[IS200] Katalizator

Awatar użytkownika
konik_80
Lex Driver
Posty: 426
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:13
Model Lexusa: kiedyś IS200 obecnie Avensis T25
Skąd:: Szkocja
Lokalizacja: Szkocja / Stargard Szczec
Kontakt:

Re: [is200] Katalizator

Post autor: konik_80 »

Nikt nie odpisuje to ja napiszę tylko tyle, że nie mam zdania bo nigdy się nie spotkałem aby ktoś robił taki upgrade

konik80
Awatar użytkownika
BeeMiX
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:16
Model Lexusa: 97 SC300 Turbo 6spd
Skąd:: NYC / Choszczno
Lokalizacja: NYC / Choszczno
Kontakt:

Re: [is200] Katalizator

Post autor: BeeMiX »

Ja wywalilem środek mojego katalizatora bo był w połowie stopiony a w połowie wypalony. Wydaje mi się że auto trochę odżylo po tym, trochę fajniejszy dzwięk tak koło 2k obrotów przez chwile. Generalnie nie zrobił się wyraźnie głosniejszy. Problemem jest check engine którego nie wiem jak się pozbyć... Kupiłem tulejkę na sonde ale niestety moje auto ma sonde przykręcaną na flansze i mało miejsca, czyli nie ma jak jej odsadzić.

beemix
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [is200] Katalizator

Post autor: tomekb »

A jak wam sie objawiało zużycie katalizatora

tomekb
Awatar użytkownika
konik_80
Lex Driver
Posty: 426
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:13
Model Lexusa: kiedyś IS200 obecnie Avensis T25
Skąd:: Szkocja
Lokalizacja: Szkocja / Stargard Szczec
Kontakt:

Re: [is200] Katalizator

Post autor: konik_80 »

BeeMiX na alledrogo są emulatory sondy lambda do starszych instalacji gazowych (za około 40-50zł) każą je podłączać pod kabelek lecący do cewki reduktora ale jak się nie ma gazu to myślę, że najlepiej byłoby gdzieś pod kabelek 12V po kluczyku (chyba najlepiej pod radio). Lub jeśli Lambda ma 4 kabelki to można ściągnąć zasilanie bezpośrednio od niej bo w kabelek sygnałowy i tak trzeba się wpiąć.


Teoretycznie po takim zabiegu Check engine już nie powinien się wywalać.

Ostatnio edytowany przez konik_80 (2010-06-10 14:24:08)
Awatar użytkownika
BeeMiX
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:16
Model Lexusa: 97 SC300 Turbo 6spd
Skąd:: NYC / Choszczno
Lokalizacja: NYC / Choszczno
Kontakt:

Re: [is200] Katalizator

Post autor: BeeMiX »

Ale to jest do pierwszej lambdy, a nie drugiej za katem

beemix
Awatar użytkownika
konik_80
Lex Driver
Posty: 426
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:13
Model Lexusa: kiedyś IS200 obecnie Avensis T25
Skąd:: Szkocja
Lokalizacja: Szkocja / Stargard Szczec
Kontakt:

Re: [is200] Katalizator

Post autor: konik_80 »

no niby tak dlatego nie jestem pewny czy takie coś by działało aczkolwiek lambda ma zawsze takie same zadanie czyli sprawdzanie ilości tlenu w spalinach więc może emulator dałby radę oszukać komputer...

konik80
Awatar użytkownika
BeeMiX
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:16
Model Lexusa: 97 SC300 Turbo 6spd
Skąd:: NYC / Choszczno
Lokalizacja: NYC / Choszczno
Kontakt:

Re: [is200] Katalizator

Post autor: BeeMiX »

druga sprawdza tylko czy katalizator dobrze funkcjonuje, wiec ma zupelnie inne zadanie jak pierwsza. był o tym temat na racingforum.pl i nie da rady

beemix
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [is200] Katalizator

Post autor: tomekb »

po rozebraniu ukladu wydechowego okazauje sie ze wszystkie jego elementy sa drozne kataliztory w is sa metalowe wiec teoretycznie sa "wieczne" jak twierdza spece od ukl wydechowych i problem mojego auat pozostal na bardzo małych obrotach sie dusi potem jak zareaguje to jedzie fajnie i powyzej 180 nie jedzie myslalem ze to wydech ale jest ok dolot tesz jest ok przepustnica czysta i co tu dalej wymyslec co moze byc nie tak


tomekb
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [is200] Katalizator

Post autor: janasek »

tomekb pisze:po rozebraniu ukladu wydechowego okazauje sie ze wszystkie jego elementy sa drozne kataliztory w is sa metalowe wiec teoretycznie sa "wieczne" jak twierdza spece od ukl wydechowych i problem mojego auat pozostal na bardzo małych obrotach sie dusi potem jak zareaguje to jedzie fajnie i powyzej 180 nie jedzie myslalem ze to wydech ale jest ok dolot też jest ok przepustnica czysta i co tu dalej wymyslec co moze byc nie tak


tomekb
Generalnie każdy katalizator ma wewnątrz tzw. blok ceramiczny z matalami szlachetnymi (dlatego zużyty katalizator można sprzedać na złom za 200-300 zł bo można odsyskać szlachetne metale - rod, platyna, palad).

O swoim problemie musiałbys napisać coś więcej. Podstawowa sprawa to musisz podjechac na komputer na diagnostykę silnika, i może się wszystko wyjaśni. A może to jest listwa wtryskowa? A jaki auto ma przebieg?
Luxusem jadę... :)
slovly
Lex user
Posty: 136
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:32
Model Lexusa: IS 200
Lokalizacja: Kraków, Tarnów
Kontakt:

Re: [is200] Katalizator

Post autor: slovly »

gazownik w Krakowie z mgas mówił mi że jak zagazuje lexa to prawdopodobnie będę miał problem po 100-150tys z katalizatorem, bo miał już taki przypadek, szczegółów nie znam, być może dowiem się coś więcej bo się do niego wybieram na wycenę instalki LPG itp

ps ma niezłą cenę: 3700PLN za Stag 300 + hana 2000, 4200PLN za LR
The sky is the limit
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości