IS 200 problem z odpalaniem na benzynie

ODPOWIEDZ
PrawilnyDave
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 30 lis 2014, o 19:48
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Żywiec
Kontakt:

IS 200 problem z odpalaniem na benzynie

Post autor: PrawilnyDave »

Witam wszystkich,
Od kliku miesięcy jestem posiadaczem Lexusa IS 200 sportcross z instalacją LPG. Samochód spisywał się rewelacyjnie aż do wczoraj. Samochód odpalił jak zawsze, ale jak ruszyłem i dodałem gazu to poczułem że jest zamulony. Kompletnie nie wkręcał się na obroty. Musiałem wciskać pedał gazu delikatnie, dopiero wtedy wskazówka obrotomierz sunęła w górę. Problem zbagatelizowałem, bo po przełączeniu na gaz wszystko wróciło do normy i bez problemu przejechałem 500 km. Dzisiaj rano odpalam samochód i identyczna sytuacja. Na benzynie muł, dopiero jak przełączył się na gaz to jechał prawidłowo. Przy kolejnym odpaleniu na benzynie w ogóle się nie uruchomił i wyskoczył check engine. Gdy wymusiłem rozruch na gazie to odpalił do strzału. Zresetowałem komputer odłączając klemę od akumulatora, check znikł. Co może być przyczyną? Wskazówka od poziomu paliwa wskazuje pół baku benzyny. Z dziwnych objawów które zauważyłem to słychać dziwne buczenie. Jest ono trudne do zlokalizowania. Słychać je w środku samochodu, nie słychać na zewnątrz. Bardzo proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
Riki
Lex Driver
Posty: 480
Rejestracja: 20 paź 2013, o 23:24
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Krasnystaw
Kontakt:

Re: IS 200 problem z odpalaniem na benzynie

Post autor: Riki »

Moim zdaniem kolego obstawił bym dopływ paliwa , pompka ,wtryski ben.Zobacz z jakim ciśnieniem paliwo dociera do listwy
Części do lexusów
IS 200-300 MK1
IS 220-250 Mk 2
Gs300-430 Mk2 Mk3
Ls 430 ufc 30
ls400 Ufc 20

-silniki
-skrzynie biegów
-el.blacharskie
-wiele innych
Więcje informacji 720 814 923 Lub pW
tofex
Lex user
Posty: 165
Rejestracja: 8 lis 2011, o 08:24
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: IS 200 problem z odpalaniem na benzynie

Post autor: tofex »

zajrzyj w instalacje lpg ,bo ewidentnie rozjeżdza ci mapy Pb
Awatar użytkownika
infidel
Lex user
Posty: 159
Rejestracja: 30 lip 2014, o 11:26
Model Lexusa: IS 200 Prestige
Skąd:: szczecin
Kontakt:

Re: IS 200 problem z odpalaniem na benzynie

Post autor: infidel »

tofex pisze:zajrzyj w instalacje lpg ,bo ewidentnie rozjeżdza ci mapy Pb
Zgadzam się,miałem podobny problem.U mnie winą słabego rozruchu na PB i nierównej pracy tez na PB były pękniete lub przegryzione przewody podciśnienia przy reduktorze.Po wymianie wężyka i regulacji praca silnika wróciła do normy i problem ustąpił.
viewtopic.php?f=151&t=2468&start=10
PrawilnyDave
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 30 lis 2014, o 19:48
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Żywiec
Kontakt:

Re: IS 200 problem z odpalaniem na benzynie

Post autor: PrawilnyDave »

Bardzo dziękuję za podpowiedzi. Problem okazał się być tak banalny, że aż wstyd się przyznać. Okazało się, że wskazówka od poziomu paliwa przekłamuje, a co za tym idzie w baku nie było benzyny... :doh: Buczenie, o którym wspomniałem to najprawdopodobniej pompa paliwa pracująca w pustym zbiorniku. Coś mnie tknęło, podjechałem na stację benzynową gdzie wlałem kilka litrów benzyny i problem ustał.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości