Gaśnie po rozgrzaniu

ODPOWIEDZ
majunio
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 27 gru 2014, o 18:22
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Siemiatycze
Kontakt:

Gaśnie po rozgrzaniu

Post autor: majunio »

Witam mam problem z moim :LEXUS: is 200 od jakiegoś czasu po rozgrzaniu silnika po przejechaniu około 20 - 30 km gasnie, wyskakuje błąd p1300 wyskakuje czek i trc off auto da sie odpalic tylko na 1 sekunde i błedu nie da sie skasować jak ostygnie znowu normalnie odpala, wczoraj byłem u rikiego w krasnystawie zaczęliśmy podstawic wszystko zaczeliśmy od czujnika położenia wału i nic, póżniej wszystkie przekażniki dalej nic z tego, na koniec przełożyliśmy komputer i stacyjke i dalej nic gaśnie nawet chocia żnie ma to nic do znaczenia sterownik abs podstawiliśmy, dodam chociaż nie wiem czy to istotne ze zaczeło sie wszystko jakiś czas po tym jak wymieniłem pompe paliwa bo mi padła i czujnik abs i pierwsza sonde ale pompe już druga włożyłem i dalej nic abs wyłaczałem też nic nie pomogło. Oprocz tego nic nie było majstrowane w autku. Prosze pomóżcie bo juz rece rozkładam.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Gaśnie po rozgrzaniu

Post autor: owczar »

Gdybyś wstawił do posta chociaż 4 kropki więcej dużo łatwiej by się to czytało...

p1300 oznacza usterkę obwodu cewki na 1-szym cylindrze.

Czym diagnozowałeś auto? Jeśli czytnikiem OBD to może być za mało- przydałby się TIS techstream.
Tutaj mas procedurę diagnostyczną:
http://lexus.solar3.eu/rm/rm684e/m_di_0114.pdf
majunio
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 27 gru 2014, o 18:22
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Siemiatycze
Kontakt:

Re: Gaśnie po rozgrzaniu

Post autor: majunio »

Ale jeżeli to tylko jedna cewka ta pierwsza jest padnieta to bedzie gasł całkowicie? On normalnie nie przerywa moc ma też normalna. Wczoraj był podłączany po przez obd i sprawdzany dwoma programami.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Gaśnie po rozgrzaniu

Post autor: owczar »

Dlatego napisałem, że warto byłoby go sprawdzić TIS-em. Przez OBD dostaniesz tylko błąd ogólny p1300. Możliwe, że TIS będzie mógł odczytać więcej. Jakimi programami był sprawdzany?

W pdfie, który podałem wyżej jest bardzo fajna procedura diagnostyczna. Ale w jednym kroku jest potrzebny oscyloskop.

ECU podłączone jest bezpośrednio do fajkocewek. Poza zasilaniem jest tam sprzężenie zwrotne podpięte do pinu IGF w ECU- jeśli ECU wykryje problem z zapłonem zgłosi błąd. Możliwe, że jedna z cewek padła i po rozgrzaniu powoduje zakłócanie obwodu IGF, do którego są zapięte wszystkie cewki. Dlatego ECU może zdążyć złapać tylko błąd na 1 cylindrze, a pozostałe sygnały są już zakłócane i silnik gaśnie.

Zanim rozpoczniesz procedurę z PDF-a, proponuję odłączać sekwencyjnie wtyczki od fajkocewek i sprawdzić czy auto odpali na 5 cylindrach. Odłączasz pierwszą- próba odpalenia, potem podłączasz pierwszą, a odpinasz drugą i znowu próba. Oczywiście próby zrób wtedy gdy auto nie chce odpalić na wszystkich cewkach.
majunio
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 27 gru 2014, o 18:22
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Siemiatycze
Kontakt:

Re: Gaśnie po rozgrzaniu

Post autor: majunio »

Zaraz może Riki sie odezwie to napisze jakimi programami sprawdzał,cewek nie podstawialismy bo akurat mu wszystkie poszły ale spróbuje z tym odpalaniem dzis może to akurat to bu juz nie wiele zostało do sprawdzania.
majunio
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 27 gru 2014, o 18:22
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Siemiatycze
Kontakt:

Re: Gaśnie po rozgrzaniu

Post autor: majunio »

Spawdzilem cewki przelecialem wszytskie kostki wyczyścilen i nic dalej to samo. Może ktoś ma jakis inny pomysł??
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Gaśnie po rozgrzaniu

Post autor: owczar »

Przeprowadziłeś procedurę diagnostyczną z załącznika?

Czy zrobiłeś diagnostykę TIS-em? Czy po kasowaniu błędu pojawia się ponownie gdy silnik się nagrzeje?
Awatar użytkownika
firlejak
Lex user
Posty: 114
Rejestracja: 27 sty 2015, o 20:33
Model Lexusa: IS300
Skąd:: Firlej
Kontakt:

Re: Gaśnie po rozgrzaniu

Post autor: firlejak »

Sprawdź jeszcze raz czujnik położena wału
majunio
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 27 gru 2014, o 18:22
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Siemiatycze
Kontakt:

Re: Gaśnie po rozgrzaniu

Post autor: majunio »

Witam
To jednak okazała się być cewka ale dopiero po podstawianiu nowej wyszło na jaw :-), ale w końcu problem z głowy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 7 gości