Odpala i od razu gaśnie

Awatar użytkownika
Riki
Lex Driver
Posty: 480
Rejestracja: 20 paź 2013, o 23:24
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Krasnystaw
Kontakt:

Re: Odpala i od razu gaśnie

Post autor: Riki »

Miałem już kilka takich przypadków jak opisujesz i winowajcą były cewki , a w dwóch przypadkach były to cewki pierwszego cyl , wszystko było ok do póki auto się nie zagrzało
Części do lexusów
IS 200-300 MK1
IS 220-250 Mk 2
Gs300-430 Mk2 Mk3
Ls 430 ufc 30
ls400 Ufc 20

-silniki
-skrzynie biegów
-el.blacharskie
-wiele innych
Więcje informacji 720 814 923 Lub pW
Awatar użytkownika
scorpio102
Lex user
Posty: 239
Rejestracja: 18 lis 2014, o 14:21
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Kalisz/Hannover
Lokalizacja: Kalisz/Hannover
Kontakt:

Re: Odpala i od razu gaśnie

Post autor: scorpio102 »

No i nadal kaplica.W koncu doczekalem sie na cewki i juz sie ucieszylem ze znow bede mogl smigac lexem a tu lipa...Wymienilem 3 cewki i jak bylo tak jest nadal...Pomyslalem ze skoro cewki padly(na 2 az byla obudowa peknieta) to moze przez to swiece dostaly a ze mialem stare ktore byly sprawne a wymienialem je niedawno bo nie wiedzialem kiedy ostatnio byly ruszane to wsadzilem z powrotem te stare ale i to nie dalo efektu... i tu moje pytanie bo zrobilem to bez kasowania bledow. Czy skasowanie ich mogloby pomoc? I kolejna kwestia czy cewki mozna dowolnie zamieniac miejscami czy komputer je zczytuje i musza byc tak jak byly wczesniej?
Awatar użytkownika
luki90
Lex Driver
Posty: 309
Rejestracja: 10 kwie 2015, o 21:23
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: Odpala i od razu gaśnie

Post autor: luki90 »

naturalnie skasuj bledy i spr co sie dzieje.
www.facebook.com/kolorowakoszulka
Awatar użytkownika
tomcio105
Lex Driver
Posty: 441
Rejestracja: 10 maja 2015, o 17:15
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Ch-w/DG
Kontakt:

Re: Odpala i od razu gaśnie

Post autor: tomcio105 »

scorpio102 pisze:czy cewki mozna dowolnie zamieniac miejscami czy komputer je zczytuje i musza byc tak jak byly wczesniej?
Można je dowolnie zmieniać miejscami, czasami jest to dobry sposób, jeśli chcesz mieć pewność które cewki na pewno są do wymiany..

Krótko mówiąc:
1. Zapisz sobie na których cewkach wyszedł błąd.
2. Zamień je z tymi na których nie było błędów i po tym usuń błędy.
3. Jak pojawią się błędy to sprawdzasz na których i wtedy wiesz które cewki są na pewno do wymiany.
Awatar użytkownika
scorpio102
Lex user
Posty: 239
Rejestracja: 18 lis 2014, o 14:21
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Kalisz/Hannover
Lokalizacja: Kalisz/Hannover
Kontakt:

Re: Odpala i od razu gaśnie

Post autor: scorpio102 »

Tak jak pisalem 3 cewki zostaly wymienione ale nic nie pomoglo nawet po skasowaniu bledow dlatego dzisiaj jeszcze wymienilem swiece na inne i przelozylem cewki w inne miejsca ale niestety moj mechanik nie jest slowny i nie przyjechal zeby mi skasowac bledy wiec auto stoi nadal a ja mam niewiedze co dalej.Jutro zawalcze dalej tym razem z innym mechanikiem niestety o tyle sytuacja jest beznadziejna ze auto jest unieruchomione i jedynie mooge liczyc na mechanika ktory do mnie przyjedzie.Rece zaczynaja juz mi opadac bo niewiem co dalej moglo pasc lub tez czy nie wszystkie cewki sa do wymiany
Awatar użytkownika
kupiec1985
Lex Driver
Posty: 533
Rejestracja: 22 lip 2013, o 12:11
Model Lexusa: IS200 SC
Skąd:: Karlino
Lokalizacja: Karlino
Kontakt:

Re: Odpala i od razu gaśnie

Post autor: kupiec1985 »

scorpio102 pisze:Tak jak pisalem 3 cewki zostaly wymienione ale nic nie pomoglo nawet po skasowaniu bledow dlatego dzisiaj jeszcze wymienilem swiece na inne i przelozylem cewki w inne miejsca ale niestety moj mechanik nie jest slowny i nie przyjechal zeby mi skasowac bledy wiec auto stoi nadal a ja mam niewiedze co dalej.Jutro zawalcze dalej tym razem z innym mechanikiem niestety o tyle sytuacja jest beznadziejna ze auto jest unieruchomione i jedynie mooge liczyc na mechanika ktory do mnie przyjedzie.Rece zaczynaja juz mi opadac bo niewiem co dalej moglo pasc lub tez czy nie wszystkie cewki sa do wymiany
kup sobie zwykłego elma za 30 złotych ( http://allegro.pl/elm-327-mini-bluetoot ... 46217.html ) i będziesz mógł sam przy pomocy smartfona czy telefonu z symbianem sobie szczytywać błędy silnika i je kasować bez problemu i będziesz niezależny .

błędy w is-e też skasujesz odłączając jedną klemę z aku na parę minut ,
Awatar użytkownika
Litwin
Lex user
Posty: 50
Rejestracja: 29 paź 2014, o 09:43
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Wilno, Litwa
Kontakt:

Re: Odpala i od razu gaśnie

Post autor: Litwin »

Aby w 100% dowiedzieć się, jaka cewka padła, robisz tak jak tutaj pokazane: https://www.youtube.com/watch?v=imUSBswABJo
Mieniasz te, które nie robią żadnego wpływu na działanie silnika i jak pisał kupiec, zdejmujesz klem z baterji, anulują się Ci błędy i śmigasz dalej :klucz:
Awatar użytkownika
scorpio102
Lex user
Posty: 239
Rejestracja: 18 lis 2014, o 14:21
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Kalisz/Hannover
Lokalizacja: Kalisz/Hannover
Kontakt:

Re: Odpala i od razu gaśnie

Post autor: scorpio102 »

kupiec1985 pisze:
scorpio102 pisze:Tak jak pisalem 3 cewki zostaly wymienione ale nic nie pomoglo nawet po skasowaniu bledow dlatego dzisiaj jeszcze wymienilem swiece na inne i przelozylem cewki w inne miejsca ale niestety moj mechanik nie jest slowny i nie przyjechal zeby mi skasowac bledy wiec auto stoi nadal a ja mam niewiedze co dalej.Jutro zawalcze dalej tym razem z innym mechanikiem niestety o tyle sytuacja jest beznadziejna ze auto jest unieruchomione i jedynie mooge liczyc na mechanika ktory do mnie przyjedzie.Rece zaczynaja juz mi opadac bo niewiem co dalej moglo pasc lub tez czy nie wszystkie cewki sa do wymiany
kup sobie zwykłego elma za 30 złotych ( http://allegro.pl/elm-327-mini-bluetoot ... 46217.html ) i będziesz mógł sam przy pomocy smartfona czy telefonu z symbianem sobie szczytywać błędy silnika i je kasować bez problemu i będziesz niezależny .

błędy w is-e też skasujesz odłączając jedną klemę z aku na parę minut ,

No to faktycznie super sprawa tylko jest jedno "ale"... z moim zje...ym telem nie bedzie wspolpracowac bo mam IOS-a...A z laptopem bedzie?Bo pisze ze Windows tak a ja w lapku mam Bluetooth...
Awatar użytkownika
scorpio102
Lex user
Posty: 239
Rejestracja: 18 lis 2014, o 14:21
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Kalisz/Hannover
Lokalizacja: Kalisz/Hannover
Kontakt:

Re: Odpala i od razu gaśnie

Post autor: scorpio102 »

kupiec1985 pisze:
scorpio102 pisze:Tak jak pisalem 3 cewki zostaly wymienione ale nic nie pomoglo nawet po skasowaniu bledow dlatego dzisiaj jeszcze wymienilem swiece na inne i przelozylem cewki w inne miejsca ale niestety moj mechanik nie jest slowny i nie przyjechal zeby mi skasowac bledy wiec auto stoi nadal a ja mam niewiedze co dalej.Jutro zawalcze dalej tym razem z innym mechanikiem niestety o tyle sytuacja jest beznadziejna ze auto jest unieruchomione i jedynie mooge liczyc na mechanika ktory do mnie przyjedzie.Rece zaczynaja juz mi opadac bo niewiem co dalej moglo pasc lub tez czy nie wszystkie cewki sa do wymiany
kup sobie zwykłego elma za 30 złotych ( http://allegro.pl/elm-327-mini-bluetoot ... 46217.html ) i będziesz mógł sam przy pomocy smartfona czy telefonu z symbianem sobie szczytywać błędy silnika i je kasować bez problemu i będziesz niezależny .

,

No to faktycznie super sprawa tylko jest jedno "ale"... z moim zje...ym telem nie bedzie wspolpracowac bo mam IOS-a...A z laptopem bedzie?Bo pisze ze Windows tak a ja w lapku mam Bluetooth...
Litwin pisze:Aby w 100% dowiedzieć się, jaka cewka padła, robisz tak jak tutaj pokazane: https://www.youtube.com/watch?v=imUSBswABJo
:klucz:
Niestety ta opcja u mnie nie przejdzie bo auto nie odpala w ogole tylko odpala i od razu gasnie :down:
Awatar użytkownika
Litwin
Lex user
Posty: 50
Rejestracja: 29 paź 2014, o 09:43
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Wilno, Litwa
Kontakt:

Re: Odpala i od razu gaśnie

Post autor: Litwin »

1 kumpel pokazywał mi, jak działa przepływomierz powietrza (google translate z LT, nie wiem jak to u Was się nazywa :D ) Z nim auto działa, jak go odłanczał, gasło odrazu po zaprowadzeniu. U nas w ISach stoi MAP, czyli jakiś odpowiednik tego cośtam powietrza. Bo jak nie wszystkei cewki działają, to motor pracuje bardzo nie równo, ogólnie czułbyś straszną wibrację. Spróbuj pogrzebać z tym MAPem, może w nim jest problem?
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości