IS200 Sportcross - problem z halogenami

ODPOWIEDZ
Zuzinho7
Lex user
Posty: 107
Rejestracja: 5 lut 2015, o 15:32
Model Lexusa: IS200 Sportcross
Skąd:: Mielec
Kontakt:

IS200 Sportcross - problem z halogenami

Post autor: Zuzinho7 »

Witam,

Otóż mam problem z przednimi halogenami, o ile tylne przeciwmgielne działają bez zarzutu, tak przednie przekręcam manetkę na on, zapal się lampka na deszcze rozdzielczej, słyszę jak tyka przekaźnik ale halogen nie świeci ani jeden ani drugi.

Więc mam 3 pytania:
- czy pojawi się błąd na konsoli jeżeli będą przepalone żarówki?
- który bezpiecznik odpowiada za halogeny przednie w IS200? i w skrzynce pod kierownicą czy pod maską?
- jak się dostać do halogenów aby wymienić żarówki ewentualnie sprawdzić miernikiem czy dochodzi napięcie? Trzeba odkręcać osłonę od spodu i dopiero uda się dostać?

I jeszcze pytanie bo dziś byłem wymieniać olej i trochę się nabawił mechanik przy filtrze od oleju... pytanie czy wiązka może tam iść i np. przerwali ją? Czy idzie gdzieś ona całkiem indziej z boku po karoserii?

Dzięki z góry za odpowiedź.

--
Pozdrawiam
Kamil
Zuzinho7
Lex user
Posty: 107
Rejestracja: 5 lut 2015, o 15:32
Model Lexusa: IS200 Sportcross
Skąd:: Mielec
Kontakt:

Re: IS200 Sportcross - problem z halogenami

Post autor: Zuzinho7 »

Jest ktoś w stanie pomóc w tym temacie?

--
Pozdrawiam
Kamil
Awatar użytkownika
kupiec1985
Lex Driver
Posty: 533
Rejestracja: 22 lip 2013, o 12:11
Model Lexusa: IS200 SC
Skąd:: Karlino
Lokalizacja: Karlino
Kontakt:

Re: IS200 Sportcross - problem z halogenami

Post autor: kupiec1985 »

Zuzinho7 pisze:Witam,

Otóż mam problem z przednimi halogenami, o ile tylne przeciwmgielne działają bez zarzutu, tak przednie przekręcam manetkę na on, zapal się lampka na deszcze rozdzielczej, słyszę jak tyka przekaźnik ale halogen nie świeci ani jeden ani drugi.

Więc mam 3 pytania:
- czy pojawi się błąd na konsoli jeżeli będą przepalone żarówki?
- który bezpiecznik odpowiada za halogeny przednie w IS200? i w skrzynce pod kierownicą czy pod maską?
- jak się dostać do halogenów aby wymienić żarówki ewentualnie sprawdzić miernikiem czy dochodzi napięcie? Trzeba odkręcać osłonę od spodu i dopiero uda się dostać?

I jeszcze pytanie bo dziś byłem wymieniać olej i trochę się nabawił mechanik przy filtrze od oleju... pytanie czy wiązka może tam iść i np. przerwali ją? Czy idzie gdzieś ona całkiem indziej z boku po karoserii?

Dzięki z góry za odpowiedź.
Ad1 powinno na desce wyświetlić błąd (symbol żarówki) aczkolwiek przy przednich fogach nie mam 100% pewności
Ad2 bezpiecznik 15 A na słupku w nogach pasażera podpisany jako FR FOG
Ad3 możesz skręcić koła i odkręcić dolną część nadkola plastikowego by się dostać na upartego bez kanału , chyba ze masz dostęp do kanału to można osłonę od spodu
Ad4 raczej nie mógł tego przy filtrze zrobić , a już tym bardziej nie na dwie strony jednocześnie ponieważ wiązki idą po bokach od strony przednich błotników
Zuzinho7
Lex user
Posty: 107
Rejestracja: 5 lut 2015, o 15:32
Model Lexusa: IS200 Sportcross
Skąd:: Mielec
Kontakt:

Re: IS200 Sportcross - problem z halogenami

Post autor: Zuzinho7 »

Dzięki serdeczne za pomoc, w takim razie wyczekam na wizytę u mechanika i wtedy rozkręci osłonę od spodu i przejrzymy co tam się podziało.

--
Pozdrawiam
Kamil
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: IS200 Sportcross - problem z halogenami

Post autor: endrju1 »

Zacznij od sprawdzenia bezpiecznika.
Zuzinho7
Lex user
Posty: 107
Rejestracja: 5 lut 2015, o 15:32
Model Lexusa: IS200 Sportcross
Skąd:: Mielec
Kontakt:

Re: IS200 Sportcross - problem z halogenami

Post autor: Zuzinho7 »

Bezpiecznik i przekaźnik był ok bo sam sprawdziłem i tak jak podejrzewałem uprzedniej właściciele się nie chciało żarówek wymieniać ze względu na ciężki dostęp do nich :) i faktycznie po odkręceniu osłony i wymianie na nowe żarówek wszystko gra i buczy ;)

--
Pozdrawiam
Kamil
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości