[IS200] Katalizator

MączeK
Lex user
Posty: 233
Rejestracja: 4 lis 2010, o 11:52
Model Lexusa: RX
Skąd:: ***
Kontakt:

Re: [is200] Katalizator

Post autor: MączeK »

Dzięki:)!
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [is200] Katalizator

Post autor: carinus »

Moje auto tez zaczeło mulic niesłychanie i żona pojedzie na diagnostykę żeby sprawdzić stan dopalania,jezeli okaze się że katy nie pracują poprawnie i to one są winne,będę wycinał i wstawiał małe tłumiki przelotowe żeby zachować niezmienony dzwięk i poprawną pracę sondy.Wszystko zbiegło się z montażem gazu i dlatego moje obawy skierowały sie na problem wadliwego wpięcia czegoś do instalacji,lecz nie mam żadnych błędów.Dam znać co wykaze diagnostyka.
MączeK
Lex user
Posty: 233
Rejestracja: 4 lis 2010, o 11:52
Model Lexusa: RX
Skąd:: ***
Kontakt:

Re: [is200] Katalizator

Post autor: MączeK »

Jak wstawimy tłumiki przelotowe w miejsce katów z miejscem na sondę to nie będzie wywalało checka?
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [is200] Katalizator

Post autor: carinus »

Cały knyf polega na tym że spaliny w zbyt luźnym wydechu nie są w stanie wystarczająco długo i mocno dogrzać sondy,dlatego wywala nam check.Na początku grzałka sondy zapewnia jej szybki start i prawidłowa temp. pracy lecz po jakiejś chwili temperatura jest niewystarczająca i sonda nie ma prawidłowych warunków pracy.
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [is200] Katalizator

Post autor: tomekb »

wywalasz 2 katalizatory z 3 wiec przy sondzie która mierzy spaliny za katalizatorem check nie powinien wypasc tak zrobil luxus i mu gada ładnie bez chacków
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [is200] Katalizator

Post autor: carinus »

Jutro żona jest umówiona z diagnostą na przegląd i powinienem wiedziec coś wiecej na temat prawdopodobnej bolączki mojego lexa.Potem będzie decyzna o wywaleniu lub pozostawieniu katów.

Więc po diagnozie specjalisty lex zdrowy jak koń,nic mu niby nie dolega,wszystko sprawne i żadnych anomalii.Sondy pracują perfekcyjnie,spaliny rewelacja a ducha nie ma.Zgodził się ze mną,podczas rozmowy telefonicznej,żeby faktycznie sprawdzić drożność wydechu.To będzie jedyna czynność która moze cos więcej wyjasnić.
Awatar użytkownika
Kukis
Lex user
Posty: 80
Rejestracja: 3 paź 2010, o 11:40
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia/CWA
Kontakt:

Katalizator IS200

Post autor: Kukis »

Witam!

Czy zna ktoś średnice rur i długość katalizatora na układzie wydechowym? Gdyż mam wrażenie, że jest on już zapchany i tylko muli mi samochód. Od czasu do czasu wywala mi również CHECK ENGINE. Nie znam dokładnie kodu błędu, ale mechanik mówił, że to błąd na sondzie za katem. Czy wstawienie w miejsce katalizatora jakiejś strumienicy (w obudowie kata) powinno dać jakiś efekt? Odmuli trochę :LEXUS: ? Proszę o poradę :)
Jakie założenie masz??? - PROSTE!!! Walczyć i wygrywać!!!
Marchol
Lex Driver
Posty: 515
Rejestracja: 22 sie 2011, o 23:02
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: Katalizator IS200

Post autor: Marchol »

Luxus w moim IS200 (był jego poprzednim właścicielem) wyciął kata bo mu mulił i wsadził rurę , chyba pomogło bo ja nie narzekam.
Obrazek
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: Katalizator IS200

Post autor: lukas78 »

Chłopaki temat z katami jest tu: http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=43&t=3578 ;)
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
Awatar użytkownika
Kukis
Lex user
Posty: 80
Rejestracja: 3 paź 2010, o 11:40
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia/CWA
Kontakt:

Re: Katalizator IS200

Post autor: Kukis »

Tak wiem, że jest taki temat, ale niestety nie znalazłem w nim odpowiedzi na moje pytanie. Sama rura by mogła być, ale coś co imituje katalizator by się przydało, żeby nikt się nie czepił w przyszłości ;) W przyszłym miesiącu chciałbym wyciąć tego kata, ale potrzebowałbym jakieś informacje odnośnie tego jakiej długości i średnicy rurę załatwić, aby to pasowało - jakoś wolę sam załatwić części i oddać to komuś do zrobienia, gdyż nie mam tutaj zaufanego mechanika, mam wrażenie, że wszyscy zdzierają na częściach :P
Jakie założenie masz??? - PROSTE!!! Walczyć i wygrywać!!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości