
Auto spali więcej na ubogiej mieszance tak na przyszłość i wierz bądź nie ale ja takie spalanie odnotowałem (do 14L/100) na kilku zbiornikach w długiej autostradowej trasie, poparte wpiętym skanerem OBD więc o złej mieszance nie ma mowy.
Hehe - z całym szacunkiem, ale to ja miałem LSa a Ty tylko ten sam motor w innym aucie więc z całym szacunkiem ..
Nie chcę Wam wchodzić między wódkę a zakąskę ;) ale nawet w tym temacie o GS300 > viewtopic.php?f=33&t=8226 gdzie pisałam, że przy tym silniku takie spalanie jest niemożliwe, doszliśmy do wniosku, że kluczową rolę odgrywa komputer sterujący. Więc analogicznie, GS i LS to dwa różne samochody, dwa różne komputery sterujące pracą silnika, a więc spalania tak wprost porównać się nie da.

P.S. Na wszelki wypadek sypię głowę popiołem, jakby ktoś uznał, że się próbuję z pozycji znawcy wypowiadać ;)
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [LS430] Spalanie LPG

Post autor: owczar »

Nie ma się co kłócić :) Ja wiem, że 18l LPG to nie jest dużo, bo za 120zł robię 300km w ciszy, komforcie i w razie czego mam w co przycisnąć. Także nie ubolewam nad takim spalaniem ;) Sęk w tym, że ja go jakoś nie cisnę. A te 18l LPG w stosunku do niecałych 13l PB które uzyskałem jadąc podobną trasą, z podobną prędkością to już spora różnica, bo aż 40%. Galantem w trasie mogę zejść do 10l, a jak przycisnę to spali i 18. Ale to już jest gaz w podłogę non stop. No i jak jadę 180km/h non stop po autostradzie to spalanie też wychodzi koło 17l LPG.

W weekend majowy też zrobiłem Wawa-Wrocław w 2,5h (w tym przerwa na tankowanie do pełna ;), ale wtedy spalanie było jeszcze większe-ok 20l LPG. Przez całą drogę chyba nikt mnie nawet nie wyprzedzał.
Nie zaszkodzi zerknąć do map, a pewnie warto też zrobić więcej km. Sęk w tym, że autem jeżdżę sporadycznie i ciężko cokolwiek sprawdzić. Może dam go po prostu żonie żeby pojeździła codziennie do pracy i będzie porównanie jakieś ;)

Mariusz, gdybym jeździł po Wawie LS tak jak jeździliśmy mercem, to w 25l bym się nie zmieścił. Taka jazda pokazuje mi na komputerze 20l. Jak doliczymy realne spalanie, to byłoby coś koło 24l LPG. Chyba za dużo trochę ;)

Yarecki, też podejrzewałem, że któryś wtrysk może lać, ale robiłem test polegający na pojedynczym załączaniu wtryskiwaczy i obserwowaniu korekt. Włączanie każdego wtryskiwacza nie zmieniało korekt nawet w minimalnym stopniu. Gdyby któraś hana lała, to zmiana pracy silnika byłaby odczuwalna, a już na pewno korekty by się zmieniały- bo zalany cylinder to niedopalanie mieszanki.

Myślę, że ponowne zebranie map może pomóc. Jak korygowałem ostatnio w weekend majowy, to program zawiesił się chyba ze dwa razy. Zanim zresetowałem wirtualną maszynę to autostrada się skończyła. Żona była operatorem, a ja patrzyłem kątem oka na zebrane mapy. Miejsca było mało, ruch spory więc zakresie długich czasów nie udało się nawet zebrać pełnych map. Po aktywowaniu przycisku ustaw po prostu dałem ustaw, a potem tylko zerknąłem czy nie jest aby ubogo w pętli otwartej przy maks bucie. Teraz zamienię się z żoną miejscami ;)
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: [LS430] Spalanie LPG

Post autor: Yarecki »

maniek_ls400 pisze:
Yarecki pisze:Maniek_Ls400 mam prośbę, z całym szacunkiem nie wypowiadaj się na temat na który nie masz wiedzy z pozycji "wszech znawcy".
Auto spali więcej na ubogiej mieszance tak na przyszłość i wierz bądź nie ale ja takie spalanie odnotowałem (do 14L/100) na kilku zbiornikach w długiej autostradowej trasie, poparte wpiętym skanerem OBD więc o złej mieszance nie ma mowy.
Hehe - z całym szacunkiem, ale to ja miałem LSa a Ty tylko ten sam motor w innym aucie więc z całym szacunkiem .. dopowiedz sobie resztę. Na pewno nie zrobisz 14l/100km jadąc non stop 180kmph i więcej - jak znajdę czas to zasponsoruję Ci bak LPG pod korek + 3 worki cementu do bagażnika i chętnie dam się przekonać.. Bogu :biggrin2:
Ja pisałem o swoim aucie jakbyś nie zauważył bo temat dotyczy również 3uz-fe.
Poza tym ja nikomu nic nie muszę udowadniać chociaż chętnie zobaczyłbym Cię ze spuszczonym nosem po przejażdżce :biggrin2: .
Wiem ile jechałem i ile spaliłem, nawet mm świadka :doh: , ale szkoda mojego czasu na Twoje teorie, jakoś jak gazowałeś auto to wiedziałeś gdzie dzwonić a teraz strugasz znawcę LPG :biggrin2:
Poza tym nie każdy miał ls'a z tak dużym przelotem jak Twój a to też ma znaczenie :biggrin2: .
Jakoś zaczynam zauważać że po zmianie stajni jakoś ten lex Ci teraz więcej palił niż deklarowałeś wcześniej :piwko: , zmiana nastrojów nastąpiła chyba.

Owczar - nie zawsze jest tak jak mówisz, korekta może stać w miejscu bo ECU mieli zapłonem, poza tym korekta jest na bank a nie na cylinder a to wielka różnica.
Teraz zrób test na benie i zobacz czy powtórzysz wynik sprzed gazowania, wtedy daj znać.
Ewentualnie zadzwoń do Mańka to Ci ogarnie temat przez telefon :lol:

turkus pisze:
maniek_ls400 pisze:
Yarecki pisze:Maniek_Ls400 mam prośbę, z całym szacunkiem nie wypowiadaj się na temat na który nie masz wiedzy z pozycji "wszech znawcy".
Auto spali więcej na ubogiej mieszance tak na przyszłość i wierz bądź nie ale ja takie spalanie odnotowałem (do 14L/100) na kilku zbiornikach w długiej autostradowej trasie, poparte wpiętym skanerem OBD więc o złej mieszance nie ma mowy.
Hehe - z całym szacunkiem, ale to ja miałem LSa a Ty tylko ten sam motor w innym aucie więc z całym szacunkiem ..
Nie chcę Wam wchodzić między wódkę a zakąskę ;) ale nawet w tym temacie o GS300 > viewtopic.php?f=33&t=8226 gdzie pisałam, że przy tym silniku takie spalanie jest niemożliwe, doszliśmy do wniosku, że kluczową rolę odgrywa komputer sterujący. Więc analogicznie, GS i LS to dwa różne samochody, dwa różne komputery sterujące pracą silnika, a więc spalania tak wprost porównać się nie da.

P.S. Na wszelki wypadek sypię głowę popiołem, jakby ktoś uznał, że się próbuję z pozycji znawcy wypowiadać ;)
:ok:
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [LS430] Spalanie LPG

Post autor: owczar »

Yarecki pisze:
Owczar - nie zawsze jest tak jak mówisz, korekta może stać w miejscu bo ECU mieli zapłonem, poza tym korekta jest na bank a nie na cylinder a to wielka różnica.
Teraz zrób test na benie i zobacz czy powtórzysz wynik sprzed gazowania, wtedy daj znać.
Wiem, że korekta jest na bank. Ale lejący wtryskiwacz powodowałby mimo wszystko anomalie na danym banku. Kąt wyprzedzenie zapłonu też chyba powinno się dać podejrzeć. Pojeździć na benie też mogę. Dam znać co wyszło.

Dzięki za wszystkie podpowiedzi. :)

PS. No i panowie, nie ma sensu się kłócić :piwko:
TEFON
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 6 maja 2015, o 17:46
Model Lexusa: ls430
Skąd:: Śląskie
Kontakt:

Re: [LS430] Spalanie LPG

Post autor: TEFON »

Witam Panowie

Odświeżę trochę temat i dorzucę 3 grosze od siebie. U mnie na komputerze podczas trasy średnio dynamicznej komputer pokazuje 11.5l/100km PB co przekłada się na 14,5l LPG.

W mieście przy takiej samej jeździe wychodzi mi na komputerze 12,5l PB co oscyluje w realnym spalaniu 15,5 - 16l LPG. Instalacja montowana 4 miesiące temu STAG 300. Jak na razie bez zastrzeżeń.

Pozdrawiam
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [LS430] Spalanie LPG

Post autor: owczar »

Tefon, Twoje spalanie jest bardzo podobne do mojego. Ostatnio byłem w Pradze i jadąc zgodnie z przepisami- czyli w zabudowanym hamowanie do 50, a potem rozpędzanie do 90 na komputerze wyszło mi 10.8, a realnie 14. Potem trochę goniąc miałem spalanie na komputerze 11.3, a realne 14,5. Generalnie realne spalanie wychodzi mi ok 25-30% większe niż wskazania komputera.

Ale jak go pogonię na autostradzie- tempomat na 170-180 to spalanie realne wychodzi ok 17-18l ( na kompie powyżej 13). Według mnie wszystko jest ok.
Sęk w tym, że lubię pocisnąć to auto i kickdown dość często jest używany, co powoduje odpowiednio wyższe spalanie.
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: [LS430] Spalanie LPG

Post autor: maniek_ls400 »

owczar pisze:Sęk w tym, że lubię pocisnąć to auto i kickdown dość często jest używany, co powoduje odpowiednio wyższe spalanie.
I właśnie po to kupuje się auto z dużym motorem ! 5PLN/100km za przyjemność mocnego wciskania w fotel i obserwowania jak strzałka leci poza 2xx to nic :biggrin2:
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [LS430] Spalanie LPG

Post autor: Dawid0ss »

maniek_ls400 pisze:5PLN/100km za przyjemność mocnego wciskania w fotel i obserwowania jak strzałka leci poza 2xx to nic :biggrin2:
Gdzie Wy jeździcie te 2xx, bo ja nie pamiętam, kiedy ostatnio jechałem więcej niż 160 ;-)
Awatar użytkownika
adamsky73
Lex Driver
Posty: 621
Rejestracja: 20 maja 2014, o 17:14
Model Lexusa: LS460 '08
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [LS430] Spalanie LPG

Post autor: adamsky73 »

maniek_ls400 pisze:I właśnie po to kupuje się auto z dużym motorem ! 5PLN/100km za przyjemność mocnego wciskania w fotel i obserwowania jak strzałka leci poza 2xx to nic :biggrin2:
Coś Ci się cyferki pomyliły. W tej cenie którą napisałeś to tylko Tesla :laugh1:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wolne rozmówki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości