usterka dwumasy objawy IS200 2002r

Awatar użytkownika
brat_z
Lex user
Posty: 263
Rejestracja: 26 lut 2015, o 15:56
Model Lexusa: is200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: usterka dwumasy objawy IS200 2002r

Post autor: brat_z »

spawów nie wycinałem... leciałem po obwodzie moja ciekawość mnie poniosła z resztą jak zawsze:)
Teraz wiem gdzie zrobić małe otworki w dobrej dwumasie nagwintować wpuścić smaru i zakręcić śrubki i taka dwumasa powinna jeszcze trochę pożyć i kręcić się dużo luźniej:)
kazio93
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 25 paź 2016, o 18:20
Model Lexusa: is200
Skąd:: Lublin
Kontakt:

Re: usterka dwumasy objawy IS200 2002r

Post autor: kazio93 »

Czy szykuja sie jakies nowe dostawy kol jednomasowych??
rafiq2144
Lex user
Posty: 267
Rejestracja: 7 paź 2015, o 15:10
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Rybnik
Kontakt:

Re: usterka dwumasy objawy IS200 2002r

Post autor: rafiq2144 »

Powiem Wam ze to z tym strzalem ze sprzegla ma cos do siebie - ostatnio na deszczu troche „poszalalem” i jakos jakby dwumas zaczal pracowac lepiej chwilowo, ale jednak nie polecilbym tego na dluzsza mete mimo wszystko. Byc moze ogarne „sztywny dwumas” za jakis czas;)
piter_79
Nowy lex user
Posty: 16
Rejestracja: 18 lis 2011, o 19:12
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Gostyń
Kontakt:

Re: usterka dwumasy objawy IS200 2002r

Post autor: piter_79 »

czy ktos ma kontakt do Goldiego albo wiedze o tym czy jakies lekkie koła powstają?
Awatar użytkownika
jerzubiker
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 25 sie 2017, o 20:37
Model Lexusa: is 200
Skąd:: kraków
Lokalizacja: KRAKÓW
Kontakt:

Re: usterka dwumasy objawy IS200 2002r

Post autor: jerzubiker »

Witam wszystkich. Powiedzcie mi proszę co może być przyczyną stuków słyszalnych ze sprzęgła. Najbardziej to słychać jak jest zimno ogólnie na zewnątrz, gdy sprzęgło jest puszczone słychać taki pisk, stuk, takie cyk cyk cyk, a nawet jak wcisne sprzęgło na centymetr to już niczego nie słychać, cisza. Miałem wymieniane sprzęgło i docisk bez dwumasy jakieś 30 tys km temu. Przez ciulowy warsztat który, próbował mnie naciągnąć na wyciek oleju, a dokładnie wiedziałem że oleju nic nie ubywa do tej pory. Może oni coś źle zrobili? Czy to dwumasy? Ogólnie auto poszarpuje ale nauczyłem się tak jeździć, podpora wału która wymieniłem bardzo pomogła w wyeliminowaniu drgań. Kupiłem wtedy używana za 50 zł, a stara w sumie wyglądała na nie uszkodzona, no ale różnica duża że ciszej się zrobiło.
Lexus to coś więcej niż tylko samochód...
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: usterka dwumasy objawy IS200 2002r

Post autor: blue »

Łożysko dociskowe. Można to rozwiązać stosując sprężynę na wysprzęgliku. Zobacz kilka postów wcześniej w tym temacie.
Awatar użytkownika
Cop_Robo
Lex user
Posty: 59
Rejestracja: 11 wrz 2015, o 18:43
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: usterka dwumasy objawy IS200 2002r

Post autor: Cop_Robo »

piter_79 pisze:czy ktos ma kontakt do Goldiego albo wiedze o tym czy jakies lekkie koła powstają?
Testuję koło od otoczak7@gmail.com i jak narazie jestem bardzo zadowolony z przejścia na lekki jednomas ;) jakby ktoś chciał to pytać co i jak
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: usterka dwumasy objawy IS200 2002r

Post autor: blue »

Cop_Robo pisze:
piter_79 pisze:czy ktos ma kontakt do Goldiego albo wiedze o tym czy jakies lekkie koła powstają?
Testuję koło od otoczak7@gmail.com i jak narazie jestem bardzo zadowolony z przejścia na lekki jednomas ;) jakby ktoś chciał to pytać co i jak
Czyli w końcu konkurencja się wzięła za temat ;)
Widziałem na filmiku, jak to się wkręca. Waga podobna jak mojego od Goldiego. Niespodzianek raczej nie powinno być, jeśli jest to dobrze wyważone. Otoczak robił mi już 2 koła do Hondy i za każdym razem było OK.
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: usterka dwumasy objawy IS200 2002r

Post autor: carinus »

Fajnie ze coś się dzieje w temacie,jeden problem mniej.
reha
Lex user
Posty: 116
Rejestracja: 12 maja 2012, o 14:20
Model Lexusa: IS200
Skąd:: R-m - Wwa
Kontakt:

Re: usterka dwumasy objawy IS200 2002r

Post autor: reha »

Możecie przybliżyć koszt Jednomasy + Sprzegło Exidy ?
Z góry thx!
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości