odczyt sondy

Awatar użytkownika
jordi007
Lex Driver
Posty: 534
Rejestracja: 5 lip 2011, o 15:40
Model Lexusa: Gs 450h
Skąd:: lublin
Kontakt:

odczyt sondy

Post autor: jordi007 »

Panowie pam pytanko ostatnio zapalił sie check bład PO136 bank 1 sensor dwa, przy błedzie zero jakis zmian w jedzie rowna praca,przyspieszanie tez normalne wiec go wykasowałem w moim smiesznym programie odczytuje tylko pierwsza lambde i niby 5 lambde pierwszy odczyt jesli dobrze pamietam 0,6 pózniej 5 i tu pokazuje tylko 0 program kiepski czy lambda nie działa. ale przypominam jezdzi dormalnie i błedu nie wywala
Ostatnio zmieniony 30 cze 2015, o 18:54 przez jordi007, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
tomcio105
Lex Driver
Posty: 441
Rejestracja: 10 maja 2015, o 17:15
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Ch-w/DG
Kontakt:

Re: odczyt sondy

Post autor: tomcio105 »

Jak się nie myle to jest to błąd ze złym przepływem/cyrkulacją powietrzna bo niedawno też go miałem. Masz dwie możliwości - olać to i jeździć lub wymienić sonde.....
Awatar użytkownika
jordi007
Lex Driver
Posty: 534
Rejestracja: 5 lip 2011, o 15:40
Model Lexusa: Gs 450h
Skąd:: lublin
Kontakt:

Re: odczyt sondy

Post autor: jordi007 »

A jak doszedłes do tego błedu bo nr. wskazuje na sonde, narazie olewam tak jak mowisz az sie znowu zapali
Awatar użytkownika
tomcio105
Lex Driver
Posty: 441
Rejestracja: 10 maja 2015, o 17:15
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Ch-w/DG
Kontakt:

Re: odczyt sondy

Post autor: tomcio105 »

Zapali się na pewno za jakiś czas (przynajmniej ja tak miałem bo też usunąłem ale to nic nie dało). Dokładny opis błędu znalazłem w manualu do :LEXUS: IS 200/300 który miał mój mechanik (jak się nie mylę to ok. strony 1400-1500 ale głowy nie dam sobie uciąć).


http://engine-codes.com/p0136_lexus.html tu możesz troche o tym błędzie poczytać...
Awatar użytkownika
jordi007
Lex Driver
Posty: 534
Rejestracja: 5 lip 2011, o 15:40
Model Lexusa: Gs 450h
Skąd:: lublin
Kontakt:

Re: odczyt sondy

Post autor: jordi007 »

No u miałeś rację zapalił się i tak jak ostatnio zero objawów więc go znowu usunąłem a myślałem że to chwilowa niedyspozycjia myślisz że może więcej palić albo mniej siły mieć bo tak średnio mam teraz kasę na wymianę i bym tak jeździł
Awatar użytkownika
tomcio105
Lex Driver
Posty: 441
Rejestracja: 10 maja 2015, o 17:15
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Ch-w/DG
Kontakt:

Re: odczyt sondy

Post autor: tomcio105 »

jordi007 pisze:No u miałeś rację zapalił się i tak jak ostatnio zero objawów więc go znowu usunąłem a myślałem że to chwilowa niedyspozycjia myślisz że może więcej palić albo mniej siły mieć bo tak średnio mam teraz kasę na wymianę i bym tak jeździł
Ciężko mi powiedzieć, niby ma to jakiś wpływ na spalanie, ale w jakim stopniu to nie mam pojęcia (przypuszczam, że minimalny, prawie nie odczuwalny). Na moc nie powinno raczej mieć wpływu. Ja wymieniłem na uniwersalną z denso, kostke przełożyłem i działa bez problemu. Jak chcesz to zrobić po kosztach to napisz np. do Rikiego albo poprostu na forum czy ktoś nie ma jakichś używek i powinno być dobrze, ale z drugiej strony wiadomo, że sondy wieczne nie są.... :)
Awatar użytkownika
jordi007
Lex Driver
Posty: 534
Rejestracja: 5 lip 2011, o 15:40
Model Lexusa: Gs 450h
Skąd:: lublin
Kontakt:

Re: odczyt sondy

Post autor: jordi007 »

nie w uzywki nie ma co sie bawic tez załoze uniwersalna denso bo juz mam tak pierwsza zmieniona ale spoko narazie bede tak jezdzil bo remon w domu cała kase mi pochłania
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: odczyt sondy

Post autor: endrju1 »

Nie wiem jak w lexach, ale w większości aut sonda koryguje spalanie tylko na biegu jałowym (ewentualnie w ograniczonym stopniu w bardzo niskich obrotach, tam gdzie silnik musi być najoszczędniejszy).
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: odczyt sondy

Post autor: tomekb »

patrząc na program diagnostyczny to w lexie bank 1 i bank2 ciągle korygują spalanie nie działają tylko powyżej 80% obciążenia
Awatar użytkownika
jordi007
Lex Driver
Posty: 534
Rejestracja: 5 lip 2011, o 15:40
Model Lexusa: Gs 450h
Skąd:: lublin
Kontakt:

Re: odczyt sondy

Post autor: jordi007 »

I coś w tym jest teraz dużo jeżdżę na jałowym miasto i już widzę że więc pali
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości