IS200 błąd P1346

Awatar użytkownika
sp7vtq
Lex user
Posty: 95
Rejestracja: 21 lip 2015, o 00:49
Model Lexusa: Lexus IS 200 Sport Cross
Skąd:: Kielce
Kontakt:

IS200 błąd P1346

Post autor: sp7vtq »

Lex IS200 błąd P1346. Po skasowaniu wyskakuje różnie raz w tym samym dniu raz na drugi dzień. Silnik zapala normalnie nie gaśnie można jeździć ale wydaje mi się że że brakuje mu trochę mocy. Czujnik zmiennych faz rozrządu podstawiony jest to samo. Pasek rozrządu sprawdzony nie przeskoczył. Test aktywny przeprowadzony na biegu jałowym podałem napięcie 12V na czujnik faz silnik dławi się i prawie gaśnie. Wiec chyba ok. Może jeszcze czujnik wałków rozrządu ale nie słyszałem żeby ktoś wymieniał. Może koledzy mają jakieś sugestie. Może ktoś miał taki przypadek.
piter_79
Nowy lex user
Posty: 16
Rejestracja: 18 lis 2011, o 19:12
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Gostyń
Kontakt:

Re: IS200 błąd P1346

Post autor: piter_79 »

hej, może dużo nie wyjaśnię, ale P1346 to rozrząd, u mnie niby wszystko było ok, silnik pracował jak należy itd., ale sypał ciągle checkiem, pasek rozrządu z wierzchu z napisem Toyota póki był założony wygladał jak nowy ale po zdjęciu, od strony ząbków trudno było uwierzyć że nie pękł, kumpel mi wymienił kompletny rozrząd, skasowałem kompa i problem zniknął, nie zwlekaj

pozdrawiam Piotr
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: IS200 błąd P1346

Post autor: blue »

Czujnik położenia wału, jego wtyczka albo coś z kółkiem "zębatym" na wale. Jeśli silnik chodzi równo, to na pierwszy ogień sprawdź wtyczkę od czujnika (rozłącz, wyczyść) - jest przy kole pasowym od strony pompy wspomagania.
Jak nie pomoże, to na następny ogień ściągacz wszystko i sprawdzasz kółko zębate na wale.
Awatar użytkownika
sp7vtq
Lex user
Posty: 95
Rejestracja: 21 lip 2015, o 00:49
Model Lexusa: Lexus IS 200 Sport Cross
Skąd:: Kielce
Kontakt:

Re: IS200 błąd P1346

Post autor: sp7vtq »

Styki wyczyściłem bez efektu. A co dokładnie mam sprawdzić na tym kole?
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: IS200 błąd P1346

Post autor: blue »

Czy ma wszystkie ząbki. Czujnik za ich pośrednictwem informuje ECU o położeniu wału.
Ale zaczął bym od podmiany czujnika.
Awatar użytkownika
GOLDI
Lex user
Posty: 207
Rejestracja: 9 kwie 2012, o 03:44
Model Lexusa: IS200 SportCross / mr2 sw21
Skąd:: KRK
Kontakt:

Re: IS200 błąd P1346

Post autor: GOLDI »

blue pisze:Czy ma wszystkie ząbki. Czujnik za ich pośrednictwem informuje ECU o położeniu wału.
Ale zaczął bym od podmiany czujnika.
zaczalbym o sprawdzenia oscyloskopem przebiegu z czujnika ;) po co od razu podmieniac ;)?
Awatar użytkownika
sp7vtq
Lex user
Posty: 95
Rejestracja: 21 lip 2015, o 00:49
Model Lexusa: Lexus IS 200 Sport Cross
Skąd:: Kielce
Kontakt:

Re: IS200 błąd P1346

Post autor: sp7vtq »

Chyba tak zrobię bo tam jest ciężki dostęp.
Awatar użytkownika
sp7vtq
Lex user
Posty: 95
Rejestracja: 21 lip 2015, o 00:49
Model Lexusa: Lexus IS 200 Sport Cross
Skąd:: Kielce
Kontakt:

Re: IS200 błąd P1346

Post autor: sp7vtq »

Zacząłem temat więc go skończę. Kupiłem kabel Mini VCI / allegro 69 zł / i zacząłem badać mojego Lexa. Otóż okazało się że po nagrzaniu silnika wypada zapłon na 1 cylindrze. Miernik i cóż się okazało. Winny był wtrysk . Jak był zimny to jego cewka przewodziła, ale pod wpływem temperatury po prostu dostawała przerwy. Kupiłem używkę za 30 zł wstawiłem i nie ten sam samochód. Ale po wymianie obroty na biegu jałowym były na poziomie 1300. Poczytałem w necie i doszedłem do wniosku że trzeba zrobić reset ECU ponieważ auto pracuje na starej mapie benzynowej. I rzeczywiście po resecie wszystko chodzi książkowo. A błąd P1346 wyskakiwał dlatego że system zmiennych faz rozrządu głupiał jak wypadał jeden z cylindrów. Temat zamykam. Może komuś się przyda ten przypadek.
Awatar użytkownika
sp7vtq
Lex user
Posty: 95
Rejestracja: 21 lip 2015, o 00:49
Model Lexusa: Lexus IS 200 Sport Cross
Skąd:: Kielce
Kontakt:

Re: IS200 błąd P1346

Post autor: sp7vtq »

Niestety moja radość była krótka. Błąd P1346 nie wyskakuje od razu tylko po przejechaniu 10, 20 km . Silnik na biegu jałowym nie pracuje równo chociaż obroty trzyma ok 670. Więc tak wymieniłem olej, dałem nowe świece, czujnik wałka rozrządu. Bez zmian . Podstawiony zawór OCV / czujnik VVtI / filterek sprawdzony czysty. To samo P1346 . Sprawdzone połączenia czujników wału i rozrządu z ECU jest ok. Silnik się wkręca na obroty ale mam wrażenie że nie załącza się zmienna faza rozrządu. Rozrząd sprawdzony znaki się pokrywają. Wykonałem test aktywny z programu Techstream VVT CTR i silnik chodził kulawo ale nie gasł. Mam pytanie może ktoś wie czy zawór VVti załącza się tylko podczas jazdy czy też na postoju. Czy jak podłączę miernik pod kostkę zaworu VVT to czy po dodaniu gazu do 4000 rpm powinno pojawiać się napięcie / robiłem test u mnie jest tylko 0,7V jak włączę test aktywny jest 13,8V. Nie wiem czy to powinno działać na postoju czy tylko w czasie jazdy. Drugie pytanie jak wlaczę Techstrima i oglądam Data List to poz VVT CTR b na biegu jałowym jest ON a chyba powinno być OFF i dopiero przy ok 4200 RPM powinno być ON. Ale to jet tylko taka moja teoria. Może ktoś z was sprawdzi u siebie i napięcie na zaworze VVTi i Data List. Po prostu brak mi pomysłu. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: IS200 błąd P1346

Post autor: blue »

VVT-i podobnie jak Vtec nie działa na biegu jałowym. Potrzebna jest niezerowa prędkość.
Jesteś na 100% pewnien, że masz dobrze ustawiony pasek rozrządu? Bo po tylu testach wygląda to na coś mechanicznego, co wpływa na odczyty czujnika. Może to być albo pasek albo kółko zębate na wale, jak pisałem wcześniej. Żeby je dobrze sprawdzić z każdej strony trzeba ściągać pasek.
Jakiej firmy masz teraz pasek?
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości