Adaptery pod wtryski??

Tematy ogólne nie związane z danym modelem Lexusa
ODPOWIEDZ
Lukas
Lex user
Posty: 184
Rejestracja: 4 paź 2012, o 18:40
Model Lexusa: is300
Skąd:: Piaseczno
Kontakt:

Adaptery pod wtryski??

Post autor: Lukas »

Witam,

Czy ktoś stosował te adaptery pod wtryskiwacze w lexusie?

Chodzi mi o te podstawki pod fabryczne wtryskiwacze, żeby nie wiercić kolektora.

pozdrawiam
Marchol
Lex Driver
Posty: 515
Rejestracja: 22 sie 2011, o 23:02
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: Adaptery pod wtryski??

Post autor: Marchol »

Szwagier ma takie w Hyundaiu i20, pracuje w salonie Mazda/Hyundai i montuje fabryczne instalacje, jest bardzo z tego patentu zadowolony. Choć ciężko porównać małego Hyundaia do IS 300... zawsze można to poprawić i wywiercić dziury.
Obrazek
Awatar użytkownika
konik_80
Lex Driver
Posty: 426
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:13
Model Lexusa: kiedyś IS200 obecnie Avensis T25
Skąd:: Szkocja
Lokalizacja: Szkocja / Stargard Szczec
Kontakt:

Re: Adaptery pod wtryski??

Post autor: konik_80 »

Patent w teorii fajny ale nie w każdym aucie a w zasadzie silniku się sprawdza - np w Volvo z silnikiem 2.0T 180kucy (2002r) patent się sprawdza a już np w Audi 3.0 V6 z 2003r pomimo iż chodzi auto dobrze to podstawki chrzanią wtrysk benzynowy - są różnice w dawkowaniu z podstawkami i bez...

Jeśli ktoś ma ochotę je zastosować to dobrze zebrać mapę benzynową przed ich założeniem.
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: Adaptery pod wtryski??

Post autor: Yarecki »

Lukas pisze:Witam,

Czy ktoś stosował te adaptery pod wtryskiwacze w lexusie?

Chodzi mi o te podstawki pod fabryczne wtryskiwacze, żeby nie wiercić kolektora.

pozdrawiam

To jest zawsze loteria a dostęp nie jest łatwy więc może okazać się, że trzeba będzie zdjąc kolektor od nowa i tradycyjnie wiercić co pochłonie sporo czasu.
Kolejnym tematem jest to iż jak włożysz adapter to wszystko sie podniesie i może być problem z założeniem przepystnicy ( dolotu )
W przypadku is300 bardzo fajnie można nawiercić kolektor i tak wszystko wkomponować, że mieści się elegancko pod osłoną.
Jesli masz pytania jakieś to pisz na PW 2JZ-GE mam ogarnięte pod kątem LPG.
konik_80 pisze:Jeśli ktoś ma ochotę je zastosować to dobrze zebrać mapę benzynową przed ich założeniem.
Ok tylko jeśli po jakimś czasie będzie musiał rekalibrować system to będzie mega problem, Mapa noPB też się różni w zalezności od warunków więc te adapterki więcej mogą zatruc życia niz pomóc/
Co innego jak w aucie jest prosty dostęp i w 2h można je wyjąć zdjąć kolektor, naweircic i ponownie go zamontować co w IS300 w takim czasie jest niemożliwe.
Poza tym jak wcześniej pisałem są spore szanse że będzie problem z założeniem dolotu.
Awatar użytkownika
konik_80
Lex Driver
Posty: 426
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:13
Model Lexusa: kiedyś IS200 obecnie Avensis T25
Skąd:: Szkocja
Lokalizacja: Szkocja / Stargard Szczec
Kontakt:

Re: Adaptery pod wtryski??

Post autor: konik_80 »

[quote="Yarecki"
konik_80 pisze:Jeśli ktoś ma ochotę je zastosować to dobrze zebrać mapę benzynową przed ich założeniem.
Ok tylko jeśli po jakimś czasie będzie musiał rekalibrować system to będzie mega problem, Mapa noPB też się różni w zalezności od warunków więc te adapterki więcej mogą zatruc życia niz pomóc/
Co innego jak w aucie jest prosty dostęp i w 2h można je wyjąć zdjąć kolektor, naweircic i ponownie go zamontować co w IS300 w takim czasie jest niemożliwe.
Poza tym jak wcześniej pisałem są spore szanse że będzie problem z założeniem dolotu.[/quote]

To fakt, że będzie to utrudnienie i strata czasu ale jakiś mega problem to to nie jest bo wyciągnięcie listwy paliwowej nie jest aż takim problemem - nie zmienia to faktu, że najpewniejszym rozwiązaniem jest jednak wkrętka.
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: Adaptery pod wtryski??

Post autor: Yarecki »

...
Ostatnio zmieniony 28 lut 2013, o 15:15 przez Yarecki, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
konik_80
Lex Driver
Posty: 426
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:13
Model Lexusa: kiedyś IS200 obecnie Avensis T25
Skąd:: Szkocja
Lokalizacja: Szkocja / Stargard Szczec
Kontakt:

Re: Adaptery pod wtryski??

Post autor: konik_80 »

Yarecki Bez obrazy ale ile razy będziesz mnie cytował? Przeczytaj co napisałem - wyraziłem swoją opinię na temat adapterów w poprzednim poście.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmowy ogólne związane z Instalacjami LPG”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości