co sządzicie o LPG BRC plug& drive

Tematy ogólne nie związane z danym modelem Lexusa
Awatar użytkownika
passat1978
Lex Driver
Posty: 614
Rejestracja: 14 lis 2010, o 10:42
Model Lexusa: gs 300
Skąd:: Łęczyca
Lokalizacja: Łęczyca - Kutno
Kontakt:

co sządzicie o LPG BRC plug& drive

Post autor: passat1978 »

Koledzy którzy macie wieksza wiedze na temat lpg oceńcie czy ta instalacjia jest poprawna i poprawnie założona
gaz 5.jpg
gaz 4.jpg
gaz 2.jpg
Ostatnio zmieniony 11 gru 2012, o 18:38 przez passat1978, łącznie zmieniany 1 raz.
Części do LEXUS GS 300 KMI
NR 790462651 Lub PW
Awatar użytkownika
passat1978
Lex Driver
Posty: 614
Rejestracja: 14 lis 2010, o 10:42
Model Lexusa: gs 300
Skąd:: Łęczyca
Lokalizacja: Łęczyca - Kutno
Kontakt:

Re: co sządzicei o LPG BRC plug& drive

Post autor: passat1978 »

cdn fotek
gaz 3.jpg
gaz 1.jpg
prosze o opinie.
Części do LEXUS GS 300 KMI
NR 790462651 Lub PW
Awatar użytkownika
konik_80
Lex Driver
Posty: 426
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:13
Model Lexusa: kiedyś IS200 obecnie Avensis T25
Skąd:: Szkocja
Lokalizacja: Szkocja / Stargard Szczec
Kontakt:

Re: co sządzicei o LPG BRC plug& drive

Post autor: konik_80 »

Już któraś instalacja BRC gdzie przewody od wtrysków są bardzo długie - nie wiem czy kolesie którzy należą do sieci BRC mają na szkoleniach aby tak instalować...?
Z położeniem instalacji też się mogli bardziej postarać - z deka chamsko to wygląda

A jak działa wg ciebie ta instalka? Różnice w mocy? Spalanie itd. ?
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 793
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: co sządzicei o LPG BRC plug& drive

Post autor: LinkPL »

konik_80 pisze:Już któraś instalacja BRC gdzie przewody od wtrysków są bardzo długie - nie wiem czy kolesie którzy należą do sieci BRC mają na szkoleniach aby tak instalować...?
Z położeniem instalacji też się mogli bardziej postarać - z deka chamsko to wygląda

A jak działa wg ciebie ta instalka? Różnice w mocy? Spalanie itd. ?
Co toto jest na ostatnim zdjęciu w drugim poście, pierwsze w listwie z czerwono białymi przewodami ?? Jakiś czujnik ?? Ty konik majster jesteś to będziesz wiedział. Do czego to potrzebne ??

Tu są 2 reduktory czy jeden ??

Pozdrawiam
Link
How far We can go ...
LPGK

Re: co sządzicei o LPG BRC plug& drive

Post autor: LPGK »

Ogólny dramat pod maską niestety.
Instalatorzy BRC biją wszystkich na głowę widzę :szok:
Awatar użytkownika
konik_80
Lex Driver
Posty: 426
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:13
Model Lexusa: kiedyś IS200 obecnie Avensis T25
Skąd:: Szkocja
Lokalizacja: Szkocja / Stargard Szczec
Kontakt:

Re: co sządzicei o LPG BRC plug& drive

Post autor: konik_80 »

LinkPL pisze:
konik_80 pisze:Już któraś instalacja BRC gdzie przewody od wtrysków są bardzo długie - nie wiem czy kolesie którzy należą do sieci BRC mają na szkoleniach aby tak instalować...?
Z położeniem instalacji też się mogli bardziej postarać - z deka chamsko to wygląda

A jak działa wg ciebie ta instalka? Różnice w mocy? Spalanie itd. ?
Co toto jest na ostatnim zdjęciu w drugim poście, pierwsze w listwie z czerwono białymi przewodami ?? Jakiś czujnik ?? Ty konik majster jesteś to będziesz wiedział. Do czego to potrzebne ??

Tu są 2 reduktory czy jeden ??

Pozdrawiam
Link
To czerwone to raczej elektrozawór z filtrem a reduktor to ta czarna "cegła" (taki wymysł BRC)
Generalnie nie instaluje BRC ale jedno auto (polaka świeżo po montażu właśnie BRC) już poprawiałem.
Awatar użytkownika
passat1978
Lex Driver
Posty: 614
Rejestracja: 14 lis 2010, o 10:42
Model Lexusa: gs 300
Skąd:: Łęczyca
Lokalizacja: Łęczyca - Kutno
Kontakt:

Re: co sządzicei o LPG BRC plug& drive

Post autor: passat1978 »

konik_80 pisze:Już któraś instalacja BRC gdzie przewody od wtrysków są bardzo długie - nie wiem czy kolesie którzy należą do sieci BRC mają na szkoleniach aby tak instalować...?
Z położeniem instalacji też się mogli bardziej postarać - z deka chamsko to wygląda

A jak działa wg ciebie ta instalka? Różnice w mocy? Spalanie itd. ?
Nie jestem specem od instalek ale troche wiem i sporo poczytalem, że długie przewody od wtryskiwaczy - masz racie ale z tego co sie dowiadywalem to muszą być jednakowej długości więc wydaje mi sie ze nie mozna ich już zbyt wiele skrucić, jeśli chodzi o 3 fotke to już byłem w sprawie zainstalowanie inaczej bo opiera sie o obudowe chłodnicy i sa małe problemy, moim zdaniem nie wyglada to tak żle w rzeczywistości a z tego co czytalem i rozmawialem z innymi użytkownikami instalacji BRC to po jej podłączerniu nie trzeba robić jakiś specjalnych ustawień, w trasie, mieście czy na hamowni i generalnie nie jest mocno awaryjna,jeśli chodzi o różnice w mocy to jest ale moim zdaniem to nie wina insatlacji tylko róznicy w kaloryczności gazu bo choć sam gaz ma sporo ponad 100 okt to jest mniej kaloryczny i nie wieże ze bedzie sprawował sie identycznie jak PB 98 lub PB 100 okt shela.
Spalanie zrobilem test 35% miasto 65% - trasa to:
min tempomat 90km/h - 10,5 l LPG
max but, hamulec to 16 l na 100km.
czekam na dalsze opinie czy można tu by było coś lepiej zrobić.
Części do LEXUS GS 300 KMI
NR 790462651 Lub PW
LPGK

Re: co sządzicei o LPG BRC plug& drive

Post autor: LPGK »

passat1978 pisze: Spalanie zrobilem test 35% miasto 65% - trasa to:
min tempomat 90km/h - 10,5 l LPG
max but, hamulec to 16 l na 100km.
czekam na dalsze opinie czy można tu by było coś lepiej zrobić.
Tylko ile PB do tego chlipnął ?
Zam ludzików z grand cherokee co im pali 15L LPG w mieście - tyle, że dodatkowo 10L PB o czym nie mówią :down:
Ostatnio zmieniony 20 lut 2012, o 23:30 przez LPGK, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
passat1978
Lex Driver
Posty: 614
Rejestracja: 14 lis 2010, o 10:42
Model Lexusa: gs 300
Skąd:: Łęczyca
Lokalizacja: Łęczyca - Kutno
Kontakt:

Re: co sządzicei o LPG BRC plug& drive

Post autor: passat1978 »

Tylko ile PB do tego chlipnął ?
Zam ludzików z grand cherokee co ima pali 15L LPG w mieście - tyle, że dodatkowo 10L PB o czym nie mówią :down:
wiesz nie zauważyłem aby znikalo mi podczas drogi PB ale założyć sie o to nie założe, jeśli zaś chodzi o spalanie LPG to ma bardzo dokladne dane z każdego zalanego zbiornika i średnia zawsze wychodzi między 13,5 a 14,5 l na 100km
Części do LEXUS GS 300 KMI
NR 790462651 Lub PW
LPGK

Re: co sządzicei o LPG BRC plug& drive

Post autor: LPGK »

passat1978 pisze:Tylko ile PB do tego chlipnął ?
Zam ludzików z grand cherokee co ima pali 15L LPG w mieście - tyle, że dodatkowo 10L PB o czym nie mówią :down:
wiesz nie zauważyłem aby znikalo mi podczas drogi PB ale założyć sie o to nie założe, jeśli zaś chodzi o spalanie LPG to ma bardzo dokladne dane z każdego zalanego zbiornika i średnia zawsze wychodzi między 13,5 a 14,5 l na 100km[/quote]

To wiele nie mówi szczerze mówiąc i nie chciałbym być źle odebranym.
Należałoby sprawdzi pracę silnika na PB i LPG wtedy można się bliżej wypowiedzieć.
Na oko się tego zrobić nie da.

Z tego wynika, że średnia na PB wyszłaby jakieś 10-11L PB co zależy od warunków w jakich użytkujesz auto - co w moim mniemaniu Jeśli jest sporo miasta przy 3.0 jest mało prawdopodobne.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmowy ogólne związane z Instalacjami LPG”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości