Silnik zimny = wysokie obroty

Awatar użytkownika
dawidek106
Lex user
Posty: 146
Rejestracja: 31 maja 2014, o 20:08
Model Lexusa: Był IS 200, jest ACCORD 2.2 ictdi
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: Silnik zimny = wysokie obroty

Post autor: dawidek106 »

To raczej nie będzie termostat, całą zimę przejeździłem z popsutym termostatem, rano przy odpalaniu samochodu na ssaniu ok 1300obr ,a później obroty nie przekraczały 1000obr.
kuuki
Lex user
Posty: 23
Rejestracja: 30 sty 2013, o 23:38
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Ełk
Kontakt:

Re: Silnik zimny = wysokie obroty

Post autor: kuuki »

Tak jest to nie jest termostat. już brak pomysłów co może być nie tak, jutro posrpawdzam szczelność, jak jakieś pomysły macie, śmiało pisać
Awatar użytkownika
dawidek106
Lex user
Posty: 146
Rejestracja: 31 maja 2014, o 20:08
Model Lexusa: Był IS 200, jest ACCORD 2.2 ictdi
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: Silnik zimny = wysokie obroty

Post autor: dawidek106 »

gdzieś musi zasysać lewe powietrze
kuuki
Lex user
Posty: 23
Rejestracja: 30 sty 2013, o 23:38
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Ełk
Kontakt:

Re: Silnik zimny = wysokie obroty

Post autor: kuuki »

A więc tak, poszukałem przyczyny, i faktycznie zasysał lewe powietrze poprzez pęknietą rurkę od kolektora do dekla pokrywy zaworów, kupiłem nową w aso, niby jest lepiej, ale po starcie czasem też wskakuje na 2 tyś, regularnie trzyma jakieś 1500,1700 rpm. I jeszcze jedna sytacja, jak jadę na zimnym, np przy jakięś predkości, mam przykładowo 4 tyś obrotów, wcisnę sprzęgło to obroty spadają np na 1000 i odrazu na 1500 i tak sobie falują.
Awatar użytkownika
WoznY
Lex user
Posty: 215
Rejestracja: 30 wrz 2013, o 00:39
Model Lexusa: IS200 sc
Skąd:: Centrum
Kontakt:

Re: Silnik zimny = wysokie obroty

Post autor: WoznY »

Miałek taką przypadłość w poprzednim aucie, to krokowiec, namierz go i podmień z kimś na chwile albo nowy kup. U mnie wygladalo to tak, że obroty na zimnym 1500-1300 czasem nawet 2000, podczas jazdy (dojezdzanie do swiateł bez biegu) obroty skakały rytmicznie 1000-1500. Czyszczenie, płukanie w nafcie nic nie dawało, kupiłem używke za 50 zł i jak ręką odjął ;) Czyszczenie nie zawsze skutkuje, jak coś się po prostu wysłużyło
kuuki
Lex user
Posty: 23
Rejestracja: 30 sty 2013, o 23:38
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Ełk
Kontakt:

Re: Silnik zimny = wysokie obroty

Post autor: kuuki »

Tak, po dłuższym sprawdzaniu, to krokowiec. Dzięki wszystkim, fajnie że można liczyć jeszcze na forum :piwo:
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Silnik zimny = wysokie obroty

Post autor: blue »

Odświeżę lekko temat.
Czy któryś z Was Panowie mógłby zrobić zdjęcie lub zaznaczyć na schemacie, gdzie rzeczony "krokowiec" się znajduje?
Według mojej wiedzy w w 1G-FE nie ma "krokowca" i obrotami steruje tylko i wyłącznie silniczek przepustnicy...
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Silnik zimny = wysokie obroty

Post autor: owczar »

Rzeczywiście wygląda na to, że nie ma krokowca.
Awatar użytkownika
rafi440
Lex user
Posty: 136
Rejestracja: 16 cze 2012, o 18:00
Model Lexusa: Is 300 SC
Skąd:: JGG
Kontakt:

Re: Silnik zimny = wysokie obroty

Post autor: rafi440 »

Witam
Mam podobny problem jak kolega ale u mnie to wszystko dzieje się w 2jz. Przy starcie silnik wskakuje na obroty 1.9 -2.0 RPM po czym spadają na 1.5 -1.6 i tak trzymają do momentu w którym temperatura silnika zaczyna się podnosić... Najgorsze w tym wszystkim jest to , że w momencie wbijania biegu przy tych obrotach dosyć wyraźnie czuć przeniesienie napędu na tylną oś.

PS. Autko ma już przejechane 240 tys km

Jeśli któryś z użytkowników miał podobny problem to bardzo proszę o jakieś informacje.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
infidel
Lex user
Posty: 159
Rejestracja: 30 lip 2014, o 11:26
Model Lexusa: IS 200 Prestige
Skąd:: szczecin
Kontakt:

Re: Silnik zimny = wysokie obroty

Post autor: infidel »

Obstawiam termostat,przerabiałem temat dwa tygodnie temu.Wymieniłem termostat,przy okazji płyn chłodniczy i wszystko wróciło do normy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości